Villamos rajzprogram

Indította zz79, 2012. október 03., 12:34:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zz79

Tisztelt Kollégák!
Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen rajzprogramot használtok az EBF jegyzõkönyv rajzai elkészítéséhez?

czapi

Üdv!

EBF jegyzõkönyvet nem szoktam írni, de rajzolni sokat szoktam.
Ezért tudok ajánlani egy AutoCAD alternativát:

progeCAD Professional 2011 HUN

Nem olcsó(71000+ÁFA)  de van néhány hasznos modulja az AutoCAD kompatibilitáson túl:
WinTopo raster to vector eszköz képekbõl szerkeszthetõ DXF formátumba konvertál
PDF Converter eszköz PDF-bõl szerkeszthetõ DWG/DXF formátumba konvertál
Google Earth nézet importálása
Integrált TraceParts alkatrészkönyvtár
iCADLib modul és könyvtárak

A progeCAD Professional 2011 alapvetõ funkciói:
    Az AutoCADŸ DWG fájlok betöltése és írása a 2.5-ös verziótól kezdõdõen egészen a 2012-es verzióig (a tervezõk ezeket a fájlokat naponta használják)
    Teljes magyar nyelvû felhasználói környezet
    AutoCADŸ menü szkriptek és fontok kompatibilitása
    A progeCAD az AutoLISPŸ programozási nyelvet támogatja
    Képekkel való munka (beillesztés, szerkesztés és megjelenítés)
    Fejlett renderelési funkciókat tartalmaz
    Az ACISŸ támogatása; fejlett térbeli modellezés
    Tartalmazza az EasyArch kiegészítõt, amely az építészek munkáját teszi hatékonyabbá
    Raszterképek importálása és módosítása
    Különleges funkciókat tartalmaz a munkafolyamatok effektívebbé tételére
    PDF és JPG fájlformátumokba való nyomtatás
    PDF konvertálása DWG formátumba
    Több, mint 20 000 beépített blokkot és szimbólumot tartalmaz az építészet, gépészet, elektrotechnika stb. területérõl, amelyek kezelése az iCADLib segítségével csúcsteljesítményû
    Több mint 100 millió különbözõ blokkhoz való könnyû hozzáférés az integrált TraceParts weblapnak köszönhetõen

Az ajánlott oldalon van néhány kifutó nagyon olcsó rajzoló program is.

Griszi

Én rajzoláshoz, tervezéshez a WSCAD SUITE 2012-t használom most lett frissítve 5.5-rõl és még meg kell szoknom.
Egyvonalas sémákhoz nagyon jól használható az Visio, nekem csak a 2003-as van de ez is megfelel.
Viszont DWG hez nagyon jól használható és ráadásul ingyenes a DraftSight program, igaz csak 2D ben rajzol de ennyiért szerintem nem rossz, mindössze regisztrálni kell.

Könyves Kálmán

Csak röviden felhomályosítanál, hogy megy Visioban az egyvonalas rajzkészítés?
Már mástól is hallottam, és bár nem tartom magam elveszett embernek ilyen dolgokban, nekem eddig még nem sikerült.

czapi

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2012. október 04., 19:52:03 DÉLUTÁN
Csak röviden felhomályosítanál, hogy megy Visioban az egyvonalas rajzkészítés?
Már mástól is hallottam, és bár nem tartom magam elveszett embernek ilyen dolgokban, nekem eddig még nem sikerült.
Létre kell hozni az egyvonalas alakzatokat(shapes) egy gyûjteménybe, utána már fel lehet használni a gyûjteményt az új rajzok készítésénél.
Nem kis meló és nem vagyok meggyõzõdve, hogy erre találták ki a programot.
Bár az is igaz, hogy láttam én már Word-ben készített villamos tervet is. :)

A Visio 2010 standard  ára is 75000+ÁFA körül mozog.

Griszi

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2012. október 04., 19:52:03 DÉLUTÁN
Csak röviden felhomályosítanál, hogy megy Visioban az egyvonalas rajzkészítés?
Már mástól is hallottam, és bár nem tartom magam elveszett embernek ilyen dolgokban, nekem eddig még nem sikerült.
Ahogy Czapi is írta, elõre megrajzoltam a szükséges blokkokat és azokat illesztem be, persze mindig van olyan amit újonnan kell megrajzolni de nekem egész jól bevált. Természetesen egy komolyabb, bonyolultabb rajzhoz ahol anyaglista, stb. kell ott marad a WSCAD. Egy napelemes rendszer árajánlathoz vagy szolgáltatói igénybejelentéshez elég szoktt lenni a Visio is. Tudom hogy nem erre találták ki, ez egy általánosan használható rajzprogram. Persze nem vagyunk egyformák és az igények sem azok, de a kérdés úgy szólt hogy ki mit használ, árról nem volt szó.

mikerulz

A WSCAD-nek volt egy barátságos árú ajánlata, ami talán még most is érvényes.

IdézWSCAD 5.5 Starter verzió
Hardverkulcs és szoftvergondozási díj nélküli verzió!
30 000.- Ft+ÁFA áron kínáljuk! (Az akciókban nem adunk ebből további kedvezményt!)
Célunk az volt, hogy azok a cégek és magánszemélyek, akik csak ritkán rajzolnak egyszerű
elektrotechnikai dokumentációkat, gazdaságos áron jussanak egyszerű, de szimbólumokkal feltöltött
tervezőszoftverhez.
A WSCAD 5.5 Starter a Basic-verzió szűkített kiadása, a következő korlátozásokkal:
* Tartalmazza a teljes szimbólumkészletet, amelyet a WSCAD szoftverek telepítenek.
* Nem tartalmazza az alaprajzi szerkesztőt.
* Kapcsolási rajzok és szekrénytervek készíthetők.
* Nem jár hozzá internetes támogatás.
* Új verziók megjelenése esetén update és upgrade nem lehetséges.
* Nem kombinálható a kiegészítő WSCAD modulokkal.

Továbbá az 5.5-ös verzióhoz nagyon bő kézikönyvük van, egy rövidebb kezdőlépések dokumentummal megspékelve:
http://www.wscad.de/hu/letoeltes-demo/wscad-5/kezikoenyvek/

Szirty

Helló mikerulz!

Idézetet írta: mikerulz Dátum 2013. október 25., 07:46:21 DÉLELŐTT
Továbbá az 5.5-ös verzióhoz nagyon bő kézikönyvük van, egy rövidebb kezdőlépések dokumentummal megspékelve:

A WSCAD Suite előtti verzókkal vigyázni kell, mert nagyon sok "hülyeség" van bennük eltemetve és sok a hiba is. Cégünk is megvette még a 4.4-et és egészen suite verzióig fizette.
A 4x, 5x változatokat fejlesztési zsákutcának nevezném különböző okokból.
Nem lehet véletlen hogy teljesen új alapokra helyezték az egészet és gyakorlatilag újra kezdték a fejlesztést.

A hardver kulcs miatt is elég mostohán bánnak a felhasználókkal.

mikerulz

Szia Szirty!

A cégemnél az 5.5-öt használom, bár ez részben annak is köszönhető, hogy kértem az EPLAN-tól is árajánlatot de elég borsos volt és olyan szinten nem használom/használjuk, mint amennyibe került volna. WSCAD-nél tapasztaltam némi bugot és néha nehézkes szerkesztést de ezt annak könyveltem el, hogy még nem ismerkedtem meg teljesen a programmal.

Hardverkulcs terén nem panaszkodom, mert a CD-re rá van égetve a jelszó és ennyiben ki is merült szoftvergondozást nem igényel.

Szirty

Helló mikerulz!

Idézetet írta: mikerulz Dátum 2013. október 25., 20:07:31 DÉLUTÁN
Hardverkulcs terén nem panaszkodom, mert a CD-re rá van égetve a jelszó és ennyiben ki is merült szoftvergondozást nem igényel.

Akkor egy jelszó van, mert minden CD egyforma :-)
Sajnos a teljes verzió használatához hardver kulcs kell. Ha a hardver kulcsot elhagyod, akkor annyi, buktad a fél millió Ft-ot amennyibe kerül a WSCAD.

Az én álláspontom az, hogy ennyi pénzért megvásárolom a szoftver használati jogát, amivel jogom van a szoftvert egy gépen használni.
Az ő álláspontjuk az, hogy félmillió Ft-ért eladnak egy zöld wibukey feliratú, kb 2500Ft költségből előállítható műanyag kütyüt.
Ha azt elhagyod vagy ellopják, akkor így jártál, hiába vásároltad meg papírokkal igazolhatóan a szoftver használati jogát, nem tudod gyakorolni ezt a jogot, mert a szoftver nem működőképes a kulcs nélkül.
Szerintük ha a rendőrség papíron igazolja hogy valóban ellopták, akkor adnak másikat negyedmillióért (kedvezményesen). A rendőrség azonban nem tesz ilyet.

Így vásároljon mindenki hardverkulcsos szoftvert!