Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Remélem, így lesz. Szerintem ez a földkábeles jogszabályi előírás átgondolatlan volt. Természetesen egyet értek a földkábeles megoldás helyességével, csak a jelenlegi gazdasági körülmények miatt sokan nem tudják megfizetni.

Gyurmaúr(fi-relé)

He, ha, hu?? nomostakkor mi a pálya, daragyije drúzja i tavarisi?? Mert én most aztán elveszítettem a fonalat! És akkor most totál visszaszívták a "belterületen 132kV-ig CSAK földkábeles csatlakozás, hálózat építhető" című népi eposzt?? És akkor most külön csengetni kell a földkábeles csatlakozásért még akkor is, ha mondjuk 3X25A-t 3X32-re növeljük és rohadtul nem szeretnénk látni az eddigi légvezetéket, mert mondjuk lesz egy tető újracserepezés és már nem kéne többé a tetőtartó?? Igaz, engem 1. sorban az e.on DÉDÁSZ felségterület érdekelne, épp ezért ha valakinek van friss ropogós tapasztalata, azt megköszönném!  :'(

rajki

Az info ELMŰ-ÉMÁSZ területre érvényes. Bár reg. szerelői rendszerünk elvileg egységes, azért tudjuk mennyire igaz ez.
Csak, hogy két példát mondjak:

1. ÉMÁSZ területen csak 10-es MKH-t vesznek át, mindegy hány amper megy rá.
2. ELMŰ területen Budai oldalon nem veszik át azt amit a Pesti oldalon igen...

Üzenet összefûzve: 2014. január 24., 12:34:43 DÉLUTÁN

Mármint úgy mindegy, hogy 16-20-25 vagy 32A :)

NagyPS

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. január 23., 20:46:11 DÉLUTÁN
Szerintem ez a földkábeles jogszabályi előírás átgondolatlan volt. Természetesen egyet értek a földkábeles megoldás helyességével, csak a jelenlegi gazdasági körülmények miatt sokan nem tudják megfizetni.

Azt hozzá tenném, hogy eleve földkábeles rendszert csatlakozásra ott lenne érdemes igazán létesíteni ahol a gerincet is földkábelessé teszik.

Gyurmaúr(fi-relé)

Peti, én ezzel nem feltétlen értek egyet, ugyanis a Balcsinál már nem igazán készítenek légvezetékes épület csatlakozást, hiába az utcai hálózat légvezetékes, mely sok esetben 4 csigás szabadvezeték és ez szerintem így van jól. Azontúl a tetőtartó sem egy illusztris látvány, pláne egy olyan tetőn, mely minőségi cseréppel van fedve. Szerintem ez egy nettó téboly, amit az ELMŰ-ÉMÁSZ gruppe leművel ebben a témában, csak azért, mert képtelenek voltak felkészülni -többek közt- úgy, hogy megfelelő mennyiségű kábel nyomvonal tervező- kivitelező haderőt szerződtessenek, mert gondolom, hogy 4x25-ös, netán 4x50-es NAYY/ SZAMkAM kábel van dögivel és nem is horror áron, főként egy key account áramszolga cégnek... 

rajki

T. kollégák,

az alábbi kép tárult ma elém, egy Hensel szekrény plombáinak eltávolítását követően.
Elnézést a silány minőségért, kicsit bemozdult a kezem.
A lényegi részen kívül jegyezném meg, hogy a mérőszekrény 10-es átmérőjű MCu vezetékekkel volt szerelve...

Gyurmaúr(fi-relé)

"ÍÍÍGÉNYESS...", azaz szörnyű! Kíváncsi lennék, hogy milyen regisztrációja volt a kollégának, ha egyáltalán volt?

rajki

Beírattam az ügyfélszolissal a megjegyzés rovatba, hogy a védővezetőt a mérőtérben megkötözve találtam! :D
Még a végén rám kenik. Jobb híján tettem rá egy fővezetéki sorkapcsot, áthúzni nem lehet, mert sok könyökön át megy sima gégecsőben.
Azt is elővenném, aki a csatlakozó műszakin reg. szerelőként szerepel, meg azt is aki leplombálta!
Szerintem megcsinálta valaki okosba', a másik lepapírozta okosba', az ELMŰ meg leplombálta okosba' kétezeré' zsebbe.
Mást nem tudok elképzelni...kérem kaCCSolja ki :)

NagyPS

Nekem volt ilyenem nem rég, nem vették át hiába volt előzetesen bejelentve stb. meg volt a papír is ki volt aki plombálta, a végén csak csövet kellet cserélni :(

petike199600

Sziasztok!
Rég jártam erre. Most már mint, szakember írok itt, mert az SZKTV-n megkaptam a szakmát, és 3. helyezést értem el országosan.
Kaptam ismerőstől egy munkát. A telken jelenleg egy villanyoszlopon ideiglenesen bent van a villany, mert van egy kis ház amiben jelenleg laknak, de már nem sokáig, ugyanis hamarosan elkészül a végleges nagy házuk, amiben fognak élni. Megkért, hogy csináljam meg a házának majd a villanyszerelését. Örömmel elvállaltam de hát azért van itt egy-két letisztázatlan ügy ELMŰ-s témában.
1. Csak földkábeles csatlakozást lehet már létesíteni? A kábelért kell fizetni?
2. Mennyibe kerül a csatlakozás ELMŰ részről? A regisztrált szerelő költségeit ne számoljátok bele.
3. Tervet kell készíteni a csatlakozásról? Ezt az ELMŰ készíti el? Ez benne van az előbb kérdezett költségekben?
4. Csatlakozó főelosztót (kábelfogadót) kell beépíteni, ha egy felhasználási hely lesz?
Egyenlőre ennyi kérdés jutott eszembe, ezek főleg anyagi részről fontosak, meg hát azért hogy tudjam, hogy ki merre hány méter.
Ha ezekre a kérdésekre válaszoltok azt nagyon szépen megköszönöm!
Ja és mellékleten felteszem a ház alaprajzát.