Kérdés,és válaszok

Indította csabi melinda, 2017. június 10., 10:42:29 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

sanyika

Talán. Láttam már ilyet is.
Igaz hogy a cső a fogyasztóé viszont a benne lévő csatlakozó vezeték a szolgáltató tulajdona.
Szerintem ilyen esetben érdemes ki kérni a szolgáltató véleményét is.

Sztrogoff

Ha nem tiltja meg helyből, akkor nyilván azt fogja mondani, hogy a vezeték irányába ne jelentsen többlet igénybevételt.

980POWER

3.2.11. A szigetelt szabadvezetékes csatlakozásnak sem a vezetői, sem a tartószerkezetei nem használhatók jelátviteli rendszerek (pl. telefon, kábeltelevízió) mechanikai tartására.
Így a parabola antenna sem szerelhető rá!

Kialakítás:
3.2.6.3. Az épület tetőszerkezetére szerelt tartószerkezet (tetőtartó) esetén, ha a tartószerkezet eredő csúcshúzása a 3 kN-t10 és a felső rögzítőbefogás feletti szabad hossza a 1,5 m-t meghaladja, akkor a tartószerkezetet ki kell horgonyozni. A kihorgonyozást a tetőszerkezet megfelelő teherbírású szerkezeti elemén (szelemenen, kötőgerendán stb.) kell rögzíteni. A kihorgonyzó sodrony a terhelésnek megfelelő, de legalább 25 mm2 keresztmetszetű, horganyzott acélsodrony legyen. A tartószerkezet tartórúdja és a kihorgonyzó sodrony által bezárt szög legalább 45o legyen. A tartószerkezet, valamint a kihorgonyzás tetőáttörésénél a tetőszerkezet csapadékvíz elleni tömítéséről gondoskodni kell.

faxelektro


faxelektro

A keresztfiam ki szerelte mint a jövő láncfűrész szerelője az elem tartót a vezetékek kitépésével. Melyik lehet a plusz-mínusz három szín van fehér-kék-zöld? Jó volna ha nem kellene szét szedni mert lehet,hogy nagyon sok kis alkatrész lesz ha szétszedem.

faxelektro

Egy 500A-es szünetmentes táphoz egy 85Ah-rás akkumulátort csatlakoztattak okozhatott-e valamit mert azt mondják le verte a táp biztosítékát ?

980POWER

Ha 12 Voltosa szünetmentes és az aksi is akkor nem, mert mi is a kazánokhoz nagyobb akkukat használunk mint ami benne van.

faxelektro

Azt mondja a tulaj,hogy a tápot bedugta a konnektorba majd mikor a kazán keringető pumpáját bedugta mintha a plafonba levő égő elhalványult volna és leverte a biztosíték. Meg próbálta külön a pumpát és működik rendesen.Mi lehet a gond a táp is meg az aku is vadi új ?

Simon Endre

Nem midegy, hogy milyen fajta szivattyú megy róla, mert ha oldalcsatornás (SIHI) annak nagyon nagy indulási árma van és ezt csak megkerülő szeleppel lehet róla indítani. A hálózat "valamivel" bikább azt nem lehet túlterhelni vagy legalábbis jobban bírja. Keringetőknek sima centrifugá szivattyúkat használnak, mert az torlaszva igényli a kisebb teljesítményt és elméletileg így is kellene azokat indítani. A rossz állapotú vagy elbarkácsolt szivattyú is a késöbb beálló "önkenésig" is goromba túlterhelést okozhat. Az igazi terhelhetőség csak lökésmentes terheléssel állapítható meg pl. termikus fogyasztókkal (de nem az indukciós főzőlapos és nem  a PWM-es kerámia.)

Elektro.ka

Üdvözletem.

Az én kérdésem annyi lenne, hogy a mester vizsgához szükséges 3 évet, cégnél bejelentett alkalmazottként kell letölteni, vagy működik úgy is hogy egyéni vállalkozó voltam (kata, stb.)?
Előre is köszönöm a választ