Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szisland

Köszönöm a gyors választ.
Igen, a háztartási 230V-ra gondoltam, mert jól jönne még egy konnektor.
Közvetlenül mellette van is egy, de kettő kellene, ez meg nem valószínű, hogy használva lesz.


Idézetet írta: Marton Dátum 2019. március 07., 11:43:57 DÉLELŐTT
Ez az úgynevezett "piskóta" csatlakozó. Már szabványon kívüli, nem használatos. Nem is lehet ilyet kapni.
Ha jó állapotú, használatban maradhat. Ha cserélni kell, akkor komplett cserélni kell 5pólusú, 16A-es típusra, Piros színű a 400V-os típus. Például ilyenre: https://daniella.hu/energiaelosztas-550/energiaelosztas-keszulekei-kis-es-nagykereskedes/ipari-csatlakozok/ipari-csatlakozo-16a-ip44-sez-ivn-1653-3215
Egyébként mit értesz a "normál 2 csapos csatlakozó" esetén, talán a háztartási 230V-os catlakozóra gondolsz?

Marton

Érdemes volna azt a gumman táblás elavult dugalj kombinációt lecserélni egy ilyen vagy hasonló kombinációs egységre cserélni.
https://daniella.hu/ipari-kombinacio-ros-4x-12s-sez1db-dafb-16a-5p2db-vz16-3256?keyword=ipari%20kombin%C3%A1ci%C3%B3
Ezen 2db 230V-os csatlakozó aljzat van (nem látszik) és 1db 400V 16A 5pólusú aljzat. Ezzel megmaradna a 3fázisú csatlakozás is és további 230V csatlakozó is lenne.

Szisland

Köszönöm a tippet.
Akkor ezt a műveletet rábíznám egy villanyszerelőre.
Ha esetleg tudnál valakit ajánlani akkor szólj ( Budapest XIV.kerület ) vagy valamelyik szaki portálon keresek egyet.

Sztrogoff


Feri65

Tisztelt

Adott egy 3 fázisú 2,2kw motor aminek a csillag pontja nincs kivezetve. így a tekercsek között 6,7;6,7;6,9 ohm ellenállást mértem.Kérdésem utalhat menetzárlatra a 0,2 ohm eltérés. A motor testre nem zárlatos.


Marton

Ohm mérés nem megbízható itt. Inkább a fázis áramokat mérd meg pl. lakatfogóval.

Feri65

A motor egy .serleges felhordót hajt ami szorulhat, nem volt idő a motort levenni vagy a felhordót megbontani. Két fázis biztosítéka ki volt olvadva csere után a hőkioldó oldott le. Így fázis áramot nem tudtam mérni, majd szétszedés  után persze ha elindul, ha nem nincs min gondolkozni mehet a tekercselőhöz.

Elméletben lettem volna kíváncsi mekkora eltérés lehet (vagy lehet-e)  a tekercsek ellenállása  között?

Szisland

Kicseréltettem, ahogy ajánlottad.
Kérdés:
A szerelő 25A relét épített be. Az elég lehet vagy jobb lett volna a 40A változat?

Köszönöm




Idézetet írta: Marton Dátum 2019. március 07., 14:25:40 DÉLUTÁN
Érdemes volna azt a gumman táblás elavult dugalj kombinációt lecserélni egy ilyen vagy hasonló kombinációs egységre cserélni.
https://daniella.hu/ipari-kombinacio-ros-4x-12s-sez1db-dafb-16a-5p2db-vz16-3256?keyword=ipari%20kombin%C3%A1ci%C3%B3
Ezen 2db 230V-os csatlakozó aljzat van (nem látszik) és 1db 400V 16A 5pólusú aljzat. Ezzel megmaradna a 3fázisú csatlakozás is és további 230V csatlakozó is lenne.

Marton

Idézetet írta: Szisland Dátum 2019. március 22., 15:39:38 DÉLUTÁN
A szerelő 25A relét épített be. Az elég lehet vagy jobb lett volna a 40A változat?
Milyen értékű, hány amperos védelem van ez a doboz betáplálásánál?
Ha nem nagyobb 25A-nál akkor megfelelő.
Gondolom a benne lévő kisautomaták a FI-relé után vannak kötve.

faxelektro

Jó estét
               Tudna valaki egy olyan szagelszívó ventilátor típust melyiket a kinti falra szerelnék fel és két wc-böl szívná el a szagot,ki van vezetve egy 110-es pvc cső. A világítás fel kapcsolásakor indulna a ventilátor és még jobb volna ha időzítős ventilátor de a lényeg hogy külső falra kell felszerelni.