Relayboss-LAN/SMS

Indította nyaki, 2014. május 02., 13:02:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Üdv Mindenkinek!
Most találtam rá erre a magyar gyártmányú kis aranyosra és gyorsan meglódult a fantáziám:
http://relayboss.hu/
Találkozott már vele valaki?

Szirty

Üdv nyaki!

Idézetet írta: nyaki Dátum 2014. május 02., 13:02:54 DÉLUTÁN
Most találtam rá erre a magyar gyártmányú kis aranyosra és gyorsan meglódult a fantáziám:
Találkozott már vele valaki?

Ezzel konkrétan még nem. De olyan sokan csinálnak ilyeneket, hogy konkrétan térdig érnek már...

nova

Igen sokrétű felhasználása lehet. Nyaki a te fantáziád milyen megvalósítási ötleteket talált ki? Hátha ezzel lehet másoknak is jó ötletet adni.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Üdv!
Nekem legelőször egy most készülő ház redőnyvezérlése ugrott be, amivel meg lehet valósítani az összes redőny le- és felhúzását.
...de agyalok a vápafűtés működtetéséről is, mert gyakorta vannak hosszabb ideig távol.

nova

Redőny vezérléshez lehet kicsit körülményes a webes felülete. Valamilyen telefonon futtatható applikáció kényelmesebb lenne szerintem. MOndjuk az is biztos, hogy a gyári központi redőnymozgató rendszerek biztosan drágábbak.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Csak annyi az igény, hogy amikor távol vannak, akkor is használni tudják a nyílászárókat a házban az arra illetékesek, tehát csak a teljes fel- és lehúzást kell megoldani, mert minden ajtó és ablakra fel van rakva az aluredőny és mindegyiket csak a távirányítóval lehet mozgatni, amit nem adnak oda mindenkinek. Ajánlottam nekik, hogy építsünk ki egy szinuszos inverterrel megvalósított szünetmentest, amire rá vannak kötve a hálózati eszközök is.

Szirty

Ez most arról szól, hogy van egy lehetőség (interneten keresztül be és kikapcsolni dolgokat) és megkeressük mire lehetne ezt használni?
Már bocsánat, de elmegyek otthonról becsukom az ablakokat, lehúzom redőnyt (már ha van). Miért jobb ezt megtenni távolról?
Nem értem.
De kíváncsi vagyok az előnyökre. Írjátok le!

NagyPS

Biztonság technikában pld az úgynevezett hamis otthonlét szimuláció amikor a kistilű janival elhiheted hogy vannak az ingatlanban.

nova

Idézetet írta: Szirty Dátum 2014. május 02., 18:51:02 DÉLUTÁN
Ez most arról szól, hogy van egy lehetőség (interneten keresztül be és kikapcsolni dolgokat) és megkeressük mire lehetne ezt használni?
Már bocsánat, de elmegyek otthonról becsukom az ablakokat, lehúzom redőnyt (már ha van). Miért jobb ezt megtenni távolról?
Nem értem.
De kíváncsi vagyok az előnyökre. Írjátok le!

Ha eszedbe jut, hogy elfelejtetted a redőnyöket leengedni, és neked ez fontos, akkor még távolról is be tudsz avatkozni.  ;)  A lakásautomatizálás számos eleme a távoli beavatkozásokra épül, lehet ez például jelen esetben a redőnyök leengedése. Hálózat áramtalanítása, ha nem tudja a háziasszony, hogy a vasalót bekapcsolva hagyta-e. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!