Villanyszerelő tanuló panel

Indította petike199600, 2012. december 29., 18:26:22 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2012. december 29., 21:42:25 DÉLUTÁN
NC-Natural Closed,NO-Natural Open.
Én így jegyeztem meg.
Mivel tudom angolul a Close a zárni,az Open a nyitni.

Igazából
normally open (alaphelyzetben nyitott) = NO
normally closed (alaphelyzetben zárt)= NC
:)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Villanyreszelő

Újabb példa,hogy a tanárok rosszul tanítanak.

petike199600

Köszönöm mindenkitől ezt a sok válazt.
Szelei Úr köszönöm öntől is a rajzot,ez majdnem ugyanaz mint amit én rajzoltam csak az az egy KI gomb átkerült az irányváltáshoz.
Ugye?
Marton:Nem kaptam tőled privátban valami érthető választ.Azt kérdeztem hogy azt a programot amivel a rajzot csináltad nekem letöltötted (honnan) vagy megvetetted(mennyiért és hol).
Köszönöm szépen!
Majd ha bővül a panelom akkor teszek róla fel képeket.
Akkor majd teszek fel hozzá valami rendes rajzot is.
És köszönöm szépen ezeket a kritikákat,én ezeken nem megsértődök hanem próbálom kijavítani őket.
Szép napot!

Szelei

Petike azt a rajzot amit küldtem annak a programja DEMO próbáld le tölteni és számodra tanulni elég. 3 oldalnyi rajzot enged ebben az állapotban készíteni. Te csinálhatod meg magadnak a rajz jelei, mert az a része szegényes. Viszont közben mindent megtanulhadsz ami rajz készítéséhez kell.

http://www.simtech.hu/products/progecad/progecad-pro-2011-hun.html

Magyar nyelvű. :)

Üzenet összefûzve: 2012. december 30., 09:03:34 DÉLELŐTT

Bocs az nem az a link amit akartam itt van a jó link.

http://www.proficad.com/download.aspx

Szirty

Szia petike199600!

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2012. december 29., 18:26:22 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Még kb. 1 éve nekifogtam és építettem egy tanuló panelt olyat amin az iskolában bekötünk.

Én is főleg csak gratulálni tudok!
Kevés az olyan ambíciózus tanuló mint te.

Az én megjegyzéseim a kép és a többi kolléga hozzászólása alapján a következő:
Szerintem semmi komoly baj nincsen a rajzzal. Törekedni kell rá persze hogy a rajzjelek szabványosak legyenek, de azt ilyenkor elvárni még szerintem nem szabad.
Aki látta már mit hoznak össze tanulók áramút terv, kapcsolási rajz terén az egészen pontosan tudja mire is gondolok. Ennek fényében ez professzionális de még meglett szakemberek között is akad aki rosszabbul rajzol. Ha arra gondolok, hogy ez csak javulni fog (és miért ne javulni, hiszen törekszik rá), akkor pláne minden elismerésem!

A rajz érthetősége, olvashatósága és korrektsége érdekében mindig fel kell tüntetni a kapcsoló elemek érintkezőjénél a tervjel mellett (amiből kiderül minek az érintkezője az) a kivezetésének számait is. Kiemelten fontos ez, ha olyan elemről van szó, aminek több érintkezője is van, a kivezetés számok feltüntetése azonosítja az érintkezőt is.

Én úgy gondolom, hogy nincs szigorúan vett vízszintes és függőleges rajzolási stílus (vagy irány). Persze lehet csak vízszintesen és csak függőlegesen rajzolni.
Olykor azonban szükséges lehet a zömében függőleges rajzon elhelyezni vízszintesen érintkezőt (és fordítva). Pl. amikor függőleges rajzon 10-20 nyitó érintkezőt  párhuzamosan kell kötni. Ha mereven ragaszkodnánk a függőleges orientációhoz, akkor ez több oldalt foglalna el, ha vízszintesen rajzoljuk be ezeket, elég az oldalon belül egy mező is.
Ezért azt gondolom, hogy az érintkezők iránya az ésszerűség határain belül a rajz olvashatóságának növelése vagy megtartása érdekében tetszőleges. Ezt támogatják a rajzoló programok is, hiszen lehetővé teszik az érintkezők forgatását, tükrözését.

petike199600! Építő jellegűnek szánt megjegyzésem,hogy a próbapanelen minden alkatrész mellett tüntesd fel annak azonosítóját (tervjelét)l Lehessen látni melyik a K1, a K2, stb. hasznos lenne azt is feltüntetni az alkatrészek sorkapcsa mellett a panelen, hogy melyik vezeték micsoda. Szerintem a "csoki" mellé rajzold oda az elem rajzjelét úgy, hogy látható legyen melyik sorkapocs pont a rajzjel melyik pontjával azonos.

Másik észrevételem, hogy jobb lenne (lett volna) a panelt 24V-os feszültségű elemekkel megépíteni. Biztonságosabb lenne.
A hibákat jobban tolerálná. Egy véletlenül megfogott fesz. alatt lévő vezeték... Egy kósza zárlat nem csinál töksötétet az egész házban (ez biza akkor is előfordulhat ha a panel betápjának saját kismegszakítója van). No de ez már ilyen lett, vigyázz nagyon amikor gyakorolsz vele!

Könyves Kálmán

A proficad.com-os link csak nálam nem működik?

nova

Tényleg nem megy a szolgáltatás nem elérhető üzenet van az oldalon.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Laandro

Üdv. petike!
Ismered-e a FESTO FluidSim programot? Egyszerű jelek, egyszerű szerkesztés és a végén kipróbálható a megrajzolt kapcsolás. Na persze korlátok vannak, de gyakorolni jó.

Szelei

Amit én illesztetem be az nem akar működni?

Nekem felmegy és választató mind a frissítés mind a letöltés. :)

http://www.proficad.com/download.aspx

Laandro