Villanyóra fürdőszoba

Indította exchange, 2013. december 15., 16:16:06 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

exchange

Üdv! Ismerősömmel beszélgettünk, ő mondta hogy fürdőszobát akarna csinálni egy házban de sajnos épp ott van a villanyóra ami falon kívül van, áthelyezés nagyon költséges lehet (akár a falba süppesztés szabványos szekrénnyel), arra már nincs fedezet, fürdőszoba is vagyon, Csak épp belefér a költségkeretbe. mondtam neki hogy majd itt megkérdem, előtte kicsit szétnéztem interneten ez ügyben találtam egy módszert. Amit villanyszerelő írt.
"villanyszerelő az óra bontás nélkül köré/rá épít egy vízmentes szekrényt. Így még a szabványoknak is megfelel. mert csak áthelyezés/bővítésnél nem szabványos, oda ugyanis már a utcára kellene tenni."

Szerintem ez jó megoldás hiszen egy vízmentes szekrénybe elvileg nem jut bele se víz se pára. Démász terület. Szerintetek is meglehet így csinálni?

Novill

Nem, mert veszélyes és az első mérőhely ellenőrzéskor áthelyeztetik. Az MSZ 447 előírásai és a szolgáltatói követelmények a mérvadóak.

exchange

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. december 15., 16:49:57 DÉLUTÁN
Nem, mert veszélyes és az első mérőhely ellenőrzéskor áthelyeztetik. Az MSZ 447 előírásai és a szolgáltatói követelmények a mérvadóak.
Ezt hogy szabványos is neten olvastam. De azért kérdezem meg itt :)
Köszönöm. hát ez akkor problémás.
Kb milyen költségesek szoktak ezek lenni?
Sajnos máshova ki se lehetne építeni a fürdőszobát. Sajna egyszerűen nincs hely nála.
Gondolt már külön falra a Mérőhely miatt de sajna 220x170 cm-es helyre nehéz tervezni. (vagy valami ilyesmit magyarázott :) )

Novill

Hát igen problémás! Célszerű ilyenkor egy DÉMÁSZossal felvenni a kapcsolat.

exchange

Ja az lenne a legbiztosabb, úgyhogy továbbítom. :) köszi a segítséget.