Mérőszekrény kismegszakitói

Indította Padavan, 2016. március 05., 23:03:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

csákó, de vagyunk, csak ugye mindenki dolgozik -ki abszurdisztánban, ki meg már gastarbeiterként/guestworkerként itt-ott-amott- és utána kell némi idő, amíg hazaérünk, meg arcbatöltünk némi ezt-azt, ergo én is mostanra jutottam el a fórumig. Szóval, a kertben van ugyebár a PVT6090-es (azért 6090-es, mert ez a típusszáma nekijje, mivel 60cmX90cm a mérete tokkal-vonóval), ahonnét ugye meg a házikóba a 2db NAYY 5x16-os, faszább csávók/luvnyák esetében 5x25-ös, mertugye ha vkinek 3x32A megy a mérőhelytől 20-on méter kábelhossznyira található mért főelosztójáig, akkor elképzelhető, hogy a fesz. esés okán a 16-os Alu nem lesz elegendő. Csendben jegyzem meg, hogy az NAYY 5x25-ös még mindig sokkal olcsóbb, mint az NYY 5x10-es. Érdemes utánanézni és garantált lesz az áll leesése... Nos, tehát a mért főelosztó mondjuk a hallban kap helyet -esetleg a nappaliban, de ez most mellékes- , s mert a legritkább esetben szoktunk mondjuk 15 cm-s mélységű maszkos elosztót feltenni családi kéró mért főeolsztója gyanánt, ezért a fentebb említett, valamint a különálló melléképület felé elmenő dettó min. NAYY 5x16-os szakszerű fogadásához elengedhetetlenül szükséges egy legalább 150x300-as ,azaz 1530-as PVT melynek alsajára vagy kábelfogadó "pohár", vagy tömszelencék kerülnek, belül pedig az egyes kábelek szakszerű elágaztatásához szükséges eszközök (pl. HLAK és tettestársai). De még helyet kaphat benne a "C"-s túlfeszvédelmi cuccka is, mert abban az esetben elkerülhető, hogy egy esetleges fesz tüske kárt tehessen a mért főelosztóban helyet foglaló jószágok közt. Ezt a 1530-ast célszerű félig besüllyeszteni a falba, mert így csak a fedele fog kilógni, mely hasonló mértékben teszi ezt, mint mondjuk egy jóféle Hensel KV 4636-os fedele. Fontos, hogy a 1530-as legalább oly mértékben legyen/ne legyen falba süllyesztve, mint a felette található KV (vagy egyéb szépség) , mert így lehet quasi egyből átvinni a 1530-ból a mért főeolsztóba haladó (MT/MBCu) 5x10-es , vagy NAYY 5x16-os (ha eddig azt használtuk, akkor abból úgyis maradt annyi, hogy arra a max 2 méter hosszra még legyen) kábelt annak felesleges meg gyepálása nélkül.     
Remélem, kimerítő volt a válaszom?!? ::)

Padavan

Köszi a válaszod, de a kicsit úgy érzem, hogy itt körözünk :) Ezt értem, és amit leírtál értettem több hózzászólással ez előtt is :) Köszönöm, de a KV ami a lakáselosztó az bent van a házban! Bárhol, de a PVT ami fogadja azt az áldott 2x (1x vezérelt és 1x 24h-s) NAYY 5x16 -ot az a falon kívül van? Szóval a fal külső felén, nem a hálószobában, nem a wcben kint a szabadban a külső porothermt téglára rögzitve? és ahogy te magad is írtad a PVT1530 ezen kábelek fogadására alkalmatlan, ennél nagyobb kell, és ha már nagyobb kell és ha! ház külső felére, falra kell rögziteni, az, hogy fog kinézni a falon? kb a 7.hozzászólásomban már erre próbáltam választ kapni, hogy ezt ha tenni kell, hogy lehet szépen elrejteni? Nem lehet túl esztétikus a ház utcafrontján egy 30x60as doboz :) Szóval ezt, hogy képzeljem el ?:) Bocs, ha érthetetlen vagyok.

Gyurmaúr(fi-relé)

NEM-NEM és nem, nem kint, hanem bent van, az épületen belül, ahol a mért főelosztó is található. Továbbá kevered a szezont a fazonnal, mert nem 1 és ugyanaz a mérőhelyi PVT 1530-as és a mért főelosztó alatt lehelyezett. De amennyiben 3030-as lenne a mért főelosztó alatt elhelyezett MÉRT kábel szétosztó, az sem lenne ugyanaz a MÉRŐHELYI 3030-al, mely az NH0-ás késes biztiket, valamint a "B" lépcsős túlfeszvédelmi unitot foglalja magába.
Sorry, ennél szájbarágósabban már nem tudom leírni... :(

Padavan

Értem, hogy nem egy és ugyanaz. Csak fura, hogy még soha nem találkoztam így vele. Eddig mindig a kv-t szoktam látni ez alatt soha nem volt ami külön a betapot fogadta. Elfogadom és értem. Köszönöm a segítséget

Üzenet összefûzve: 2016. március 12., 20:41:17 DÉLUTÁN

Találtam pár kv-t, itt egyébként a főelosztó közvetlenül fogadj a betáp kábelt? Mi van , ha NAYY 5*16-os, az ilyen elosztóban nem kezelhető túl nehezen? vagy itt is először egy másik doboz fogadja?

http://lakasfelujitas.cafeblog.hu/files/2013/11/eloszto.jpg
http://tamivill.hu/sites/default/files/vill-kepek/100_4839.JPG

Padavan


t5953

Hali!
Azt szeretném megkérdezni,hogy tudsz-e nekem elérhetőséget az NAYY 5X16-os kábelre.
Egyébként a gyakorlatban nem biztos hogy a VK lakáselosztóba be tudod kötni ezt a kábelt,
akkor viszont nem biztos hogy olcsóbb mint az NYY 5X10 amit lehet is kapni.

Padavan

Üdv!
Tulajdonképpen a NAYY 5x16 nem rosz elképzelés.Viszont sehol nem találtam olyan dobozt a vk alá ami esztétikus lenne és kezelhető lenne benne ez a vezeték, mert azért ezt nem lehet össze vissza tekergetni.

t5953

Hali!

Lehetne fogadni pl garázsban,vagy bármilyen kiszolgáló helyiségben,és onnan mehetne az mkh ,amivel már
lehetne dolgozni. Csak egy ötlet.
Egyébként Mo.-on sehol nem találtam Alu kábelben 5 ereset./NAYY/

Padavan

Valóban, régebben én is többet láttam. Viszont majd a szakik megválaszolják de szerintem ahogy te is írod, az 5*10-es réz is megfelelő lehet, mert az is még közel 80A -val terhelhető. A lakáselosztóban azt már lehet fogadni.

Gyurmaúr(fi-relé)

A mellékelt képen egész konkrétan egy 5x25-ös NAYY látható, melyet a Bablena trade importál. http://www.bablena.hu/
Azért nem nagyon találsz nálunk, mert túl jó az ára az NYY- hoz képest, aztán még esetleg jól járhat valaki, illetve ki lesz, aki 4x áron NYY-t vesz, ha egyszer van óccó NAYY is??
Ki mondta, hogy noname gagyi lakáselosztókba be lehet kötni, illetve fel lehet fűzni az NAYY 5x16-ost?! Még 1x: van mondjuk egy hensel KV 36, vagy 48 (esetleg 54) osztásegységes elosztó, mely ALÁ kell -mondjuk félig süllyesztve- elhelyezni azt a PVT 1530-at, ahová érkeznek a mérőktől jövő mért NAYY-ok és onnét már a KV-ba már csak 1 db NAYY 5x16-os megy, mely "meg van pucolva" , illetve tovahalad 1, netán 2 NAYY 5x16-os a különálló melléképületbe, vagy a garázsba, netán a kerti elosztóba, stb.