Villanyszerelési problémák

Indította Berescsaba, 2016. június 02., 22:20:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tret

Üdv!
A redőnykiállással kapcsolatban annyit tennék hozzá,hogy szerintem nem kell túlspilázni,egy egyszerű csőmotor van benne,így az ablak nyílás egyik oldalán felülről vinném be a vezetéket az oldalától mondjuk 3 cm re,mert a redőnyház oldalát a falhoz rögzítik.Belül át lehet vinni a vezetéket ha a másik oldalára kerülne a bekötés.Ugyan ide a betápláláson kívül a vezérlő kapcsolótól is felvinném mindjárt a vezetéket,mert utólag kábelcsatornával fogja a redőnyös felrakni a kapcsolót.Persze az is lehet hogy távirányítós,akkor meg arra sincs szükség.A külső lámpát pedig valami süllyeszthető lámpát néznék led izzóval,vagy kültéri ledpanelt.Ezekből létezik 230v ról üzemelő is de szerintem a törpefeszültségű jobb egy központi táppal.Mivel a ledes lámpák nem vesznek fel nagy áramot így sem a vezeték sem a tápegységet nem kell túlméretezni.Mindenképpen a ledes megoldást javaslom mert főleg kültéren ,sokkal strapabíróbb,nem melegszik jelentősen,nem tűzveszélyes.

Berescsaba

Köszönöm szépen, így a rajzzal már teljesen egyértelművé vált :) Egyenlőre nincs több kérdésem, haladok szépen, aztán írok ha elakadok.Köszönet Mindenkinek!

faxelektro

Jó Napot !!!
                       A képeken látható rajzokat a vízszerelő hozta,hogy mi lehet mert egy falba be építhető WC tartályán volt felragasztva én sem láttam még ilyent valaki ismeri ?
                     Más egyéb nem volt csak ez a papír darabka.

Fecó

A Geberitnél láttam olyan rendszert, ahol a szagelszívás közvetlen a csészéből történt. Tehát az elszívóventilátor elektromos csatlakozása is a tartály mellett volt kialakítva...

Tret

Igen én is azt tapasztaltam amit a Fecó.Lehet még azt hiszem átemelőt is rakni bele vagy ilyesmi,de a lényeg,hogy a papír azt jelöli hogy hova kell kiállni a vezetékkel ha ilyesmit is beépítesz a wc tartály keretbe.

faxelektro

Jó estét
             Egy vendéglős barátom kért meg,hogy szeretné a nyolcvan férőhelyes vendéglője konyháját elektromos főzőkályhásra átalakítani a gázról és ajánljak valamit ami nem is olyan nagyon nagy fogyasztó és elégséges lenne mivel rendezvények esetén egyszerre 80-90 személynek kell főzni. Én még nem jártam ilyen konyhában ezért ha valaki tud jó tanácsot adni azt köszönöm szépen.   

tothgyula

Üdvözletem.
A Google-be üsd be: nagykonyhai villanytűzhely, majd az Elektromos tűzhely-Elekthermax Nagykonyhai Kft-t.
Itt pl a NTS-1621tip. össz telj: 22.5kW és 50-300Celziust tud.
A kérdés, mennyi teljesítmény áll rendelkezésre a hálózaton?
Nem biztos, hogy megéri átállni a gázról.
De más oldalakon van használt is bő a kínálat. Ez saját tapasztalat, a tulaj dönt.
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

Tret

Üdv!
Szerintem egy forgalmazótól kellene tanácsot kérni,kapacitás és megfelelőség szempontjából...:-) Ha van ötlet,akkor lehet megszakérteni villanyász szemmel hogy annak a bekötését hogy lehet megoldani.

Fecó

Szerintem gondolja át, a legtöbb helyen (éttermekben) ahol dolgoztunk, alulmaradt a villanyos dolog a gázhoz képest. Sokkal gyorsabban, intenzívebben dolgozik a gázos főzőzsámoly, és a rostlap is. Ha pedig tényleg egyszerre több készüléket akar üzemeltetni, valóban lehetséges hogy teljesítményt kell bővíteni, aminek kapcsán villanyt kell szerelni (mérőhelyet terveztetni akár, fővezetéket cserélni, stb) A szolgáltató felé fizetendő HFH-tól rosszul lesz, és az elektromos rendszer  több rezsiköltséget fog okozni, ebben biztos vagyok. Tehát mérlegelni, számolni, azután beleugrani...

faxelektro

Én is ezt a tanácsot adtam a havernak