Villanyszerelõ felnõttképzés

Indította Twidgee, 2012. január 25., 07:48:09 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Olvasd el nyugodtan hozzászólásaidat is elküldés elõtt, hogy biztosan nincsenek benne helyesírási hibák, a fórum szabályzatát ezek szerint még nem olvastad. Regisztrációnál is olvashattad a szabályzatot.

Fórum szabályzat - Villanyszerelõ Szakmai Fórum

A fórum beállítási már tartalmazzák ezeket a beállításokat, melyeket folyamatosan fejlesztünk az igényeknek megfelelõen. Hidd el rengeteg munka van benne mely a háttérben folyik, hogy ilyen formában mûködjön ahogyan használjátok.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Szeretnék villanyszerelõ mestervizsgát tenni, szeretném, ha megírnátok ezzel kapcsolatos tapasztalataitokat(fõleg frissebbekre gondolok elsõsorban). Plusz bónuszban még kollégákat is keresnék, akik szeretnének egy Veszprém megyei tanfolyamon résztvenni, mert egyenlõre egyedül vagyok, és 10 fõ a minimum.

Könyves Kálmán

Ebben a témában pár hozzászólásban felmerült a szakirodalom megosztásának kérdése. Privát üzenetben szívesen küldök bárkinek egy kulcsot egy villanyszerelõ könyvtárhoz, melyben egy ideje gyüjtögetem a könyveket, leírásokat, segédleteket. Kb. 60 cím pillanatnyilag.

Novill

Én még az átkos idejében szereztem mester levelet. Akkoriban elég szigorúak voltak a követelmények. Erre akkor még  adtak ki jegyzeteket, amibõl fel lehetett készülni. De akkor is voltak tanfolyamok. A kamara létre jöttével átkerültek a mestervizsgáztatási jogok is. Úgy tudom most igazából a vállalkozási ismereteken kívül csak az ajánlott szakirodalom van megjelölve. A mestervizsga követelmények mindenki számára hozzáférhetõek. Lehet, hogy érdemes lenne feltölteni a titkok kamrájába a felajánlott könyvekeket és segédleteket, vagy privátban elküldheted. Nincs szükségem ugyan vizsga szempontjából, de mint érdeklõdõ öreg mester szívesen lapozgatom idõnként a szakirodalmat.
Ma a tanfolyamokat általában borsos áron kell megfizetni. A követelményekben megfogalmazott szakmai tudnivalók  sok anyagot tartalmaznak. Nem minden tanfolyam tudja igazán betölteni a szerepét, mivel keveset nyújt többnyire. Nem könnyû feladat dolgozni kell, tanfolyam idõt és pénzt vesz igénybe. Kiesik a munkából is. A tanfolyamon kívül még sokat kell  hozzá tanulni.  Általában a teljes villanyszerelõ szakmát átölelõ gyakorlati és elméleti ismeretekkel nagyon kevesen rendelkeznek. A gyakorlati vizsga kérdések is elavultak, kevés újat tartalmaznak. A szabvány ismeretek a képzésben nem jelenik meg olyan mértékben, mint az elvárható lenne. A vizsga mint minden vizsga a szerencsén ( minél több a tudás annál könnyebb) is múlik  és, hogy milyen vizsga bizottságot fog ki az ember.  Vannak mester vizsga bizottságok ahol szinte 100%-os a sikeres vizsgázás, de van ahol 20-40%-os a bukás.
Érdemes lenne körbenézni, hogy a lakóhelyedhez közel, máshol is nem-e szerveznek tanfolyamot. A kamaránál lehet érdeklõdni, át lehet más területre is menni tanfolyamra és vizsgázni is, ha jól tudom.
Sikeres felkészülést és 100%-os sikeres vizsgázást kívánok neked.

krisz1986


nyaki


Könyves Kálmán

Mindenki kap meghívót, aki szeretne, privátban kérek egy email címet, így gyorsabb! Kirakni nem akarom a linket, mindenkinek jobb így!

Ha van valakinek mestervizsgával kapcsolatos anyaga,  fõleg ha elektronikus formátumban, kérem, gondoljon rám!

bp1

Idézetet írta: Deapék2 Dátum 2012. január 27., 16:21:15 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek!

Örülök, hogy rátaláltam a fórumra, és mivel úgy látom a hozzászólásokból, hogy segítõkészségbõl nincs hiány, ezért kéréssel fordulok hozzátok.

Pályaelhagyó pedagógus vagyok, és miután az utóbbi 3 évben nem sikerült hosszú távon elhelyezkednem, úgy döntöttem, hogy felnõttképzés keretein belül piacképesebb szakmát tanulok. Sikerült egy kis pénzt félretennünk, viszont dolgoznom kell(ene), így csak az OKJ-s ,,gyorstalpaló" tûnik reális lehetõségnek, ami indulna is tavasszal a Számalknál.

Igazából hosszútávon háztartási gépekkel, és/vagy riasztó-rendszerekkel szeretnék foglalkozni, de gondolom alapnak, vagy alternatívának jól jöhet a villanyszerelés. Mivel csak laikus ismereteim vannak a szakmáról, megköszönném, ha megosztanátok a neten fellelhetõ, a villanyszerelés alapjaival foglalkozó hasznos szakirodalmat, akár mail-en, akár feltöltõoldalon. Szeretnék belenézni, hogy mire számíthatok.

A hozzászólásokból látom, hogy ezek az okj-s képzések nem elegendõek önmagukban a szakma elsajátításához, nyilván az életben lehet ezt is igazán megtanulni. Kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra az OKJ-s villanyszerelõkkel kapcsolatban: mennyire lehet elhelyezkedni ezzel a képzéssel, illetve magánúton ,,rátanulva" a piacon?  (A képzõk szerint nyilván 110%-os az elhelyezkedési esély)  
Elõre is köszönöm a válaszokat!
D.
------------------------------------------------------------------------------
Kedves Deapék2,

Én az oktatás területén dolgozom, de mivel hosszú évek óta nem jutunk 1-rõl a 2-re pl. hitelek törlesztése (úgy hogy mindketten 8 órában dolgozunk), úgy gondolom, hogy vmi más terület felé kellene nézzek. Ezért gondolkodom a villanyszerelõ vagy hasonló OKJ-s képzés megszerzésében. A válság elõtt több mint 10 évet dolgoztam villanyszerelési anyag kereskedelem területén, így  a szakmai áruismeretem nagyjából megvan.

Januári hozzászólásodban írtad, hogy te is ilyen képzésben gondolkodsz.
Sikerült azóta elkezdened ilyen villanyszerelõ képzést? Ha igen, akkor mik a tapasztalataid a tanfolyam színvonalával kapcsolatban?

nova

Ha jól értem akkor villanyszerelõi okj-s képzéssel szeretnétek foglalkozni. Esetleg megkérdezhetem, hogy most mely terület oktatásával foglalkoztok?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

bp1

Én nem oktatással foglalkozom, hanem azt szeretném tudni, hogy mennyire lehet elhelyezkedni ebben a szakmában alkalmazotti jogviszonyban. Esetleg külföldön, milyen esély van ilyen villanyszerelõ végzettséggel (kevés gyakorlattal, de teljes elszántsággal a szakma iránt) elhelyezkedni?