kérdés

Indította mferrari, 2019. január 25., 13:50:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mferrari

Jónapot kívánok van eggy 380V os áttfolyós vizmelegitőm szeretném bekötni 220V ra hogy lehetne megoldani a válaszokat előre is köszönöm

Marton

Megfelelő válaszhoz, segítéshez pontosabb adatok is kellenének!
Hány kW-os?
Típusa, adatai, kapcsolási rajza?
Valószínűleg akkora villamos teljesítményű, hogy 1 fázis 230V-on gigászi áramot igényel, azért 3 fázisú 400V kiépítésű.

Gyurmaúr(fi-relé)

Először is: NEM 380, hanem -immár vagy 25 éve!!- 400V!!
Aztán; átfolyós az 1 db t-vel írandó, tanuljunk meg helyesen Magyarul, ha már az Édes anyanyelvünk...
Végezetül: ha egyszer egy motort, vízmelegítőt, egyéb ú.n. villamos hő fejlesztő berendezést 400V 3 fázisú bekötésre tervezett a "buzgó" tervező, majd legyártott a még buzgóbb melós, akkor tiszteljük má meg őket, hogy nem amolyan "magyarosch buhera & hekmány" keretében átbuheráljuk, hanem a neki megfelelő módon kötjük be!! 
Bájdövéj; elképesztő számokat produkált Hazánk a jan 1-e óta bekövetkezett lakóépület tüzek tekintetében! Pontosan az ilyen és ehhez hasonló "megoldjuk okosba" mentalitásnak köszönhető, hogy a "csúnya" villamos áram benyújtja az igen borsos számlát; odalett javak, épületek, horribile dictu; emberi ÉLETEK!!
Megéri pár 10, akár 100ezret "megspórolni"??

Simon Endre

Végsősoron van egyfázisú átfolyásos vízmelegítő 8-15 ezerért és az belefér a háztartási "amperkeretbe" legfeljebb nem köthető a bojler helyére. A nem gagyi gyártmányok még a zuhanyzás hőigényével is elbírnak és még termosztatikusak is. Azért a völgyidős bojler ezeknél bíztosan gazdaságosabb. A buherálásról meg annyit hogy én a "fejlett" országok egyfázisú sz@rait alakítom át az itthoni "elavul" háromfázisu rendszerre.

nyaki

A tágabb családban is van egy belőle, de nem használják már új kora óta, mert a maximális teljesítményigénye 21kW 3 fázison és eddig nem volt pénz a hálózatfejlesztésre. Mindenesetre az eladó jól járt, mert a tudatlan vevő csak egy kis helyigényű készüléket látott benne, amit csak rá kell kötni az áramra, oszt jónapot. Mielőtt megvették nem konzultáltak velem. :-\  Hagyományos bojler lett a vége.

szmihaly

Épp a minap üzemeltem be egy 21kw-os átfolyós vízmelegítőt. Abban, most hirtelen a tipusát nem tudom, eleve 400V-os fűtőbetét van, deltába kötve. Áramfelvétele megközelítőleg 3x30A. A 3 fázisra tervezett vízmelegítőket nem hiszem, hogy bármelyiket is átlehetne kötni egyfázisra. :) :)

Zoli86

Szerintem ő arra a "kondenzátorfürtös" kókányolásra gondolt, amit (sajnálatos ugyan) gyakran látni, ott ahol nem lehet fejleszteni, mert az "utcai trafó" 15 méteres körzetében már a hó sem esik 5 éve, ahhoz új gerincet kellene húzni a 10kV-os hálózatról, amire pénz nincs....
Szerintem tudjátok mire gondolok, de nem számolom ki neki...  :'(

És nem utolsósorban, mferrari: amit Te szeretnél elkövetni, az nem hogy a szabályosságtól messze van, az az öngyilkosság a hülyeség hatványán. 21kW/230V= durván 90+ Amper most a cosfi-t nem vettem bele, tudom. Ha jól tévedek nem 240-es a fürdő betápja, hacsak nem háztűznézőbe készülsz, tegyél le róla sürgősen. Még a 3x30A sem piskóta, de 1 fázison...

Sztrogoff

Én nem tudom, mire gondolsz, illetve ami kondenzátorról eszembe jut, az nem tudom, hogyan segíthetne átfolyva vizet melegíteni.

Fecó

Segítséget kérnék a kollégáktól. Valaki vásárolt már, vagy épített be dugaszoló aljzatba dugható ÁVK-s aljzatot? Olyan kivitelűt szeretnék beszerezni, amit áramszünet után nem kell újra visszakapcsolni. Létezik egyáltalán? Köszönöm! 

S/K

Én még nem találkoztam olyannal amit nem kéne visszakapcsolni.