Lenne pár kérdésem

Indította Tarhonya, 2016. október 27., 20:43:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tarhonya

Sziasztok!

Nemrég futottam bele az oldalba és lenne több kérdésem is, remélem nem gond, hogy nem külön témákban kérdezem.

Háttér: szóval egy magánlakásban lakom egy kisebb városban (inkább nagyobb falu) egy 32 amperes órával és Bitcoin bányászattal foglalkozok hobbi szinten. Lényegében bányászgépekkel fűtök amik folyamatosan 5500 wattot fogyasztanak.
A ház régi tipusú ahol a falakban földéles nem is megy ezért évekkel ezelőtt behúztunk kívülről két 3x1.5mm2 kábelt amiről mosógép/hűtő/mikrósütő/stb megy amin már földelés is van. A fali régi kéteres kábelek egy saját 16 amperes kismegszakítón vannak és lényegében csak lámpák mennek róla meg egy TV.
A bányászgépeknek külön be lett húzva két darab 3x4mm2 rézkábel amik egy-egy 16 amperes kismegszakíton és egy fi relén keresztül jönnek, hogy ne legyen semmi gond.

A problémám az, hogy terhelés alatt a bejövő áram leesik akár 188 voltra 230 helyett mindegyik vonalon. Viszont fogyasztás nélkül is csak 210 fele mérek maximum (multiméter, wattméter, szünetmentes táp mind ugyanannyit mér). Holnap a átmegyek a szomszédba megnézni náluk mennyit mérek bár kétlem, hogy csak nálunk lenne a probléma, de addig is, mit lehetne ennek tenni? Démász orvosolná a dolgot?

Másik kérdésem az lenne, hogy szeretnék amperbővítést kb. 90-100 amperra (3x32A egyszerűség kedvéért?) és kiépíteni a bányászatot de olvastam, hogy elméletileg lakossági áramot profitszerzésre nem lehet használni viszont az üzleti árak olyan sokba kerülnek, hogy egyáltalán nem érné meg foglalkoznom bányászattal.
Foglalkozik ilyennel Démász, hogy mire használom az áramot ha mindig időben fizetek illetve profi villanyszerelővel intézek minden munkálatot?

Esténként itt megszokott, hogy villognak kicsit a lámpák (ha a gépek nem mennek akkor is), többen is panaszkodtak róla szóval szerintetek van-e rá egyáltalán esély, hogy ekkora amperbővítést köttessek be?

Előre is köszönöm a türelmeteket és a válaszokat!

nyaki

Üdv!
Először ellenőrizni kellene, hogy milyen állapotban van az épület villamos hálózata és a mérőhely. Ha minden rendeben találtatik, akkor mint fogyasztónak jogod van a szolgáltatótól a hálózat monitorozását kérni és ha bebizonyosodik, hogy igazad van, akkor a szolgáltatónál fog pattogni a labda, de ha silány állapotban van a közüzemi hálózat, több mint valószínű, hogy a hálózatengedélyes egyenlőre nem fog hozzájárulni a teljesítménynöveléshez. A probléma ismeretében nincs is értelme addig, amíg normális közüzemi hálózat nem kerül kialakításra.
Egyébként léteznek olyan feszültség stabilizátorok, amik bizonyos százalékban kompenzálni képesek az eltérő feszültségviszonyokat, de ettől jobb megoldás lehetne, a frekvenciaváltós meghajtás feltéve, hogy a specifikációjában az alacsonyabb fesz esetén is garantálja a működést. Mindenesetre az általad használatos csatlakozási teljesítmény semmi jót nem vetít előre, a terhelésed tekintetében.

Tarhonya

Üdv!

Először is köszönöm a választ.

Ha jól sejtem a feszültség stabilizátorok lényegében "csak" több ampert vesznek fel és abból generálnak megfelelő feszültséget. A problémám így is az, hogy a 32 amperes megszakítót ekkora feszültség mellett hamarabb megütöm szóval amennyiben a feszültség stabilizátor működését jól értelmezem, az nem lenne megoldás. A bányászgépek tápjai képesek 110V és 250V között működni.

Frekvenciaváltós meghajtásról még nem hallottam, utána olvasok mit takar.

nyaki


tothgyula

Tiszteletem!
Az vetődött fel bennem,hogy bizonyára a munkádhoz nagyobb teljesítményű szerver kell.Ennek folyamatosan biztosítani kell az erősáramú ellátást. Pl. lehet hogy 10 év múlva, nem lesz elég a 3x32A. Egy jó minőségű aggregát, kombinálva a megújuló energiaforrásokkal,nem lehet megoldás?
Nekem van egy 10kVA-es feszültség stabilizátorom (igaz javításra szorul),de egy fázisra nem merném ajánlani.
Nyaki ötlete a jobb az inverterre, de kérdés,hogy az hogyan viselkedik, és kompatibilis-e a leendő szerverhez és egyebekhez?
Üdv: TothGyula felülvizsgáló.