Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

B.Andris

Sziasztok!

Tapasztaltam,Bv 30-at "bizonyos"kerületekben elfogadják,a legtöbb helyeken.
De úgy néz ki ha jol "akarunk járni"más tipust kel felszerelnünk.



Üzenet összefûzve: 2011. július 22., 21:52:01 DÉLUTÁN

Olyat tapasztaltam,méretlen csatlakozó föelosztban egy társasházban,kétt azonos fázis jelenkezik,L1,L1 és L2.Nincs meg a három fázis.A felhasználóknak ebböl nincs gondjuk,max egy 3fázisú motort nem tudnak használni.Kivánt kért teljsitményük meg van.Minden vilanyorájuk világit jelzi a 3ik fázis hiányt de mivel van két azonos igy minden rendben.

Ha ilyet még látatok,irjátok meg.

Vagy ez normális dolog?ilyen máshol is van?

Üdv.

nova

Hát ez érdekes hibajelenség. Nem lehet, hogy hiba van valahol a hálózaton? Kiment esetleg az egyik fázis fõbiztosítéka és a fogyasztón keresztül visszajön bizonyos feszültség. Feszültséget mértél a hálózaton, vagy csak próbalámpás ellenõrzés volt?
A transzformátor állomás és a fogyasztó között is lehet probléma.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

B.Andris

Mértem feszültséget,az renben.Meg van a fázis feszültség.A vonali feszültség visszont csak kettö között van.Jövöhéten még arra járok és megnézem a fökapcsoló elötit is hogy mit mutat.Azon csodálkoznék hogy ezt direkt a szolgáltató igy kötöte,vagy elkötöte :-\.

Üzenet összefûzve: 2011. július 23., 17:45:06 DÉLUTÁN

Ha visszont direkt igy kötötték akkor valoszinüneg tartom hogy ez egyik hálozati fázis túl volt terhelve és igy kompenzálták a dolgot.Én is szoktam mért oldalon igy átrakni az áramköröket ha látom hogy nem egyenlöek az értékek.Bár méretlen hálozaton  :-[ még ilyet nem láttam.Ha visszont el kötötték ,hát ez van emberi hiba majd szolok nekik hogy hozzák helyre.

nova

Nem hiszem, hogy szándékosan így kötnének, szerintem valamilyen hiba oka annak, hogy a feszültség értékek nem megfelelõek. A három fázis éppen azért van bevezetve az ilyen helyekre is, hogy szétosztják az egyes fázisokat a lakók között. Ezzel is törtkedve a hálózaton a szimmetrikus terhelés kialakítására. Lehet a hiba akár a transzformátor oldalán, vagy akár a transzformátor és fõelosztó közötti kábelen is. 
Szerintem ha meg tudnád mérni a fõbiztosítékon, hogy milyenek a feszültség viszonyok azzal többet lehetne megtudni, esetleg lekapcsolt állapotba. Ha az áramszolgáltatói oldalon van a hiba akkor azt be kell jelenteni és kijavítják, persze elõtte érdemes meggyõzõdni róla, hogy a hiba az õ hálózatukon van, mert akkor ingyenesen ki kell javítaniuk.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Áramszolgáltatói ügyintézés buktatói
Ma tele centeren keresztül reggel több mint 2 óra alatt két telefon készülékkel nem sikerült bejelenteni egy plombabontást, és plombapótlást megrendelni.  Ez a szám 06-40-38-38-38, mely az ELMÜ-höz tartozik.   Ezt korábban lehetett intézni a helyi ügyfél szolgálati irodán ma már nem. De egyébként a regisztrált vállalkozói rendszer mit ér? Alakíthatunk ki mérõ helyet, felülvizsgálunk, de úgy is ki jön az áramszolgáltató embere megnézni, stb.
Kíváncsi lennék máshol hogyan mûködik ez. Az új fogyasztó bekapcsolások azok  mûködnek a várakozási idõt leszámítva.

helcs

Ha már szóba került korábban a szerelõi nyilatkozat, egy ügyfél azzal keresett meg, hogy elõrefizetõs fogyasztásmérõt szeretne (inkább kell) felszereltetni, és a szolgáltatónál azt mondták neki, hogy reg.szerelõvel készíttessen egy nyilatkozatot.
Mirõl is kellene itt nyilatkozni, van erre valami nyomtatvány ? Ha volt már ilyen esetetek kérlek minél részletesebben írjatok róla, hogyan megy ez esetben az ügyintézés.

Novill

Úgy gondolom legalábbis nálunk az ELMÛ - ÉMÁSZ területén az elõre fizetõs mérõhelyek kialakítása nem tér el a szokványos mérõhelyek kialakításától. Így a fogyasztásmérõhely felülvizsgálata is a szokványos kivitelezõi nyilatkozat, melyet az ügyfél szolgáltatói irodákon tudnak adni. Ez másolható is. A felülvizsgálatnál meg kell vizsgálni, hogy a mérõhely kialakítása, elhelyezése megfelel-e a biztonsági követelményeknek a szolgáltatói  és MSZ 447 szabvány követelményeinek. Ilyenek például a vezetékek állapota és keresztmetszete, védõföldelés megléte és értéke megfelelõ-e. Szabványos kialakítású elosztó tábla, nem célszerû a régi guman táblás megoldás, Érintésvédelmi kialakítás megfelelõségének hatékony ellenõrzése, ÁVK beépítését célszerû megkövetelni.

Zappa

Tegnap szerelés közben a könyökömmel megütöttem egy éjszakai fogyasztásmérõ üvegét és letört a felsõ füle,az alsó füle még tart.Bejelentettem hibára.Mennyire számolhatok?

nova

Szerintem egy kiszállási költség esetleg a mérõ ára. Azt is elképzelhetõnek tartom, hogy nem kerül semmibe, hiszen idõnként szokták cserélni a mérõket a zárt környezett a fogyasztásmérõnél pedig az õ érdekük.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

high voltage

Szép napot!

Én az Elmû-Émász szolgáltatási területén,alvállalkozó cég alkalmazottjaként dolgozom.
Közel 15 éve vok a szakmába,ebbõl 10 éve végzek új bekapcsolást,mérõáthelyezést,telj.növelést ...stb.
Gyakorlatilag mindent ami a mérõkkel kapcsolatos.,de mindig tapasztalok vmi újat.
Most az lenne a kérdésem,h mi számít zárt helynek?
A ház,és a vele összefüggõ garázs az az.
De mi van az olyan zárt beépítésû házzal(a házak faltó-falig vannak építve,nincs köztük üres terület,és a homlokzatrészük közvetlenül az utcára néz,nincs kerítés,vagy is ha kilépsz a házból máris közterületen vagy)ahol van egy autóbejárat v kapu(az udvarra nem lehet bejutni,csak ha beengednek),fedett udvarrész,és utána van az udvar többi,fedetlen része.Ez a vége már nincs lezárva semmivel,tehát nyitott.
Ilyen helyen,hová lehet elhelyezni mérõszekrényt?
Mert a min. vállalkozó a kapu pillér belsõ,udvar felölõi részére építette ki m.helyet.
Most ez zárt helynek minõsül v sem?
A terület illetékes felelõse azt mondta,h zárt rész,ki kell tenni az utca frontra.Szerinte azért mert a m.helynek látható,de ami fontosabb LEOLVASHATÓ helyen kell lennie.
Erre én:a gazda fél,h bárki lekapcsolja a kismegszakítót,betöri,megrongálja a mérõberendezést stb.
ter.felelõs:akkor is ki kell tenni,legfeljebb a tulaj csináltat rá egy zárható, a rongálásnak jobban ellenálló vmit.(fa v fém dobozt)
én:de akkor a leolvasó nem fogja tudni leolvasni,akkor nem mindegy h hol van a szerencsétlen m.hely?
Õ:csak ö-zött,és a válasza az volt,h a tulaj úgy sem zárja be ezt a vmit,a leolvasó ki tudja majd nyitni,és le tudja olvasni. :'(
én:és akkor nem gondolod,azért teszi ezt rá,h utána be is fogja zárni,és csak a tulaj tudja majd kinyitni?
Na innen átléptünk meddõ vitába.
No,szóval kinek mi az álláspontja?
Remélem érthetõ vtam?
A válaszokat elõre is köszönöm.