Paks II atomerőmű bővítés Magyarországon

Indította nova, 2014. január 17., 21:08:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

A sajtóban nagyon felkapott téma lett a magyarországi hosszútávú energiapolitika nagy beruházása. Ha a politikát mellőzük
Egy szerintem jó cikk olvasható a villanyszaklapon a témával kapcsolatosan.

A paksi bővítésről - láss tisztán!


Kinek mi a véleménye ezzel a témával kapcsolatban?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Marcika

Kedves Nova

A véleményem a témáról a következő.
Egyetértek a bővítéssel, és bízom benne hogy ugyanolyan üzembiztonsággal fog üzemelni minta meglévő. Fontosnak tartom az energia rendszer több lábon állását, és a villamos energia importot pedig felválthatná a villamos energia export. Az ország gázfogyasztás csökkentése, és hőszivattyús rendszerek favorizálását várom a fejlesztéstől. Mit korában a hőtárolós kályhák létesítése csak korszerűbb formában.  Amit még fontosnak tartok, hogy ne szoruljon vissza  a beruházás mellet a megújult energia termelést szolgáló rendszerek támogatása.

Marcika

Gyurmaúr(fi-relé)

Kell a "bővítés"( ezt azért írtam cicakörmök közé, mert a teljesítmény csak kb 10 évig lesz több, hiszen 2033-tól fokozatosan le kell állítani az "ős" blokkokat, tehát 2038-tól már nagyjából a jelenlegi teljesítmény fog ismét rendelkezésre állni), de nem mindegy, milyen financiális feltételekkel, hiszen azt a hitelt 30 év alatt kamatostul kell majd visszacsengetni a Ruszkiknak, ez ténykérdés! Az pedig nem oké, hogy a teljes bevétel 1 az 1-ben a törlesztésre megy el, pláne 30 éven át! Paks eddig abszolúte nyereséges volt, nem kevés pénzt keresett a mindenkori államgépezetnek, azontúl hogy kitermelte a majdani felszámolásának és ártalmatlanításának költségeit is, épp ezért arra kell törekedni, hogy ez a jövőben is így legyen! Ami pedig a hazai villamos energia ellátás többi szereplőjét illeti; mindenképp erőteljesebb nyomulás szükséges a megújuló, azon belül is a fotovoltaikus  -nem feltétlen az egyes lakóépületek tetejére szerelt pár kW teljesítményűre, hanem a több település igényeit kiszolgálni képes több 10 MW-os parkokra gondolok- és az ú.n. 2. generációs biogáz erőművek fejlesztését, hiszen az azt meghajtó kommunális hulladék és szennyvíz, valamint a szántóföldi növény szár, egyéb nem "ehető" rész, valamint az állattartás melléktermékei -almos trágya, dög, vágóhídi nyesedék, egyéb hulladék- korlátlan mennyiségben állnak rendelkezésre, ergo 10 éven belül el kell jutni odáig, hogy minden megyében legyen legalább 1 tucat -ahol markánsabb az agrárium, ott akár 2 tucat is-, egyenként legalább 5-6MW teljesítményű, biogázból áramot, forró hőt, CNG-t, illetve műtrágya minőségű talaj kondicionáló masszát kibocsájtó telepeket. Könnyen kiszámolható, hogy amennyiben rendszerbe áll országosan kb 200-250 db, egyenként 5-10MW közti teljesítményű biogáz erőmű, akkor az már majdnem egy másik Paks, ráadásul decentralizálva, azaz 1-1 telep 1-1 kistérséget lát el 20kV-os középfesz hálózaton, így jelentős részben kiiktatva a 120, ill 220kV-os hálózatot, ezáltal megszüntetve az azon keletkező hálózati veszteséget, valamint a nem olcsó karbantartást, új nyomvonalak drága kiépítését. 8)

nyaki


Simon Endre

Nem ma találtam ki !
Bármennyire is rossz csengésű az ATOM szó és bármennyire szirénázik a zöldmumus, hogy a "melléktermék" atomsalak az ország nyakán marad, (na pont az !) Felmérve  a potenciális veszélyeket, politikán és kormányokon túli érdek a legolcsóbb és legtísztább energiahordozó használata, ráadásul ehhez van olyan forrás , amellyel az ország rendelkezik. Az igaz, hogy a külföldi érdekeltség itt van az ide telepített technikák és technológiák révén, de abban ez a villamos energia is a mi hasznunkra vesz részt. Egyes súgások szerint a paksi kWár, (amiben a nukleáris hulladéklerakok WC kilincseinek aranyozása is bennfoglaltatik) a legolcsóbb import "zsinóráramnál" is olcsóbb legalább három forintal. Az MVM  %-ban jelentős, (azaz pofátlan) árrése is az alapárra rakódik rá. Ebből telik majd a "Győztes" rezsim kirakatpropagandájához, ha ugyan ezt a nyitott ajtót nem más valakik döngetik tovább. Tudomásom szerint a szakma és így mi is kissé bizonytalanul, de támogatjuk Paks bővítését és megújulását is.

Szirty

Üdv nova!

Idézetet írta: nova Dátum 2014. január 17., 21:08:25 DÉLUTÁN
Kinek mi a véleménye ezzel a témával kapcsolatban?

Tehát lényegében mindenki próbál megszabadulni az atomerőművektől, mert mostanra már túl sok katasztrófa elég egyértelműen bebizonyította, hogy fölöttébb veszélyes.
Erre mi építünk egyet hitelből, ami külföldi cégnek hozza majd a hasznot (talán épp egyik olyannak, amelyik pont megszabadulni igyekszik az ilyen erőművektől).

Tiszta haszon. Dől a lé, de ha baj van, nem őket mérgezi. Mennyivel fog csökkenni az ország lakható területe, ha baj lesz?
Ja igen, tudom. nem lesz baj :-)

Könyves Kálmán

http://www.origo.hu/gazdasag/gazdasag-plusz/20140117-regi-vitat-mos-partra-az-uj-paksi-atomeromu.html?sec-3

http://torokgaborelemez.blog.hu/2014/01/19/505_atom_es_hatalom

Minél nagyobb a végösszeg, annál nagyobb lehet a "sikerdíj", és azt is tudjuk, ki nyeri a legtöbb közbeszerzést, pályázatot, fejlesztési megbízásokat.
Szakmai szempontok? Öööö....

exchange

Véleményem szerint inkább a megújuló energia forrásokat kellene már előnyben részesíteni (Nap, szél stb) Atomerőműtől sokan félnek, megjegyzem jogosan, Bár Paksal szerintem nincs gond. Más országok leállítják már az atomenergiát, itt még építenek is hozzá, bár Magyarországra ez jellemző. Főleg Fukusima után félnek sokan, meg se gondoltam volna hogy olyan megtörténhet. Csernobil elvileg nem ismétlődhet meg, Bár engem míg nem történik semmi komoly baj nem zavar Paks.

ELEKTOR-KALANDOR

Sajna ezt is a politika dönti el ,miközben Paksot bővítik addig az ország legnagyobb gázerőműve a CSŐD szélére került, mert nem vesznek tőle áramot. 
Annak idején Nagymarost leállította a Horn kormány .
   

Szirty

Üdv exchange!

Idézetet írta: exchange Dátum 2014. január 19., 17:14:29 DÉLUTÁN
Véleményem szerint inkább a megújuló energia forrásokat kellene már előnyben részesíteni (Nap, szél stb)

Igen, de sajnos ezek teljesítménye jelentéktelen az energia igényhez képest.