Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

sanyika

Szerintetek melyik a jobb bekötőelem 240-es  rézkábel -hez  a szakadófejes vagy a V kengyeles saru 315 A terheléshez

Fecó

Szerintem a jó minőségű kábelszerelvények esetében mindegy, én inkább azt vizsgálnám melyikkel hogyan férek el a szekrényben. A "V" kengyelest személy szerint jobban szeretem...

Attis111

Sziasztok!

Milyen szekrényre lenne szükségem, hogy a szolgáltatónak ne legyen gondja, az alábbi helyzetben.

A szekrényt két mérősre szeretném cseréltetni, H tarifás mérőóra érdekében.
A jelenlegi szekrény alatt a betáp egy kisebb dobozba érkezik, és onnan megy át a szomszédba az áram, ott van elosztva. (Ikerház.) Onnan megy az órámhoz, aminek a doboza felette van. A regisztrált villanyszerelőm nem biztos a dolgában sajnos, hogy ha otthagyja az eredeti dobozt, és felette cseréli a szimpla szekrényt dupla órás szekrényre, azt elfogadja a szolgáltató, így nem is cserélte ki azt.

Van valami információ, ötlet, hogyan indulhatnék el a megoldás felé vezető úton? Mit javasoltok?

S/K

Idézetet írta: sanyika Dátum 2022. augusztus 31., 17:25:53 DÉLUTÁN
Szerintetek melyik a jobb bekötőelem 240-es  rézkábel -hez  a szakadófejes vagy a V kengyeles saru 315 A terheléshez

A szakadófejest csak tömörnél használnám.

980POWER

Idézetet írta: Attis111 Dátum 2022. augusztus 31., 21:55:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Milyen szekrényre lenne szükségem, hogy a szolgáltatónak ne legyen gondja, az alábbi helyzetben.

A szekrényt két mérősre szeretném cseréltetni, H tarifás mérőóra érdekében.
A jelenlegi szekrény alatt a betáp egy kisebb dobozba érkezik, és onnan megy át a szomszédba az áram, ott van elosztva. (Ikerház.) Onnan megy az órámhoz, aminek a doboza felette van. A regisztrált villanyszerelőm nem biztos a dolgában sajnos, hogy ha otthagyja az eredeti dobozt, és felette cseréli a szimpla szekrényt dupla órás szekrényre, azt elfogadja a szolgáltató, így nem is cserélte ki azt.

Van valami információ, ötlet, hogyan indulhatnék el a megoldás felé vezető úton? Mit javasoltok?

A "H" tarifás mérő nem lehet egy szekrényben az állandónapszaki mérővel, se a vezérelt mérővel, csak külön. A mérőszekrénye ugyan az mint az állandónapszakinak, de az a fajta ami most van nem tartalmazza a kismegszakítók helyét, az egy 30X30-as dobozban van. Ki kell cserélni a jelenlegi mérő szekrényt "CSATÁRI PLAST PVT 3075 FM-SZ 1/3 FÁZISÚ VILLANYÓRA SZEKRÉNY (NAPPALI) 80A SZABADVEZETÉKES" (Azért nem föld kábelesre, mert ezt jobban hozzá lehet alakítani a jelenlegi fogadóhoz, látnom kellene). CIKKSZÁM: CSP21.E016
Ez mellé egy "CSATÁRI PLAST CSOPORTOS MÉRŐ MODUL PVT 3045 FM-CS 1/3 FÁZISÚ 63A MÉRŐ SZÁMÁRA" Ez lesz a "H" Ebben van kismegszakítónak hely, de nem kerül használatra. CIKKSZÁM: CSP21.T108
Kell egy "CSATÁRI PLAST PVT CSAPÓFEDELES ABLAK 4 MODULOS" ezt rá szerelni a másik szekrényen levő mellé a kikönnyítések fölé. CIKKSZÁM: CSP 99000004
Össze lehet szerkeszteni alkatrészenként is, de szerintem drágább. Ilyen tipizált mérőhely nem létezik, csak nappali vezéreltel + H
CSATÁRI PLAST PVT 7590 Á-V-H FM-K 1/3 FÁZISÚ KOMBINÁLT VILLANYÓRA SZEKRÉNY (N.+É+H) FÖLDKÁBELES CIKKSZÁM: CSP21.E025

Ikerház, hiányolom a tűzeseti kapcsolót, lehet akkor még nem kellet, de most már kell. Ez még egy dobozt igényel a biztosító aljzatok és a kismegszakítók közé.
Nálunk is megnőt a H tarifa utáni érdeklődés, teljes mérőhelyátalakítással jár általában, aminek az ára viszonylag magasnak tűnik, abból gondolom, hogy érdeklődés marad a legtöbb esetben.

kicsiati

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A munkámhoz adott egy berendezés (kis kemence) amiben van két 1000W-os (infra?) fűtőszál. Ez gyakorlatilag azt a célt szolgálja, hogy egy lapra rá olvaszt egy port.
Sajnos amikor bekapcsolom, 10-ből 2-3x levágja a kismegszakítót, még akkor is, ha semmi nagy fogyasztású berendezés nem működik.
Minig akkor vágja le, amikor el kezd fűteni bekapcsoláskor. Tehát bekapcsol a gép, az elektronika kijelez, felpörög a ventillátor és pár mp múlva amikor elked fűteni, akkor vágja le.
Ha már fűt, és ki-be kapcsolgat, akkor nem vágja le.
3x16A van a házban, próbáltam mind a három fázison.
Arra gyanakodom, hogy a kezdeti hirtelen áram lökést nem torelája a hálózat.
Azt vettem észre, hogy ha pl egy hosszabbítón keresztül használom, akkor ritkábban vágja le a kismegszakítót.

Mit javasoltok, hogy tudjam használni?

A kismegszakítót már kicseréltem C-re, de a fő kismegszakító B-s és akkor meg azt vágja le.

pkajos

A fűtőszálak ellenállása, így az áramfelvétele hidegen és melegen jelentősen eltér (nem lineáris).
A vélhetően párhuzamosan kötött 2 db "ellenállásnál" ez a kedvezőtlen helyzet fokozódik.

A "C" -és a "B" karakterisztikájú kismegszakító "működése"-több másodperc után- már azonos, nem tudod "csak" ezzel kezelni a problémát. 

Egyszerűnek tűnhet az a megoldás -ha van rá mód indulásnál -pár pl. 5-6 másodperc múlva, tehát késleltetve bekapcsolni a "másodikat",  vagy ha erre van lehetőség - több másodpercig kapcsold sorba a két fűtést.

Nyilván, ha már bemelegedett valamennyire (megváltozott az ellenállása) működhet teljes gőzzel..

Egyéb drágább "szabályozások" is számításba jöhetnek, amelyekkel az "indulást" és majd a kívánt hőmérséklet beállítást is lehetne rendezni.

DE ha a elegendő a "kétállású" ki-be kapcsolásos szabályozás - pontosabban vezérlés- az előzőkben leírt megoldás segíthet. 

Persze tovább cifrázható a dolog: pl. 2 fázisra kötve is vélhetően az indítási probléma megszűnik.

Én a legolcsóbbnak - ha kivezetések elérhetők- az eltérő időben való bekapcsolást javaslom. Akár 1 külön kapcsolóval, fapadosan kézzel bekapcsolva indulás után 6-8 mp-el.     


kicsiati

Köszi a gyors választ. Erre én is gondoltam, hogy az egyik fűtőszálra rá kötök egy kapcsolót, és késleltetve kapcsolom be. Persze jobb lenne egy olyan megoldás ami buherálás nélkül működne, mert még garanciális a készülék. Az a baj, hogy ha elküldöm javításra, akkor hetekig nem tudok dolgozni, meg szerintem úgy sem tudják javítani, mert ez ilyen.
A 15 méteres hosszabítónak szerinted van köze, ahhoz, hogy azzal nem csapja le a kismegszakítót? Mert akkor az is megoldás lehet, hogy azzal használom.

pkajos

Igen ez egy gyártmány.
Megnézném a szerkezet gépkönyvét, ír-e valamit a csatlakozásról, használatról. És ha azt nem tudja, akkor - esetleg- lehet reklamálni
A gyártónak nem ártott volna "kezelni" ezt a dolgot is.
Egy cca névlegesen kb. 9 A-es termikus fogyasztót tudni kéne egy 16A "B"-s "konnektorról"  használni

kicsiati

Idézetet írta: pkajos Dátum 2022. szeptember 02., 09:36:19 DÉLELŐTT
Igen ez egy gyártmány.
Megnézném a szerkezet gépkönyvét, ír-e valamit a csatlakozásról, használatról. És ha azt nem tudja, akkor - esetleg- lehet reklamálni
A gyártónak nem ártott volna "kezelni" ezt a dolgot is.
Egy cca névlegesen kb. 9 A-es termikus fogyasztót tudni kéne egy 16A "B"-s "konnektorról"  használni
Sajnos vacak Kínai gyártmány. Majd beszélek a forgalmazóval, és ha más nem visszaküldöm. Ha meg nem oldódik meg, akkor kipróbálom a kapcsolós megoldást.