Állandóan lekapcsol a firelé. Mi lehet az oka?

Indította faxelektro, 2013. február 13., 14:48:45 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

980POWER

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. december 25., 22:55:49 DÉLUTÁN
Én pedig mindeképp javaslom, mert személyes tapasztalat, hogy pl. ELMŰ területen tényleg csak éjszaka van "éjszakai", illetve délután 1 óra időtartamra, épp ezért mindenképp érdemes megcsinálni a 2 kontaktorost,
Valóban ki kell tapasztalni.
Én e-on területen vagyok, ez ügyben jó a tapasztalatom szombat, vasárnap szinte folyamatosan van vezérelt. Egy 120 l bojler teljes hidegvízről a felfűtés 80 Co -ra 7 óra körül van 1800W fűtőbetéttel, ezzel kel jól gazdálkodni. Az általad leírtakkal egyetértek. Ha valakinél L1 nappali L2 pedig vezérelt, akkor kell egy időrelé is kiegészítő egységként, hogy ne legyen a két fázis közt ív, vagy csatt!

Novill

Meg lehet oldani csak az áramszolgáltató ne tudja meg  ;).

Gyurmaúr(fi-relé)

Nem-nem, nem jó!!! Ha a 24h-s mondjuk L1-en, a vezérelt L2-n van, akkor az NEM OKÉS!, mert ú.n. egymásnak csapódik a 2 eltérő fázis és ott van vége a dalnak! Épp ezért KÖTELEZŐ a fázisazonosság vizsgálata!! Csak azonos fázisra köthető a 2 betápja a bojlernek!!! Plíz!! Ami pedig a fűtőszálat illeti; 120 Lityishez már inkább 2.3kW-os dukál (asszem, az 1.8kW-os után az a következő?! Ha nem, akkor entschuldigung...), ugyanis pont az a lényeg, hogy minél hamarabb fűtse fel a vizet, hiszen azért még az egyébként vezéreltileg bőkezű e.on Dédásznál sincs még hétvégén sem egész nap, főként ilyenkor télvíz idején. Nyilván nem véletlenül...
Novill, hidd el, ez nem főben járó bűn, pláne az e.on-nál, mert pl. Dédász felségterületen oly mértékben lecsökkent a fogyasztás, hogy ezért is adnak még !hétköznap délelőtt! is vezéreltet. Nem hittem a szememnek, hogy Somogyban a legtöbb helyen van, hogy a reggel 7-9, illetve a délután 15-18h közti időszakon kívül egész nap volt vezérelt. Arra sokkal inkább harapnak, ha valaki még az öreg Istent is ráköti a 2 kontaktorosra, azaz onnét megy a mosógép, mosogatógép, netán még a 3kW-os kőrfűrész, sőt még a teljes házvilágítás megbolondítva az udvari 1000W-os fémhalogén fényvetővel. Itt tényleg szigorúan veszik a "rögzített" bekötést, azaz bojler, tűzhely, hőtárolós kályha, illetve esetleg rögzítetten bekötött infra fűtőpanel és slussz-passz. 

Novill


980POWER

Igazából már nem vagyunk a témánál, de nem hiszem, hogy ez nagy baj lenne. A Csatolom a HAJDU bojlerok adatait én 120l-esbe kértem fűtőbetétet, ajánlották a 2 kW-osat, tehát létezik, de nem mertem kicserélni, mert a vezeték csak 1,5mm2 keresztmetszetű. Egy fontos dolgot viszont tanultam, meg kell nézni gyárilag bent van-e az anód, mielőtt felszereljük.
Az L1 és L2 nem találkozik, mert egy nyitó érintkező bontja a nappalihoz tartozó kontaktor áramkörét és vele egy időben kapja az időrelé az áramot, kis késleltetéssel pedig zárja a vezérelt kontaktor áramkörét. Szerintem erre ritkán van szükség, de megoldható.
A szolgáltató mit szól hozzá? Igazából semmit, mert nem tud róla. Ellenőrzési joga csak előre bejelentés alapján van. Mit köthetünk vezéreltre? Már egyszer ki lett tárgyalva itt a Forumon.

Gyurmaúr(fi-relé)

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2014. december 26., 22:01:16 DÉLUTÁN
Az L1 és L2 nem találkozik, mert egy nyitó érintkező bontja a nappalihoz tartozó kontaktor áramkörét és vele egy időben kapja az időrelé az áramot, kis késleltetéssel pedig zárja a vezérelt kontaktor áramkörét. Szerintem erre ritkán van szükség, de megoldható.
Pont ezért KELL checkolni a fázisazonosságot, ugyanis ezzel az időrelével már túlságosan túl lenne bonyolítva egy olyan rendszer, melyet nem kell túlbonyolítani...  Az általam beszúrt képen sincs időrelé, csak a K1,K2 kontaktor és ez a rendszer immár 8 éve kifogástalanul működteti a bojlert!

980POWER

Értem én.  Gyurmaúr(fi-relé), szeretnék valamit kérdezni. Mi annak a csatlakozó elemnek a neve amit a Mofém szelepnél használtál a kék színűt ismerem, de a réz kivitelűt nem. Ez utóbbi bizonyos helyeken előnyösebb lenne számomra.

Gyurmaúr(fi-relé)

Feltételezem, a fel-alá tekergő KPE csövekre gondoltál?!? A Cu nemes egyszerűséggel KPE szorító gyűrű névre hallgat és igen, amennyiben Cu-ból van -s miért ne?!- az összekötendő cuccka (pl. fullos MOFÉM golyós) , akkor mindenképpen Cu legyen a KPE szorító, kivéve azt az esetet, amennyiben külső menetes a Cu anyagból készült bizgeráj, mert akkor csak a belső menetes műanyag KPE szorító alkalmazható...  ;) Íme, egy "zúzós" helyszín: