FI relé téves lekapcsolása

Indította Juhaszv, 2015. szeptember 07., 20:34:51 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Juhaszv

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni az alábbi problémában? Nyaralómon, kerítésben fogyasztásmérő szekrény alatta szétagozok (a és b):
a.: épület földszintjére földkábelen problémamentes kör (épületben kismegszakító FI-vel probléma nélkül).
b.: még a kerítés mérőszekrényében egy FI relé, utána egy konnektor (építkezéshez), majd földkábelen pincébe, pincében kismegszakító újabb FI relével. Az így pincébe bekötött neon lámpatest gond nélkül működik, konnektorba bedugott kisebb teljesítményű fényvető működik, de ha barkácsgépet (900W dekopírfűrészt) dugok be ugyan oda, lekapcsol a külső (kerítésben lévő) FI relé, vagy ha egy normál izzós lámpatestet kapcsolok fel, akkor is leold az  FI relé. Kerítésben lévő konnektornál ugyan ez a helyzet: bedugom a fényvetőt: ég, de a dekopírfűrésznél már leold. Mi lehet a hiba oka? Korábban, amikor még nem készült el a pincém, a külső konnektorból betonkeverőt is gond nélkül üzemeltettem.
köszönöm,

980POWER

Az esetleg lett-e már próbálva, hogy ugyan ezek a készülékek a másik fi relé védelme alá tartozó aljzatba vannak bedugva? Ha itt is lemegy, akkor a hiba "az ön készülékében van", ha nem, akkor további feltárást igényel a dolog.

Juhaszv

A készülékek más körben gond nélkül működnek.
Mivel a problémás kör pincefalban fut, a nedves vezeték problémakörre gyanakszom. Ez mivel tárható fel? Mivel a kis áramfelvételű eszköz működik, a hibás vezetékbekötést kizártam. Mivel régebben működött a kinti FI relével még a betonkeverő is, az FI relé túlérzékenységét is kizárnám. Talán ha a kinti FI relét elé köttetném a leágazást pincekör felé... (épületben úgyis van még egy FI relé)
üdv és köszönöm

Fecó

Talán a nulla és a védővezető valahol "találkozik" nem fémes kapcsolaton keresztül, esetleg egy nyirkos kötés, kábel szigetelésprobléma, hasonló. Elmenő vezetékeket leválasztani a mérőnél, és egy szigetelési ellenállásmérést megpróbálni a vezetők között...

riksa

Sziasztok! Egyetértek, hogy a kinti fi relé elé kell kötni a pincei leágazást, és a Feco által  javasolt szigetelés méréssel keresném a esetlegesen fenálló egyéb hibákat.

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9195-el


Sakraf

Üdv!

Nem teljesen releváns a problémám tárgya, mivel maga a ÁVK még nincs beépítve. A kérdésem a következő, adott egy 3 fázisú hálózat több áramkörre bontva túlnyomórészt -egészségesen- körönként külön nullával, és földdel. Na mármost vannak szakaszok ahol két áramkör fut össze egy nullára és földre, mivel ez egy fázist érint így nem probléma, maximum a közös szakasz keresztmetszete, de ez más kéréskör, és egyébként is orvoslásra vár.
A feltételezett kellemetlenséget abban látom, hogy van legalább egy szakasz ahol két külön fázis folyik bele egy nullába.Sajnos ez adott, a tervezői kelletlenséget mutatja,  nagyon komoly rombolással lehetne csak javítani, és ez nem jöhet szóba momentán.
Körönként nulla összekötés eleve rossz ómen, és attól tartok, hogy a fi relé sem lesz tőle boldog.
Ebben mennyi a ráció?

lujó

Hello Sakraf !

3 fázisu ávk-ban 3 fázis folyik össze egy nullába.Akkor most mi van??!!!


Üdv Lujó

Sakraf

Nyilvan, a meronel minden nulla egy kozosito sinre fut, ez teljesen evidens, de a koronkenti nulla egyesites -kiveve a vegpontban- ebben az esetben a lakaselosztonal- tud csunya gerjedest produkalni, es valahol olvastam, hogy ez megzavarhatja a fi relet is.

Simon Endre

50 Hz-en gerjedés? Ezt viccnek szántad, ehhez ugyanis nagyon nagy " L" és "C" értékek kellenek bár előfordulhat inverteres táplálásnál. Nagy induktív össztevőjü fázishasítós kapcsolásnál amelyikben a 180 fokon túli gyújtás miatt szinte egyenáram folyik némelyik ÁVK számára feldolgozhatatlan.

Sakraf

Erről jut eszembe..
Tipusat tekintve mennyire erdemes egyenaramu komponenseket figyelembe vevő A típust bepíteni egy teljesen atlagos felszereltsegű haztartasba?
Terveim szerint egy kisebb erzekenysegű 100 v 300mA-es szelektív tipussal fedném le a harom fazist, majd a kritikus körökre a normal 30mA-est...