Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

Nem véletlenül írtam ezelőtt négy nappal ugyanerre az alaptalan meglátásra, hogy a 16 A az kisebb helyiséghőmérsékletet vett alapul. :D

Fecónak abban nagyon igaza van, hogy az elhelyezési körülmények erősen számítanak. A régi magyar szabványban a másfelesre 16-22 A közötti értékek voltak, az újban meg 13,5-23 A. Azaz az új az bizonyos körülmények között többet enged meg. :D
A 13 A az amúgy három terhelt vezetékre vonatkozik, olyan meg egy egyfázisú áramkörben nincs.

A kötések jósága gyakorlatilag a felületek nagyságától független.


faxelektro

A képeken látható vezeték nélküli RF kapcsolót nem tudom semmikép ráprogramozni a vevőre csak úgy működik ha a vevőn levő kis gombot folyamatosan nyomva tartom. Mindent úgy csináltam az útmutatás szerint. Mi lehet a gond valaki ha csinált már ilyent segítsen már?                       

                                                                           Köszönöm

Külsős

Tiszteletem a villanyszerelő uraknak!
Elnett villanybojler hőfokszabályozóján szeretnék állítani,ebben kérném a segítségüket.
Önkormányzati bérlakásban lett felszerelve.Azt szeretném hogy 50 fokra melegítse a vizet.




Külsős

Idézetet írta: Külsős Dátum 2020. október 13., 16:51:18 DÉLUTÁN
Tiszteletem a villanyszerelő uraknak!
Elnett villanybojler hőfokszabályozóján szeretnék állítani,ebben kérném a segítségüket.
Önkormányzati bérlakásban lett felszerelve.Azt szeretném hogy 50 fokra melegítse a vizet.
Jelenleg 90 fok fölé melegíti a vizet ,ezért mindennap ki kell húzni, illetve be kell dugni a konnektorba.

Fecó

A kép alapján azon a kék színű "tekerőkén kellene forgatni az óramutató járásával megegyezően (szemből nézve) a - irányába. De elviekben nem szabadna 80 fok fölé mennie a hőmérsékletnek maximum állásba sem. Biztos jó az adat?

Külsős

Üdvözletem!
90 fok fölé melegíti a vizet és nem kapcsol ki. Nekem kellett kihúzni a konnektorból. Ugye van rajta egy hőmérséklet kijelző onnan tudom. Próbáltam kézzel megmozdítani, de nem tudtam. Esetleg csillagfejű csavarhúzót kell beledugni és úgy kell elcsavarni?

Külsős


Külsős

Ha jól értem a fehér vezeték irányába kell elmozdítani igaz?

Fecó

Igen, figyeld meg kétoldalt az íves nyilakat + és - irányt mutatják.

Külsős

Köszönöm ,de az igen arra is vonatkozik hogy csillagfejű csavarhúzót dugjak be abba a kék műanyagba és azon keresztül forgassam el?