400V 5 pólus helyett 3 pólusú csatlakozón

Indította np74x, 2023. december 06., 21:21:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

np74x

Sziasztok!

Egy 400 voltos fogyasztót 3 eres vezetéken keresztül kellene ellátnom.

400 voltos fogyasztóknál 5 eres csatlakozáshoz szoktam, ott egyértelmű a bekötés, de itt tanácstalan vagyok. Egy trafóról van szó egyébként.

Gondoltam rá, hogy a L+N+PE helyett L1+L2+PE bekötést csinálok, mert a 2 különböző fázis között megvan a 400V. Viszont ez a FI-relé lekapcsolását eredményezi.

Hogyan érdemes ezt bekötni? Ha nem muszáj nem iktatnám ki a FI relét :D

Előre is köszönöm!

np74x


Sztrogoff

Erre már a Gyakorin elegendő számú jó minőségű választ kapott.
(azaz hogy amit vett, az fázis-nulla bekötésre való, és lehet kapni két fázis közé köthető változatot is)

tothgyula

Két fázishoz beköthető ÁVK-t tudsz ajánlani T! Sztrogoff? Gondolom 30mA-est!

pkajos

"Két fázishoz beköthető ÁVK?"  Ez itt most valami vicces kérdés?

pl. jó egy 4pólusú 3F ÁVK.. 

HA a hálózat 2F + a nulla vezetőjén a be- és kifolyó áram pillanatnyi értéke "0" (másfelé nem folyik áram) - no meg a szerkezet PE vezetője -az ÁVK-n kívül haladva bekötésre kerül, már meg is oldottad. 

Sztrogoff

Nem az ÁVK-val van a baj, bármelyik jó. A baj a készülékével van, amit vett, mert annak a bekötése L1 és N jelölést ad meg, míg van olyan változat is, amelyiknél L1 és L2/N a jelölés. Ebből gondolták a Gyakorin, hogy például a zavarszűrő is lehet az ok amelyik mindkét pólusra és a testre van - alighanem - kötve. Ha és amennyiben a két kondenzátor egyforma, akkor a föld felé két fázisra kötés esetén majdnem kétszer akkora áram folyik, mint ha fázisra és nullára van kötve a készülék.

tothgyula

T!np74x!
Egyre zavarosabbá tettük ezt a témát.Kapcsolási rajtot tudsz feltenni? Mivel trf-ról van szó, a primer 400V-os lehet,és akkor minek a nulla?

Sztrogoff

Nem transzformátor, egy LED driver az, amiről kérdez, az az ESM-680S560MG-I304 DIG változat, ebben a dokumentben benne van az is:
https://www.inventronics-co.com/wp-content/uploads/2023/07/DS-ESM-680SxxxMx_Rev.F.pdf
a 16. oldalán a dokumentnek.
2 npja már írta, hogy nem transzformátor, hanem led driver.

tothgyula

Akkor már csak az a kérdés,hogy a driver esetleges hibaáramához, milyen ÁVK(A,AC,F,stb.)kell.Mert erről nem volt szó.

pkajos

AC típust biztos ne!

Javaslom az "A" típust ehhez (az elektronikus készülékhez)