Regisztrált villanyszerelés

Indította Sten, 2011. április 26., 09:46:01 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

helcs

E.ON területen mûködõ kollégáktól kérnék segítséget. Mi az elõrefizetõs mérõ felszerelésének ügyitézési útja ? Milyen mûszaki alátámasztást kér, vár el, követel a szolgáltató ?

sanyika

Elõrefizetõs mérõt általában hátralékkal rendelkezõ vagy e miatt
kikapcsolt úgynevezett védett fogyasztók részére szerelnek fel
/kiskorúakat nevelõ családok, egyedûl élõ hátralékkal rendelkezõ
nyugdíjasok stb./ Ehhez szükséges formanyomtatvány az ügyfélszolgálati irodákban szerezhetõk be, melyet az illetékes önkormányzat tölt ki ill. igazol le. Ezt kell csatolni az E-on-os
Villamosenergia-rendszerhasználói igénybejelentés címû nyomtatványokhoz, melyet a reg. szerelõ tölt ki.
Felül kell vizsgálni a mérõhelyet /csatlakozó, földelés, belsõ vezetékelés/ ha nem megfelelõ szabványosítani kell. Maradhat a fa szekrény ha állapota megfelelõ
/nem korhadt/ viszont ki kell kenni vízüveggel.

Üzenet összefûzve: 2012. augusztus 13., 23:00:38 DÉLUTÁN

Ezek még kimaradtak:
Belsõ vezetékelés Mkh 10-es
A nullavezetõt át kell vezetni a mérõn, nem elég a müködtetõ nulla
Csatlakozó csere esetén a méretlen nyomvonalát az épület falának külsõ részében bevésve kell vezetni.
Szükség esetén a tetõtartót áthelyezni, vagy cserélni is kell,
min. 2"

Üzenet összefûzve: 2012. augusztus 14., 11:00:54 DÉLELŐTT

Tisztelt helcs!
Tegnapi hozzászólásomat azzal egészíteném ki, hogy a már kikapcsolt fogyasztók esetében kizárólag mûanyag szekrénybe történhet a bekapcsolás ill. bármilyen mérõfelszerelés. A mérõhelyet az új kivitelezés szabályai szerint kialakítani,ill. átalakítani. Elõrefizetõs mérõhöz erre a célra rendszeresített szekrény beépítése szükséges.Üdv. Sanyika.

helcs

Kérném szives tájékoztatásotokat a pecsétzárbontás pontos ügymenetérõl, a kiállítandó jegyzõkönyv mibenlétérõl, a visszazárás igénylésérõl. Kértem a telefonos ÉMÁSZ ügyfélszolgélaton engedélyt, megkaptam de a jegyzõkönyvrõl még nem hallottam.

Novill

Tudtommal az ELMÜ - ÉMÁSZ területen telecenteren keresztül kell kérni az engedélyt, én sem tudok róla, hogy részükrõl lenne jkv. Az EON-nál be is kell állítólag fizetni elõzõleg az újra plombálás díját és ekkor már van bizonylat errõl.

Molnár Viktor

A zárópecsét bontást a munkavégzés megkezdése előtt kell bejelenteni a szolgáltató felé, ez az ELMŰ-ÉMÁSZ ra vonatkozik , az E-ON nál 8 nappal előtte kell bejelenteni  a regisztrált szerelőnek. A pótlást már a fogyasztó kéri , az ELMŰ-ÉMÁSZ-nál csak egy kivitelezői nyilatkozat kell és ingyen pótolják zárópecsétet.



VILL-AGH

Ma kellemetlen helyzetbe kerültem. A múlt héten csináltam egy ideiglenes mérőhelyet,ma jött ki az ELMŰ rákötni a csatlakozót,és le plombálni a szekrényt.Kétségbeesve hív a tulaj hogy nem  csinálják meg a szerelők a munkát mert nincs kitöltve helyesen a papír,és menjek azonnal oda,mert így nem lesz áram a hétvégére . Kértem hogy adja a szerelőt,és azt mondta hogy minden oldalt le kellett volna pecsételni ,nem csak azt amin a pecsét helye szerepel! Nos,8 év alatt nem fordult ez még elő velem /kivéve egyszer de az ÉMÁSZ terület volt/ hogy ne lett volna jó a dokumentáció az ELMŰ-nek. Az áramszolgáltatói múltamnak,kiterjedt ismeretségemnek köszönhetően nagy kegyesen megcsinálták,és később a kirendeltségen pótoltam a pecsétet. A személyes találkozás alkalmával azonban több kérdésre is választ kaptam.Állítólag a múlt héten volt náluk egy eligazítás és több dolog változni fog.Pl: a buborék már a Pesti régióban sem lesz jó,ikerház esetén nem lesz elég egy sorkapocs,hanem biztosító szekrény kell a FAM vizsgáról még nem szól a fáma.A legszebb az egészben hogy minket nem tájékoztatnak,és így a megrendelő előtt lejáratódik az is aki normálisan végzi a munkáját.Írok a MEE-VET nek hogy legyenek szívesek kérdezzék már meg attól az illetékes Úrtól hogy milyen változások lesznek,és tájékoztassák a nagyérdeműt!:)

Könyves Kálmán

EON terület, fa méröszekrény, 3x15A EBA megszakítóval, melyek sokszor kioldanak, amikor kimaradás után visszatér a feszültség. Néha visszanyomni sem egyszerü. Szeretnénk kicseréltetni,3x16A-ra, az üfsz szerint ez 3x3600Ft, plusz adtak listát regisztrált szerelökröl, aki megcsinálhatja. Kérdésem az lenne, hogy tényleg be kell fizetni a hálózatfejlesztést ilyen esetben is, és hogy mennyit kér egy regisztrált szerelö ezért kb. 15km kiszállással együtt?

Novill

Egyszer a rendeletből adódóan országosan 32 A-ig nincs csatlakozási(régi HF)  díj,  de neked van 3x15 A-d.  A 3 A  azért érdekes hozzáállás, neked elég a 3x15A cseréljék arra le,de ilyen nincs. Úgy gondolom, hogy automata cserét kellene kérned. Még pedig hiba bejelentéssel kellene indítanod.  Mert nem igazán jó lekapcsol a nyomórész vissza húzása után visszanyomni,illetve az oldalát kocogtatva visszanyomni. A hivatkozni kell arra, hogy a méretlen oldalon lévő kismegszakító nem látja el a feladatát rendeltetésszerűen. Van aki a kijövő szerelőt egy kicsit megkeni, ha akadékoskodik  :).  A regisztrált villanyszerelő pénzért dolgozik,a végén pedig az EON-s még szabványosítást kér,amitől dobni fogsz egy hátast.

NagyPS

Helyedben bejelenteném hibára, igaz lesz egy kiszállási díj de cserélniük kell a biztosítékot.

Sten

Idézetet írta: NagyPS Dátum 2013. július 12., 22:19:16 DÉLUTÁN
Helyedben bejelenteném hibára, igaz lesz egy kiszállási díj de cserélniük kell a biztosítékot.

Kiszállási díjat csak abban az esetben kel fizetni ha nincs hiba vagy ha a hiba nem az áramszolgáltató hatásköre...
Ez esetben szerintem nem kell!
Egyébként szerintem is hibabejelentés és akkor már náluk a "labda"...