EPH rendszerek, kialakítások

Indította zsozsó, 2010. december 26., 10:35:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Patics

Idézetet írta: Fecó Dátum 2022. január 31., 19:41:30 DÉLUTÁN
Na jó, de az is fura, hogy egy szál 6-os MKH helyett megveszel inkább egy 3×6 mm2 MT kábelt, és azt gipszeled be, melyből csak a zöld/sárgát használod. Ennek az átmérője meg pont annyi, mint mondjuk egy 16-os cső, ami igaz hogy cső, de olcsóbb a réznél...

Persze, nem szeretnék 3x6-os MT kábelt, vagy nincs más megoldás? Panelben ahol minden beton és ezért MMfal vezetékkel szerelnek, az EPH-nak ott is védőcsövet vésnek a betonba?

Ha berakok egy 3x2.5 MBCU-t és közösítem a három eret, kiadja a 6 MM2-t...:-)

Lehet, egyszerűen kihagyom az EPH-t... eddig se volt 50 évig, eztán se lesz... :-(

Fecó

Ez panelház?

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Patics

Idézetet írta: Fecó Dátum 2022. január 31., 20:31:22 DÉLUTÁN
Ez panelház?

Nem, kertes, családi ház, tégla. Csak kérdeztem, hogy beton panelben, ezt miképpen oldják meg?

S/K

...amúgy a panel lakásban belül miért kell EPH?


Fecó

Éppen az összehasonlítás miatt kérdeztem rá én is. Paneloknál a közös részeken szokták bekötni a ház gázcső-vízcső esetleg távhő fémvezetékeit, az épületbe történő belépési pont közelében. Természetesen nem vésik be, megy falon kívül.

IdézHa berakok egy 3x2.5 MBCU-t és közösítem a három eret, kiadja a 6 MM2-t...:-)

Jah, kiadja, ha felétek a szabványos színjelölés nem ismert...

IdézLehet, egyszerűen kihagyom az EPH-t... eddig se volt 50 évig, eztán se lesz... :-(

Szerintem se kell fáradni, a Fi-relé meg csak a helyet foglalja, a túlfeszvédelem beépítését szorgalmazó MSZ HD 60364-4-443:2016 szabvány is csak kekeckedik, meg drága is. Meg hát a munka végén úgy sem lesz felülvizsgálva semmi és különben sem én lakom benne a gyerekekkel...


Sztrogoff


Patics

Idézetet írta: Fecó Dátum 2022. február 01., 07:40:13 DÉLELŐTT
Paneloknál a közös részeken szokták bekötni a ház gázcső-vízcső esetleg távhő fémvezetékeit, az épületbe történő belépési pont közelében. Természetesen nem vésik be, megy falon kívül.

Én egy lakásos panel családi házra gondoltam, ahol nincs közös rész és falon kívül meg randa lenne...

De megvan a megoldás, 6mm2-es MMfal vezetékkel oldom meg.

bandit

Sziasztok! Az EPH gerinc egy 30x3,5mm-es horganyzott acélszalag. Melyik szabvány és mit ír, kell-e festeni, és ha igen milyenre? Köszönöm!

Simon Endre

Természtesen zöd-sárga szijelölést kell alkalmazni a "gyári" jelleg pl. OBO kötőelemen felesleges a jelölés.

bandit

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2023. július 19., 16:00:03 DÉLUTÁN
Természtesen zöd-sárga szijelölést kell alkalmazni a "gyári" jelleg pl. OBO kötőelemen felesleges a jelölés.

Akkor a 30x3,5-ös acélszalagot festeni kell. :( Azt hittem elfogadja a szabvány horganyztottan.