Terhelés nélkűl fogyasztás?

Indította szabozsef, 2013. október 05., 12:31:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

JÓestét
              Az éjszaka felkapcsoltam a szobában a fűgölámpát amibe egy 11W takarékos égö van és miután lekapcsoltam halványan világitott egy ideig a kapcsolo a fázist szakitja meg
           Ugyanigy a konyhában lévö 32W neon is ezt csinálta majd a mosogatóban 2x18W neon is
A konyhában a neont egy FINDER rellé kapcsolja négy nyomogombbal
                                                           Mi okozhatja a hibát
                                                                                                        Kösz a segitséget                                                                                                                                                         




Gyurmaúr(fi-relé)

Javaslom, hogy legközelebb hosszasabban figyelgesd azokat a fénycsöveket, mert az van, hogy azok a lekapcsolást követően egy jó ideig ú.n. fluoreszkálnak még akár 1 perc használat után is! Abban az esetben, ha a kapcsoló nem az L-t szakajtja meg, akkor szabálytalan ritmusú felvillanások jelensége szokott lenni, mely alatt természetesen nem teljes fényű felvillanást kell érteni...  ;)
PS: próbálj meg némileg javítani a "hejessirássodon", mert némileg csapnivaló!! Ez csak jó tanács...  :D

Zsolt718

Ezen nem kell csodálkozni: váltakozó feszültség a kábel erek közötti kapacitáson jut át. 25m kábel esetén egy élő fázis mellett futó vezérlő szál végén már nem tud elejteni egy 230V-os Finder kisrelé!

Üzenet összefûzve: 2014. augusztus 14., 21:02:24 DÉLUTÁN

Bocs a hsz-ért, nem lapoztam...

Szirty

Én is "beszólok" :)
Nem rosszindulattal.
A NEON cső narancsvörös fényt áraszt és semmi köze a világításhoz használt fényforráshoz, aminek "fénycső" a neve, a neon nem sok szerepet kap a működésében...


Zsolt718

Ez így igaz. A fénycső kisnyomású higanygőzlámpa, hosszától függő égési feszültséggel (max. 150V körül). A higany elgőzölögtetéséhez előfűtés (vagy nagyfrekvenciás táplálás) kell.
A neon cső hideg katódos, hosszától függően 3...6kV a működtető feszültsége, amit mágnes-söntös (6mA-re beállított) trafó szolgáltat. A neon töltés narancsvörös színt eredményez, de más gázokkal töltve variálható a színük.

wpetya

Húzzál, kapcsolj ki mindent. Ha akkor is fent áll a terhelés, akkor a vezetékrendszerben van a hiba. Előfordulhat, hogy valahol megégett, ezért összesült ohmosan a fázis a nullával, vagy a földdel. Okozhatja ezt a szigetelés elöregedése is a vezetékeken. Szerintem sürgősen keresd meg a hiba forrását, mielőtt kigyullad a gócpont.

skoti

Kedves Szirty,

Esetleg egy valtokapcsolos megoldasnal ahol jelentkezik ez a kapacitiv feszultseg ott azzal mit lehet kezdeni?
Sajnos ezen kapacitiv feszultseg miatt lekapcsolt lampanal a led izzo villog.
Köszönöm mihamarabbi valaszod

NagyPS

Mindig a fázist kell megszakítani. Sajnos a led elektronikája ilyen.

skoti

Tiszteletem,

Sajnos a kábelezés jó és a fázis van megszakítva.

Csak a villanyszerelő szerint a "Játszós (- váltókapcsolók közötti szálak)" kábel túl hosszú
(mert persze a csőben más kábelek is mennek) és össze szed
40-60V kapacítív feszültséget ami villodzásra készteti a LED izzót kikapcsolt állapotban.

Ezzel mit tudnék kezdeni? (persze új kábelek és csatornák bevésése nélkül)

János

Simon Endre

 Korábbi hozzászólás;   / Kapcsoló, kapcsolási idõ, érintkezõk mérete stb.../
Ott csak CP fénycsőről van szó, de vonatkozik a LED-re is. Először a 220 kohmossal kell próbálkozni abból elég a 0,5 W-os
Ja a cím egyébként inkább fogyasztás nélküli terhelés lenne a megfelelő.