Villamos tűz megelőzése

Indította Könyves Kálmán, 2014. február 23., 13:24:45 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Könyves Kálmán

Jó ötlet a dugaszolható időkapcsoló, tudtok valami normális minőségű megbízható cuccot?



Simon Endre

Van GAO-s kétcsatornás  kétmodulos kedvencem, ára kb. 5k+sarc Automatikus téli- nyári időszámítás váltás (ha akarod)  A DCF77 sajnos csak "írott" malasz, mert nem működik benne, lehet hogy be sem építették, 44 programhelye van féliker programot is tud. Csak dobozba beépítve javaslom, különlegessége hogy a programjai és az alapidő + dátum függetlenül törölhető. Elég bika aksija van egy hónapíg is bírja. A hozzáadott leírás csapnivaló, de nekem már van javított puskám hozzá. A dugaszoltakól az a meglátásom hogy ha egyszer valaki kézibe teszi az akkor ott is marad.

Könyves Kálmán


Gyurmaúr(fi-relé)

Egyáltalán nem biztos, hogy a DCF777, azaz a Frankfurt melletti atomóra által vezérelt, tehát mindig pontos óra nincs beépítve, hanem sajnos azzal az van, mint az én Radio Controlled Casio órámmal, melyet "zum sonderpreis" vásároltam '96-os Bonni tartózkodásom során, s mely ott tökéletesen működött, itthon viszont csak "szökőévente", szóval annyi van vele, hogy a mi már olyan távol vagyunk a toronytól, ráadásul az Alpok is némileg leárnyékol, hogy azok a szerencsétlen jelek nem jutnak el a készülékig. Nem tom, esetleg nem lehet hozzá külső vevő antennát csatlakoztatni?? Azzal ugyanis megoldható lenne ez a quasi fogyatékosság...

Simon Endre

Szia Kálmán !
Jó kis cikk volt, köszi Novill-nek ez része lehetne a felülvizsgálati hirdetménynek esetleg egy kicsitt "vágott" formában.

Üzenet összefûzve: 2014. február 25., 23:09:16 DÉLUTÁN

Szia
Én is körüljártam a kérdést főleg azért, mert pont emiatt csábultam el és pont ez nem működik, pedig mindíg völt a társaságában egy másik DCF-es óra ami viszont vételképes. Természetesen szétszedtem hátha van egy antenna csatlakozó a csip-hez amiről nem szól a leírás, de nem találtam. egyébkén olyan magas helyen üzemelnek, (hegyre épített templom toronyában) ahol terjedési gondok nincsenek és még Pécsen a Misinatetőn sem pontosított. Ha egyszer elszánom magam és építek egy 77.5 kHz-en működő átjátszó vevőt  irányított ferritantennával, akkor bíztosan eldől hogy kamú-e ez a funkció.