Mi lehet a fogyasztásmérő szekrényében?

Indította Zerido, 2013. január 02., 11:57:28 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

petike199600

Na most akkor nem jó?  ;D

Ém már Martontól kaptam egy rajzot de az  csak 1 rajz.
Ha valaki csinálna még egyet akkor az érthetőbb lenne.
Köszönöm szépen!

Zerido

Köszönöm a válaszokat! Most már tisztábban látok!

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. január 02., 17:48:54 DÉLUTÁN
...a védő vezető elvileg a mérőhelyen keresztül nem jöhet.
Úgy néz ki, hogy sajnos mégis ez a helyzet :( A szonda az óra alatt van. A szonda dobozából egy árva vezetéket vezettek fel a mérőszekrényen keresztül (a fotón látszik is). És az éjszakai és a nappali vezetékekkel együtt érkezik az elosztónak szánt káoszba.

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. január 02., 17:48:54 DÉLUTÁN
...a mérőnél nincs megszakítva a sorkapocsón keresztül vannak vezetve.  Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy fővezetéki sorkapocsban vannak kötve.
Mi történik akkor, ha a PEN nincs megosztva? Mert jelenleg úgy néz ki, hogy közvetlenül be van kötve a rendszerbe és működik!

Marton

Készítettem egy rajzot, hogy ne ötletelgessünk mit is tartalmaz a doboz. Talán ez szerinti a bekötés.  Szerencsédebb lett volna úgy készíteni a fotót, hogy a gumman tábla alatti vezetékek sokkal jobban kiteríve lettek volna, amennyire csak engedi a megkötött állapota. Egy jól ábrázoló rajz sok félreértést, magyarázatot kiküszöbölhet.
Sajnos manapság is nagyon sok hasonló típusú "igénytelen" főeloszóval lehet találkozni. Itt legalább csavaros kötőelemeket használtak.  Ennél már csak az a rosszabb amikor mindenféle kötőelem nélkül vannak összetekerve a fővezetékek az elmenőkkel, tetézve esetleg aluminium-réz "egyesítésével". Némi mentséget jelenthet, hogy anno 30-40 évvel ezelött alig volt értelmes szerelési anyag is a boltokban amivel jobb kivitelezések születhettek volna. Persze ha a szerelő kellő ismerettel és igénnyel rendelkezett akkor jól megolhatta a feladatot. Hallottam olyan véleményt is régi kisiparost idézve, hogy nem kell tökéleteset csinálni mert akkor késöbb nem kell visszamenni, nem lesz munka.

Novill

A Petike rajzán lévő (PEN) nulla vezető a fogyasztás mérő 4 pontja közvetlenül az ÁVK bemeneti nulla pontára csatlakozhatna inkább. A PE sínre tenném az üzemi földelő bemeneti pontját is, továbbá ide csatlakozik az EPH vezető, elmenő védővezetők is. Ha nullázunk akkor az ÁVK bemeneti nulla pontját kötöm vissza a PE sínre, ha nullázás feltételei biztosítottak. Így van egy külön kezelhető föld sínünk (PE) és egy nulla sínünk.
Marton rajzához: az éjszakai hangfrekvenciás vevő a fővezetékről kapta régebben a fázis és nulla vezetőt. Ma már inkább a méretlen oldalról kapja közvetlenül a nulla vezetőt, a fázist pedig a mért részről van indítva külön. A mérőknél a 3,4 pontra csatlakozik a fővezeték méretlen pontjáról a nulla vezeték. Erről méretlen fővezetéki sorkapocsról van vezetve a mért nulla pontra. Az éjszaki és nappali mért áramkör külön - külön kezelendő teljesen, ugyanúgy  a PE bejövő és elmenői is.

Zerido

Idézetet írta: Marton Dátum 2013. január 03., 12:23:22 DÉLUTÁN
Készítettem egy rajzot, hogy ne ötletelgessünk mit is tartalmaz a doboz.
Szinte teljesen biztos, hogy a valósággal egyező a rajz. Nagyon szépen köszönöm!

petike199600

MARTON rajza szerint egy sorkapoccsal van szétválasztva a PE és az N.
Akkor a valóságban is így kell csinálni?Jó a MARTON rajza?
Tehát a PEN az órától jön egy fővezetéki sorkapocsba onnan PE megy a PE sínre.N pedig megy az ÁVK bemenetére.
JÓ ÍGY?

Zerido

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. január 03., 16:30:21 DÉLUTÁN
Tehát a PEN az órától jön egy fővezetéki sorkapocsba onnan PE megy a PE sínre.N pedig megy az ÁVK bemenetére.
Szerintem így van! :)

Novill

Petike: Mikor van szét választva a PEN vezető PE vezetőre és nullára, milyen feltételnek kell teljesülnie a szétválasztáskor? Mit nevezünk fővezetéki sorkapocsnak?

petike199600

Kezdeném azzal hogy én már teljesen bekavarodtam ezzel a PEN vzető szértválasztásával.Valaki ezt mondja valaki azt.
1.:Iskolában úgy tanultuk az hogy mikor van szétválasztva a Pen vezető az adott körülmények döntik el.
2.milyen feltételekre gondolsz ezt nem értem.
3.:Főveztéki sorkapocsnak én ezt nevezem: http://www.villanyoraszekrenyek.hu/home/termekek/pvt-csatari-plast-termekek/pvt/pvt-alkatreszek/hlak25mmfovezetekisorkapocssorolhato410-ftafa
Látszik hogy iskolában ezekről a kérdésekről nem tanultunk semmit.
Örülnék már neki ha normálisan megtudnám tanulni.

JUVILL

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. január 02., 19:53:04 DÉLUTÁN
Csináltam egy gyors rajzot az új rajzprogramommal amit Martonnak köszönhetek.
Köszönöm MARTON!
Csatoltam a rajzot!
Mondjátok el hogy jó-e!
Köszönöm szépen!

Üzenet összefûzve: 2013. január 02., 20:56:15 DÉLUTÁN

Kicsit rosszul fogalmaztam mert a rajzoló programomat Balzsinak is köszönhetem.
Köszönöm nektek! BALZSI MARTON!!!  :D

Térjünk vissza erre a rajzra egy picit.
Én úgy látom, hogy az ÁVK-ra a védővezető van kötve, azaz ez van rajta átvezetve.
Ha az ÁVK-n átvezetjük a védővezetőt, akkor az nem fog működni.