• 8/1981.(XII.27.) IpM rendelet 4 4
Jelenleg:  

Szerző Téma: 8/1981.(XII.27.) IpM rendelet  (Megtekintve 4035 alkalommal)

Nem elérhető nyakiTopic starter

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 17
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
8/1981.(XII.27.) IpM rendelet
« Dátum: 2012. Április 05., 23:40:29 pm »
"a Kommunális- és Lakóépületek Érintésvédelmi Szabályzatáról szóló 8/1981.(XII.27.) IpM rendelet alkalmazási körébe tartozó villamos berendezéseken 6 évenként szerelõi ellenõrzéssel"

Üdv mesterek!
A fenti rendeletre való hivatkozás állítólag megszûnt(?). Mit használhatok helyette?
Köszi

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Re:8/1981.(XII.27.) IpM rendelet
« Válasz #1 Dátum: 2012. Április 06., 07:33:32 am »
Az említett rendelet ( KLÉSZ) az ismereteim szerint nem szûnt még meg.  Mivel  ez a (22/2005. ( XII.21.) FMM rendelet: a munkaeszközök és használatuk biztonsági és egészségügyi követelményeinek minimális szintjérõl szóló 14/2004. (IV.19.) FMM rendelet módosításáról rendeletbe be van emelve.  A létesítés vonatkozásában mindig az érvényben lévõ szabványra kell hivatkozni, gondolom. Egyébként hol van leírva, hogy megszûnt a KLÉSZ?

Elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 19
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #2 Dátum: 2012. Április 06., 20:10:40 pm »

A KLÉSZ érvényben van.

• Régi motoros
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #3 Dátum: 2012. Április 06., 20:28:27 pm »
Hali!
Én nem azt írtam, hogy a KLÉSZ megszûnt, hanem hogy az idõszakos felülvizsgálatokra vonatkozó hivatkozási passzusa szûnt meg, de ezt is kérdésesen, mert nekem ponty 3 napja mondta egy villamos tervezõ, akivel átnézettem a jegyzõkönyvemben szereplõ hivatkozási szabványokat és rendeleteket.
Erre kérdeztem én, hogy érvényben van-e még, tehát feltüntethetem-e a jegyzõkönyvben, vagy már más a hivatkozási szabvány, vagy rendelet.
Ti hogyan látjátok ezt?
Köszi

Elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #4 Dátum: 2012. Április 06., 20:53:12 pm »

Nem kell mindent elhinni a "tervezõknek".:)
De nyugodtan fel lehet mutatni az ide vonatkozó rendeleteket, melyek a hatályon kívül helyezésre vonatkoznak.
Én úgy tudom, hogy a felülvizsgálatokat mindig a létesítés idején érvényben volt szabványok, és rendeletek alapján kell végezni.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #5 Dátum: 2012. Április 06., 21:00:52 pm »
Játék a szavakkal. A tervezõ indokolja meg, miért nem hivatkozás.  A rendeletre (22/2005. ( XII.21.) FMM rendelet ) kell hivatkozni. A lényeg ugyanaz szerintem. Szerintem fel lehet tüntetni a minõsítõ iratban. De mindig azt tüntetjük fel ami az adott feladatra érvényes. Vagyis azt nem tüntetjük fel ami nem érvényes az adott munkára.

Felhasználók, akik megköszönték:

• Régi motoros
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #6 Dátum: 2012. Április 07., 00:31:41 am »
Hali!
A tervezõ beíratta velem az ÉVÉ jegyzõkönyvbe még a 9/2008/II.22. ÖTM rendeletet és a 28/2011/IX.6/ BM rendeletet. Kell ez ide mindkettõ egyáltalán?
Köszi

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
    • Villanyszerelõ
« Válasz #7 Dátum: 2012. Április 07., 07:20:15 am »
Szerintem az EBF esetén az OTSZ bõl a 2011 okt.1. elõtt létesült épületnél a 9/2008(II.22.) ÖTM rendelet. 2011.okt.1. után létesített illetve tervezetnél a 28/2011.IX.6.) BM rendeletre kell hivatkozni. De ÉSZF esetén nem erre a rendeletre, hanem az elõzõ hozzászólásomban hivatkozott rendeletre kell hivatkozni.

Elérhető JUVILL

• Régi motoros
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #8 Dátum: 2012. Április 07., 18:39:42 pm »

Elnézést, de nem értem.
Mi köze van bármelyik OTSZ-nek is az érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálathoz?
Korábban már írtam, hogy nem kell mindent elhinni a tervezõknek.
Ettõl függetlenül szeretném megjegyezni, hogy ugyan azok a rendeletek, szabványok vonatkoznak a tervezõkre, kivitelezõkre és felülvizsgálókra.
Hogy a szabványok és elõírások alkalmazását az érintetteknek milyen rendeletek írják elõ, azon lehet vitatkozni.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
1 Válaszok
1850 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Március 20., 19:10:01 pm
írta JUVILL
0 Válaszok
1448 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Augusztus 08., 11:44:31 am
írta Novill
6 Válaszok