Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

balzsi

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2021. december 28., 20:04:43 DÉLUTÁN
Jó estét

            Adott egy fűrészporral működö központi kazán minek a porbehordó motrának a vezérlése egy mágneskapcsoloval és két idörelével az egyik GANZ KK-IDM 10M a másik meg IDM100S van megoldva. Mivel a tulaj nem tudta álitani porbehordás idejét gondoltam az idörelé a hibás vásároltam két darab LOVATO-TM M1 relét mivel ilyen GANZ relét már nem lehet kapni az űzletekben de nem tudom semmikép beálitani csak amenyi idöt megy ugyan annyit áll és igy nem jó mert nem birja elégetni a port. A régi rendszerben amikor muködött egy percet ment és a por minöségétöl fűggöen 10-15 percet ált. Tudna valaki segiteni a beálitásban vagy ha esetleg az új rellék nem megfelelöek akkor mit ajálnátok?

Az én olvasatomban az nem alkalmas erre a feladatra. Oda olyan kell, melynek az elején négy állító van, ebből kettő intervallum, kettő pedig a hozzájuk tartozó intervallumon belüli időállító. Pld.: https://www.schrack.hu/shop/villogo-idorele-ii-ip-12-240v-ac-dc-1v-8a-1ke-zr5b0011.html

faxelektro

Van két darab LOVATO-TM M1 relé egy mágneskapcsoló egy motor ami 1percet kellene működjön és 10 percet áljon majd ujra kezdje ezt a folyamatot és ha a tűzi anyag ugy kivánja akkor az állás vagy a működés idözitését tudjam szabályozni.

balzsi

Ezzel a típussal és kettő darabbal én így próbálnám meg üzemeltetni.

Simon Endre

Gondolon a "K1" mágneskapcsolóként C1 jelü.

balzsi

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2021. december 29., 18:33:43 DÉLUTÁN
Gondolon a "K1" mágneskapcsolóként C1 jelü.

Azt automatikusan beírta, én meg nem figyeltem.
Egyébként a így működőképes lehet?

faxelektro

Holnap kiprobálom a kötést rajz szerint.

balzsi


István678

Idézetet írta: Sacc-placc Dátum 2021. december 27., 14:05:41 DÉLUTÁN
Örülök, hogy mindig sikerül "felkavarnom" a kollégák "leülepedett" szakmai tudását.
István kérdését viszont még nem tudtuk megfejteni...  :'(

(csak zárójelben jegyzem meg... a mai oktatás óriási hiányossága a hibák elemzésének "NEMmegtanítása". pl. egy vizsgafeladatban sem találkoztam olyannal, -maradva ennél a megoldásnál- pl. Sorolja fel az alábbi (működő, de veszélyes) kapcsolás kockázatait...)

Köszönöm a válaszokat! A korábbi váltókapcsolós felvetéshez annyit fűznék, hogy ez még nekem is eszembe jutott akkor, de másik ponton sem találtam váltókapcsolót, vagy akár bármilyen jellegű kiállást/előkészületet váltókapcsolóhoz, sem az adott szobában, de még a környékén sem.

faxelektro

Köszönöm a rajzot az szerint bekötöttem az egyik relé az F a másik meg a G funkcioba állitva tökéletesen működik mindkét állapotot lehet kűlön kűlön idöziten.
                                  BOLDOG ÚJ ÉVET

balzsi

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2021. december 30., 20:36:47 DÉLUTÁN
Köszönöm a rajzot az szerint bekötöttem az egyik relé az F a másik meg a G funkcioba állitva tökéletesen működik mindkét állapotot lehet kűlön kűlön idöziten.
                                  BOLDOG ÚJ ÉVET

Nagyon szívesen. Boldog Új Évet kívánok neked is.