220-as áttételes felvonó irányváltása

Indította btpraktikum, 2020. szeptember 15., 14:19:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

btpraktikum

Hozzám került egy 220V-os egyfázisú áttételes kis kötéldobos felvonó.
Egy 16 mikrofarádos kondenzátorral (üzemi kondenzátor) egyik irányba kifogástalanul csévél.
Feltehetően biztonsági okból(teher ne zuhanjon le) egy erős beépített fékkel rendelkezik.
A szokásos 220-as bekötést irányváltáshoz nem tudom megoldani, mert a motorból összesen 3 kivezetés jön ki.

Tudtok-e tanácsot adni, hogy fel/le nyomógomb és mágneskapcsolókkal hogyan tudok egy vezérlést csinálni hozzá!

Atis57

Idézetet írta: btpraktikum Dátum 2020. szeptember 15., 14:19:07 DÉLUTÁN
Hozzám került egy 220V-os egyfázisú áttételes kis kötéldobos felvonó.
Egy 16 mikrofarádos kondenzátorral (üzemi kondenzátor) egyik irányba kifogástalanul csévél.
Feltehetően biztonsági okból(teher ne zuhanjon le) egy erős beépített fékkel rendelkezik.
A szokásos 220-as bekötést irányváltáshoz nem tudom megoldani, mert a motorból összesen 3 kivezetés jön ki.

Tudtok-e tanácsot adni, hogy fel/le nyomógomb és mágneskapcsolókkal hogyan tudok egy vezérlést csinálni hozzá!
Szia!
Milyen a fék? Kell-e vezérelni?
Mivel jobb rajzot nem találtam a neten , igy maradt ez a redőnymotor bekötés --3vezetékkel igy szokásos  bekötni az 1fázisú motorokat is.
A kondenzátor az A és B pont közé csatlakozik.Igy kézi nyomógombos a vezérlés , elengeded megáll --s fékez .!
Ha mágneskapcsolőkkal is akarsz ügyködni , akkor igy kellene reteszelni . De ide már végállás kapcsolók is kellenek!

980POWER

A 3 kivezetéses motoroknak általában nem változtatható a forgásirányuk, de vannak kivételek, pl.: a kapunyitómotorok.
Kérdés mi oldja a féket a felvonón?
Nézzed meg a vezetékek közti ellenállást!