Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Az egész rendszer 12v akkumulátorol működik és bekötöttem a szabályzót jól működik.

Marton

Gratulálok. Örülök, hogy tudtam segíteni.

Simon Endre

A hűtőbordák alapján ez biztosan nem PWM hanem  soros szabályozó. Induktív terhelés esetén a PWM ha diódával védett kimenete van esetenkén lendkerék üzemmódban működik és nem hatékony, (mintha hibás lenne.) Védetlen kimenet esetén a kapcsolótranzisztor, (IGBT) zárlatossá válhat.

bankoz

Sziasztok!

Nemrég néztem át a házunkban az elektromos villamos hálózatot, s a főzőlap bekötése kapcsán felmerült bennem több kérdés, amik kapcsán remélem tudtok segíteni.

A házunkban három fázis van (3x16A). A főzőlap/sütő a lakáselosztótól külön vezetékkel van kötve (5 x 2.5mm2), de az alábbi "furcsaságokat" látom:

  • A tűzhely csatlakozónál az alábbi kötést látom: a sütőnek van egy saját fázisa, míg főzőlap két fázisra van kötve, de a főzőlap egy-egy fázisára van innen kötve egy kis konyhai hűtő és a mosogatógép is. Ez így szabályos?
  • Leválasztó kapcsolót nem látok a főzőlaphoz. Szükség van rá (boltokban nem igen látok), vagy elég a kismegszakító az elosztószekrényben? Ha ez utóbbi, akkor nem olyan kellene, ami a nullát is kapcsolja?
  • A sütőt/főzőlapot (hűtőt, mosogatógépet) három darab 1 pólusú kismegszakító biztosítja. Ez így rendben van? Nem egy darab 3 pólusú kismegszakítóra lennie itt szükség? Vagy esetleg egy 4 pólusóra, hogy a nullát is védje/kapcsolja?

Köszönöm a segítséget/tanácsot.

faxelektro

Szétszedtem egy gőzállomásos vasalót mivel nem gőzöl és úgy nézem nem nyit az elektromos szelep pedig meg kapja a 230Voltot mikor meg nyomom a vasalón lévő gőzjelű gombot.Lehet valahol ilyet vásárolni vagy helyettesíteni .? Feltettem néhány képet.

Marton


Marton

Idézetet írta: bankoz Dátum 2019. április 11., 12:42:06 DÉLUTÁN

  • A tűzhely csatlakozónál az alábbi kötést látom: a sütőnek van egy saját fázisa, míg főzőlap két fázisra van kötve, de a főzőlap egy-egy fázisára van innen kötve egy kis konyhai hűtő és a mosogatógép is. Ez így szabályos?
  • Leválasztó kapcsolót nem látok a főzőlaphoz. Szükség van rá (boltokban nem igen látok), vagy elég a kismegszakító az elosztószekrényben? Ha ez utóbbi, akkor nem olyan kellene, ami a nullát is kapcsolja?
  • A sütőt/főzőlapot (hűtőt, mosogatógépet) három darab 1 pólusú kismegszakító biztosítja. Ez így rendben van? Nem egy darab 3 pólusú kismegszakítóra lennie itt szükség? Vagy esetleg egy 4 pólusóra, hogy a nullát is védje/kapcsolja?
A leírás alapján nagyon nem helyesen van kialakítva a ház villamos hálózata, biztosíték (kisautomata) mennyisége.
A nagyobb fogyasztóknak külön táplált és biztosított áramköröket kell kiépíteni, tűzhely, mosogatógép, mosógép, klíma, stb.
FI relé vajon van az épületben???
A tűzhely fázis elosztása szerintem megfelelő, egyébként semmi sem garantálhatja az egyenletes 3 fázisú terhelést a hálózat felé, hiszen hol az egyik, hol a másik főzőlap vagy csak a sütő van használva.
A tűzhely biztosítására nem tennék 3 fázisú kisautomatát mert ha pl. a sütőben zárlat van, a főzőlap ettől még működhet. A nullát meg ebből kifolyólag nem is szabad "biztosítani". Egy leválasztó kapcsoló a konyhában, nulla megszakításával ajánlott, főkép ha kisgyerek is van. Erről egyébként nem tudom a szabvány mit ír elő.
Esetleg néhány fotó az elosztóról, bekötésekről jobban segíthetne a jobb válaszért.

faxelektro


faxelektro

Létezik olyan vészkijárat jelző amelyikhez nem kell 230V táp feszültség mivel nincs kiépítve hálózat és minden ki festve, bebútorozva csak nyitnia kellene a vendégeknek a panziót és e nélkül nincs engedély.24 darab ilyen vészjelzőről lenne szó amelyik akkumulátorról működik és újra lehet tölteni ha le merül vagy mondjatok valamilyen jó megoldást a faltörés kizárva.


980POWER

Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem, ha a kijárat fölé egy megfelelő tábla kerül, a meglévő világítást pedig úgy átalakítani, hogy a kijárathoz közelében elhelyezni egy akkumulátorról működő egységet, aminek kell egy direkt áramot adni, ezt talán utólag bontás nélkül be lehet fűzni, (egy szál 1,5mm2 fekete vezeték) Ha ez a vezeték valamely okból nem kapna áramot a lámpa automatikusan felkapcsolódik az akkumulátorról működve. Ennek is biztos megvan az előírása mekkora helyre mennyi ilyen kell. Vészvilágítás meghajtó, inverter LED panelekhez, vagy fénycsőhöz is van.