Villanyszerelő szakmai vizsgám lesz segitséget kérek!

Indította lacika94, 2013. május 07., 18:04:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mormogipapa

Azok akik most kezdték az iskolát már nem a 6313 és 6314 tételsorokból fognak vizsgázni, de azért felteszem, nem én csináltam de a szakmai tanár átnézte szerinte elfogadható. Megkérném a tisztelt admint töltse fel a helyére

Villanyreszelő

Jó estét!
Én már 1 éve rendszeresen segítséget nyújtok mailemre érkező diákok számára.
Sajnos a tételsoraim egy része költözködés közben elkeveredtek,de emlékezetből is sikerült valamennyire segítenem.
Az,aki úgy gondolja hogy segítségre van szüksége,megkereshet levélben amiben tudok szívesen segítek.

szmihaly

IdézSzámomra kicsit érthetetlen, hogy a fórumot elég sokan látogatják, viszont kevés segítséget tapasztalok.
A szakmánkért mindenkinek többet kellene tenni, így ez által mindnyájunk előbbre jut talán.

Evvel nem teljesen tudok eggyet érteni. Nem mindenki nyíltan teszi fel a kérését, van olyan aki csak azért regisztrálb be a fórumra, hogy privátban kérjen, s ha megkapta akkor eltünt örökre! Mert egy jó pár embernek én is küldtem anyagot, azóta se láttam bejlenkezni a fórumra, a hozzászólás száma 1. Meg kritika mentesen kérdezném, hogy mindenki egyszemélyes osztályba jár?, nincsennek osztálytársai akitől ellehetne kérni bármilyen anyagot? Mert még ha magántanulóként is vizsgázna,akkor is a beszámolók alkalmával csak találkozik valakivel,aki ugyan oda jár vele eggyütt. Nem a segitég nyújtással van baj, de tisztelet a kivételnek, egyszerűbb itt kérdezni-kérni, mint utánna járni, és ha nem boldogulok, akkor kérem segítségül a nyílvánosságot.
Elnézést, ha kicsit keményre sikeredett a hozzászólásom.

nova

Igen sok regisztráló van a fórumon, akik egyetlen egy hozzászólással sem rendelkeznek. Gondolom, valamilyen anyagot akar leszedni a nagy részük, amit csak bejelentkezés után tud. Újabban sok regisztráló van akik a fórum teszt rendszerét használják lelkesen. Tehát a regisztrálók bizonyos része gyakorlási szándékkal jön a fórumra.
A fórumok máshol is ilyen aránnyal működnek nagy általánosságban. Van egy állandó közössége, melyhez néha csatlakoznak páran, pár régebbi aktív tag viszont eltűnik, esetleg csak olvassa a fórumot.

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Fecó

Én valahogy jobban átérezném a nebulók helyzetét, ha ilyen megkeresés születne:

"Sziasztok, segítséget kérnék, mert elkezdtem kidolgozni a tételeket. Sajnos a 4. tételnél, XY kérdéskörben elakadtam. Próbáltam megkeresni a könyvekben az erre vonatkozó részt, és mivel sokat voltam beteg átnéztem az osztálytársam füzetét is. Böngésztem a netet, de erről semmit sem találtam. Segítsetek kérlek."

Megfigyeltem, hogy senkinek, eszébe sem jut tételeket kidolgozni, pedig az iskolákban a 2. félév a végzősöknél már erről szól jóformán. Már aki bejár még egyáltalán. Komplett kidolgozott, egyszerűen kinyomtatható tételek kellenek mindenkinek. Könyörgöm, ha valaki legalább saját maga kimásolgatja innen-onnan a "válaszokat" már akkor is tanul közben. Létezne akkora betegség hogy egy vizsga ettől függhet? szmihaly kolléga kétkedését osztom, tényleg nincs olyan osztálytárs, akitől bepótolható a dolog? Sajnos tudom a választ, nincs, mert senki sem csinál semmit, mindenki várja a kész tételeket. A szakmai segítségnyújtás nem egyenlő a "könyvtárosi" szereppel. Javaslom pár vállalkozó kedvű szakember még menjen is be vizsgázni a tanulók helyett, hiszen közös érdekünk hogy bővüljön a szakma fiatal tehetségekkel.

"sajnos nekem elég hiányosan vannak meg, mert sokat betegeskedtem, és így nem tudok miből felkészülni."

Nem megbántva, viszont némi célzással idézem bölcs egykori vezérünk kétségeit: LÁRI-FÁRI

Villanyreszelő

Tapasztalatból mondom,hogy aki bejár órákra mint felnőtt,mint nappali képzésben,és tanul az képes 100 %-ra megírni a modulokat,gyakorlati vizsgákat is!
Nálunk egy kérdés volt amit  véletlen nem tanítottak,de a tanárok abban is segítettek.
" milyen műszert használnak a wheastone hídban"
A vizsgázók fele ismerte a hidat,hála égnek én is,a többieknek a tanárok megmondták a választ.
Galvanométert.
Tehát szükségtelen tételeket kidolgozni,és hogy lássék,hogy nem hazudok ez látszódik a bizonyítványban.

Fecó

Aki valóban szakmát akar tanulni, ebből akar élni, és érdekli, az bejár órákra, figyel, jegyzetel, esetleg még a tanárnál is érdeklődik ha nem világos valami. Ezt a tanár is érti, segít. Aki gyorsan le akar vizsgázni a lehető legegyszerűbb módon, az tételt keres hozzá. Gratulálok a bizonyítványhoz, sokakkal ellentétben Te valóban megdolgoztál érte, ez egy kicsit nagyobb tartást ad a kezdeti időkben.

mormogipapa

Higgyétek el én is megdolgoztam a bizonyítványér, ott voltam 1 kivételével az összes órán, jegyzeteltem, figyeltem, kérdeztem. Tudom hülyén hangzik de nekem a 900. modul az informatika, szervezés, műhelymunka azért csak 66 % mert a vizsgabizottságnak nem voltam szimpatikus, ezt a tanár is megmondta. Ráadásul én egy ritka fos iskolát választottam. A szakmai tanáraim előtt le a kalappal   

szmihaly

Fecó!

Csak támogatni tudlak a leírtakkal! Látom, meg talán mások is úgy látják a dolgokat, ahogy le írtad!  :) :)

Fecó

Köszönöm, jelenleg is van tanulónk, amolyan "tapasztalati szinten" nyilatkozom a témáról. Minden évben szembesülök vele. De azért kijelentem, van kivétel is, ami ugye csak erősíti a szabályt. Sajnos úgy működik a rendszer, hogy már nem divat órákra járni, a tanárok is fáradtak, és a gyakorlat is gáz, mert vagy dolgozni kell valahol, és koszos leszel, vagy aludni kell bejárni valahova, mindkettő felesleges időrablás. Tehát egyszerűbb hazamenni, este beütni a google keresőbe hogy "villanyszerelő kidolgozott vizsgatételek" amire rögtön az első 5 találatban megjelenik ez a fórum! Innentől már csak egy gyors regisztráció, a bal kezeddel ott a klaviatúra szélén lenyomsz pár gombot egymás mellett nicknévnek, ameddig jobbal szürcsölöd az energiaitalt, és megmutathatod a világnak, nem kell itt megszakadni, mert a mai világban készen kapsz mindent, semmiért nem kell megdolgozz. A Mi srácainkat "osztom" is rendesen a felfogásuk miatt, hogy ne csak otthon kapják az áldást. Ha szerencsém van, el tudom juttatni arra a szintre Őket, hogy felmérjék a dolog súlyát, és elkezdjenek gondolkodni a saját jövőjükön. Vannak értelmesek, akik képesek rá. És van, szóval aki csak úgy van. És figyelem, jövő évtől már csak MESTERVIZSGÁVAL rendelkező ember oktathat tanulót! Gondolom akkor jövőre már megváltozik minden, hiszen nem ilyen buta tagok oktatnak majd...