Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Van olyan, csőventillátor a neve bárhonnan beszerelheted mert nincs pereme. A bekötése a végén van csak azt nem tudom az áramlásirányba vagy ellentétes áll  a bekötőési oldala. A névleges mérete 100 úgy befér a 110-es csőbe, rácsot tegyél mindkét végére az egerek és a madarak miatt, lehet hozzá kapni méretben megfelelőt. Sajnos ez a típus nem szervós tehát időzítőt a kapcsolóhoz külön kell beszerezni

faxelektro

Jó estét
              Az a gond van ENDRE hogy a neten amilyeneket találtam csőventilátort mind csak max-2méter cső hosszat ajánlnak nálam a beépített cső 6 méter. Eleget fog-e szívni? Van valami megoldás mert minden be van építve álmennyezet fölé?
                                                          Kösz a segítséget
                                                                                 

Simon Endre

Saját fürdőszobám is ilyen 100-as ventillátorral megy ezen is van 5-6 méter cső 4 iránytöréssel  igaz át van váltva gyári idomdarabokkal  150x70-re és még visszacsapó szelep is van benne. Már több mint 1 éve zavartalanul működik. Ez nyomott üzemü a venti a kezdő végén van. A tükrön látom hogy hatékony mert nem párásodik be a kád szélén  üldögélve még törülközni sem kell, leszáradok. Még annyit hogy ez páraérzékelős automatikusan indul leáll.

Feri65

Tisztelt Kollégák!

Adott egy 3 fázisú ÁVK A típusú  vele párhuzamosan 3fázisú kismegszakító.Ha az ÁVK valami miatt lekapcsol vissza kapcsolni  csak úgy lehet ha kismegszakítót lekapcsoljuk azután ÁVK  fel kismegszakító fel.
Mi lehet ennek az oka?

nyaki

Üdv!
Az ÁVK a védővezetős hálózat vagy a Föld felé folyó szivárgóáramokat figyeli, ami azt sejteti, hogy az ÁVK után van valami gebasz.
Mindenképpen fel kell térképezni a 3 fázisú fogyasztókat, a rejtett nullázásra utaló kötéseket, a kétes 4 vezetékes táplálásokat, kötéseket és a vonalvezetés épségét, de elsőre erősen ajánlott az ÁVK utáni védővezetőkön szivárgóáramokat mérni, akár a kiselosztóban történő megbontással is.

Sztrogoff

Hogy nem kapcsol le helyből, mikor a kismegszakító söntöli a fázisokon átmenő áramokat... Ez az egyik elhantolt eb.

Feri65

Az ÁVK leoldásának oka ismert szokott lenni. A fel kapcsolás sorrendje miért nem mindegy  hiszen két külön álló párhuzamos áram körről van szó csak a be táp oldal azonos.

Sztrogoff

Idézetet írta: Feri65 Dátum 2019. április 02., 06:42:56 DÉLELŐTT
...két külön álló párhuzamos áram körről van szó csak a be táp oldal azonos.
Csakhogy nem ezt írtad idáig, hanem azt, hogy "3 fázisú ÁVK A típusú  vele párhuzamosan 3fázisú kismegszakító". Ez meg villanyban azt jelenti, hogy a kismegszakító és az ÁVK betáp oldalon is közösítve van, meg elmenő oldalon is.
De a párhuzamos áramkör is azt jelenti, hogy az elején is és a végén is össze vannak kötve egymással.
Ha esetleg egymás mellett elhelyezett áramkörökről volna szó... Arról van szó?

Feri65

Igen, igazad van rosszul fogalmaztam.
Tehát a két áram kör csak a be táp oldalon közös.
Ahogy először írtam nem is lenne értelme az ÁVK-nak, meg a kismegszakítónak sem.

nyaki

A kismegszakítós kör hány vezetős? Milyen hosszú a fő földelőkapocs és az ÁVK közötti N vezető?
...nekem még mindig az a gyanúm, hogy a kismegszakítós és az ÁVK-s táplálás kimeneti N vezetékei valahol mégis csak találkoznak egymással vagy a védővezetővel, esetleg egy idegen potenciállal, ami nincs bevonva a táphálózatba. ::)