Kapcsolók

Indította Villanyreszelő, 2012. december 21., 15:41:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Nem szoktam eltérni a kapcsolási rajzoktól,még egy hagyományos kapcsoló esetében sem.
Ezért is kérdeztem hogy mi a helyzet ezzel.
Rutinból pedig sosem fogok szerelni,hisz az elég merész dolog,egy tűz,és életveszélyes szakmában.
A műszeres ellenőrzést minden esetben elvégzem,ahogy azt kell.
Ezt a kapcsolót Bojler leválasztására szerelték fel.
De mi a helyzet fordított bekötésnél egy  ilyen leválasztó kapcsoló,és egy kismegszakító esetében?
Funkcióját veszti?
Nem működik az ívoltás megfelelően,és ezáltal túl nagy hőmérséklet alakul ki?
Igen a rugó marha gyorsan ránt,meg van a mágneses ívoltás,és ha jól tudom a higanykapcsolóknál régen nem volt beégett érintkező,meg a kénhexafluorid.Tanultam ezekről,de mi van ha most gyorsan felcserélem a szobámban az álló érintkező,és mozgó érintkező táplálását?
Tönkre megy a kapcsolóm,vagy felmelegszik?

nyaki

Jelen felhasználási esetben szerintem semmi nem fog történni. ;)

Villanyreszelő

Köszönöm a szakmai megerősítést tisztelt kolléga! :)

Szirty

Üdv Villanyreszelő!

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2012. december 21., 21:16:41 DÉLUTÁN
Lehet nem mindegy fentről ugrik át,vagy lentről az ív.

Véleményem szerint ezt - váltakozó áramról lévén szó - meglehetősen nehéz lenne befolyásolni a bekötés irányával.

Nem tudom milyen a szóbanforgó megszakító fizikai kialakítása, de sok esetben a mozgó érintkező csak egy híd, ami  két álló érintkező között szakítja meg a kapcsolatot. Annál nem is lehet a mozgó érintkezőt bekötni, hiszen mindkét kivezetése álló érintkező.

Villanyreszelő

Igen,kíváncsiságból szétszerelek egy ilyen megszakítót,és felteszem ide,akkor már többet láthatunk.
Úgy vettem észre a traconok elég olcsó típusok.
Azok okot amiért jelölik a betáplálást nem igazán tudtam meg,bár Szelei kolléga ívoltási jelentőségét elfogathatónak gondolom,viszont nem nyert megerősítést bennem miért kéne átkötni ezeknek a kapcsoló szerkezeteknek a betáplálását.


Üzenet összefûzve: 2012. december 22., 14:25:28 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Szelei Dátum 2012. december 21., 19:37:03 DÉLUTÁN
Itt viszont alsó fésűs sínnel készíted a tápot. A gyártó felső betápot ajánlott.
Ezeken a megszakítókon alsó fésűs betáplálásra van lehetőség,a rajz szerint viszont felső a betáp,szerintem itt is látszik hogy mindegy a megtáplálás.

Így néz ki alsó fésűs táplálással,de ugyanakkor felső rajzi megtáppal,és szétszedve.


A képen jól látható a gyors kioldó alatt a mozgó érintkező a kapcsoló jelenlegi állásban lekapcsolt állapotban van. a megtáplálást rajza szerint az alsó álló érintkezőre írják,de a sínezés amit tudunk a betápláláshoz van a termikus védelem után,a kép tetején helyezték el.
Na erre kéne gombot varrni :D

Üzenet összefûzve: 2012. december 22., 16:14:22 DÉLUTÁN

Ja és bocsánat,majdnem elfelejtettem: Üdv. Szirty