Problémák a fórumon

Indította szmihaly, 2012. január 15., 06:12:22 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

szmihaly

IdézTényleg jó ötlet a skype bevetése, hiszen ezen a csatornán könnyedén tudunk pl 1-1 témában akár konferencia megbeszélést is tartani, persze ha épp mindenki fent van, aki "számít".

Aki meg nem számít,az mehet a ...........ba!Egyre jobban kezt ez a fórum is elmenni a mindent megmondó emberkék irányába,lassan a sok regisztrált egyén lassan le fog morzsolódni.Vajon miért regisztráltak,s miért nem szólnak hozzá?Ezt tükrözi a fórum jelenlegi hangulata.Most nem sértõdésbõl írok,elég idõs vagyok ahoz,hogy legyen bõven tapasztalatom,de hagyom inkább,had mondja meg az,aki mindent tud. Köszönöm.

JUVILL


Ezt a skype bevezetés lehetõségét meg kellene még egyszer vizsgálni.
Nekem nincs, sokunknak nincs, és valószínû, hogy nem is lesz.
Írja le a kolléga itt a véleményét, hogy minél többen hozzá tudjanak szólni.
Van lehetõség a személyes konzultációra pl. privát üzenet formájában.


nova

Kedves Mihály!

Elõször is köszönöm a véleményedet, mert úgy gondolom mindegyik vélemény számít. Ezért is csináltam neki egy külön témát. Be kell viszont valljam, hogy nem igazán értem, hogy mi a probléma. A skype és egyéb kommunikáció program használata mindenki saját bevallása szerint használhatja. Bevallom õszintén én sem használom. Minden fórum mint a mindennapi életben különbözõ egyéniségek, különbözõ emberek vannak jelen és olykor okozhat félreértéseket.

IdézVajon miért regisztráltak,s miért nem szólnak hozzá?

Ez a jelenség nagyon sok fórumon megfigyelhetõ általában a regisztrált tagok 20-30 százaléka az aki legalább egy két hozzászólást produkál. A többiek egyáltalán hozzá sem szólnak. Az egy nagyon jó kérdés, hogy akkor miért regisztráltak. Erre válasszal nagyon nem tudok neked szolgálni, de mint írtam ez más fórumokon is megfigyelhetõ. Ha látod esetleg más fórumok alján is, hogy mennyi regisztrált tag van és azok közül mennyi aktív akkor kirajzolódik neked is ez a kép ami a regisztráltakat érinti.

Végezetül úgy gondolom, hogy mindent meg lehet beszélni normális hangnemben. Hiszen minden ember más és más, lehetnek vélemény különbségek, de ezeket meg lehet beszélni. Mivel ez egy szakmai fórum, így elsõsorban szakmai beszélgetéseknek ad otthont, szakmai viták fordulhatnak elõ. Várom a véleményedet, hogy mit is gondolsz a dologról, hogy a normális hangnemet meg lehessen õrizni a fórumon. Természetesen mindenki véleményére kíváncsi vagyok, hiszen hosszú távon csak így lehet sikeres a fórum.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Gondolom kedves SzMihály ezzel nem rám ohajtotál célozni?

Novill

Jó volna ha a tagok közül többen szólnának hozzá, hisz a regisztrált tagok között valószínû nagyon sok jó szakember van még, akik még nem szóltak hozzá. El térõek a gyakorlati tapasztalatok , eltérõ területekrõl vannak gyakorlati és elméleti tapasztalataik. De ha nem szólnak hozzá, akkor valakinek illik megválaszolni a kérdést. Egy fórum akkor jó, ha önmagát tudja mûködtetni tartalommal. Ha valaki megválaszol egy kérdést nem biztos, hogy az a jó válasz, lehet hogy tõle van jobb válasz is. De a jó fórumnak az lenne a lényege ha szakmai viták is folyjanak, ebbe az is belefér még ha itt bebizonyosodik egy kérdésre adott válaszról, hogy rossz. Nem tudhatunk mindent, mert nagyon széles e terület. Ezért itt lehetne olyan infókat megosztani egymással amelyek hasznosak lennének a fórum társaknak. Hisz nagyon sokszor kevés az idõnk, mert dolgozni is kell. Jó volna ha a nem szakemberek is bele folynának a fórum munkájába. Mert az itt fórumozó szakemberek segítenék megválaszolni a feltett kérdést. A Skype- rõl annyit nekem nincs, valószínû nem is lesz.  Ha valakivel akarok vagy akar velem beszélni, akkor ott a telefon. Vagy ott van az e mail a személyes kapcsolat felvételhez.

Gyurmaúr(fi-relé)

Urak és elsõsorban szmihály kolléga! Mivel az idézett sorokat én írtam, tehát ,hogy "(...)aki számít", ezért hadd fûzzem gyorsan hozzá, hogy amit te ehhez hozzágondoltál, mármint hogy "aki nem, az elmehet a .......ba", nos ezt engedelmeddel a többi fórumotárs nevében hadd kérjem ki maganak, ugyanis én ilyen nem írtam, nem mondtam, sõt nem is gondoltam!!! Jó lenne már végre megérnek ebben az országban azt, hogy ha én egyszer gondolok, leírok valamit és pontot teszek az írásom végére, akkor oda mások nem raknak vesszõt és nem folytatják valami eszement hülyeséggel, nettó hazugsággal! Mellesleg a skype telepítése nem kerül semmibe, nm kell hozzá földöntúli képesség, "csupán" ki kell keresni és megfelelõen telepíteni. A mai vérzivataros idõkben,amikor a telefonköltségekkel is el lehet csúnyán szaladni, nos akkor nagyon nem mindegy, hogy pl egy szakmai jellegû kérdésben folytatott akár 1 órás (ne adj Isten ,hosszabb) diskurzus mennyi pénzt emészt fel. Szóval, kéretik nem kiforgatni a szavaimat, hanem elolvasni, ha 1-re nem világos, akkor még 1x lassan elolvasni,amit írtam és ha még akkor sem világos, akkor bátran írni priviben és pontosítást kérni, mintsem hogy ilyen felesleges intermezzokat kelljen megélni...

Safety

Uraim!

Érteni vélem szmihály mondatait. Nem kell rögtön megsértõdni, mert igaza van abban, hogy –mint mindenhol- itt is vannak olyan hozzászólások, amelyek nem viszik elõre a problémák megoldását.  Van, aki hamarabb ragad klaviatúrát, mintsem elõbb gondolkozna. Az olyan típusú hozzászólások, amelyek az ,,olvastam valahol, hogy....." vagy ,, a szabvány azt írja, hogy....." mondatokat tartalmaz, nem mindig elegendõ. Már többször szóvá tettem, komoly szakember pontos szabványhivatkozásokkal támassza alá mondanivalóját, mert akkor van mirõl beszélni. A helyesírásra is ügyelhetnünk kellene, mert még a legértelmesebb hozzászólást is tönkreteszi a csapnivaló helyesírás. Aki nincs a helyzet magaslatán, használjon Google Chrome-ot ami a beíráskor képes kiszûrni a durva helyesírási hibákat.   

nova

Gondolkoztam a dolgon és lehet, hogy szmihály úgy gondolta, hogy a fórum bizonyos része elvonulhat a másik kommunikációs területre. Bár igazából azt kell, mondjam a telefon beszélgetés is két ember között mûködik megfelelõen a konferencia hívásoknál minél több ember a tagja annál inkább nem szokott megfelelõ eredményt hozni. A fórumon történõ eszmecserének a nagy elõnye, hogy nem kell a beszélgetõ partnereknek egyszerre jelen lenniük, hiszen az üzeneteik megvárják õket. Aki pedig késõbb csatlakozik egy beszélgetéshez az elõzményeket is elolvashatja.

Úgy gondolom, hogy tényleg érdemes üzeneteinket többször végig olvasni és higgadt hangvételben megfogalmazni a válaszainkat, hiszen lehet, hogy az egyik fél vagy a másik fél teljesen másra gondol. Késõbb ezekbõl a félreértésekbõl lehetnek komoly viták amit mindenképpen szeretnénk elkerül. Hiszen ez elengedhetetlen feltétele a fórum mûködésének.

A fórum jelenlegi mûködése és funkciói mögött rengeteg munka van. Amit próbálunk mindig úgy alakítani, hogy minél komfortosabb legyen mindenkinek. Hiszen így lehet idõvel sikeres csak a villanyszerelõ fórum, ahol sok jó szakember és a szakma iránt érdeklõdõ megtalálható. Az ötletekre mindig nyitottak vagyunk nem szoktunk elzárkózni az újdonságok és változások elöl. Amit kérnék mindenkitõl, hogy ha valakivel vagy egy hozzászólással problémája van akkor nekem szóljon elõször, vagy beszélje meg privát üzenetben a problémás személlyel. Ha igény van rá akár be is tudjuk üzemelni a moderációs szekciót, bár úgy gondolom erre nincsen szükség, hiszen eddig sem tapasztaltam problémás eseteket. Ha mégis valakivel fel akarom venni a kapcsolatot akkor privát üzenetben elintéztem. Én egy nagyon béke szeretõ ember vagyok, nem szeretnék diktatórikus eszközöket igénybe venni.

Úgy gondolom, hogy mindenképpen legyünk egymással toleránsak. Ha valaki kritikát kap azon sem kell megsértõdni és zokon venni.

Végül is nem is baj, hogy van a fórumnak egy ilyen része is. Ahol mindenki megoszthatja ilyen irányú véleményét, így szmihályét is. Remélhetõen csak egy félreértésrõl van szó.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Tisztelt mindneki!
Én fügetlen kivánok maradni mindegyik vítapartnertõl! Mindneki véleményét tisztelem! Aki elmondja véleményét valoszinüleg tudd ötleteket és javaslatokat adni arra,hogy jobbá tegyük a forumot. Én meghalgatok mindenkit. A helyesirás hát nálam se müködik rendesen. De elöbb utobb ez is változik. Nova mindenki véleményére vevõ. És ha jó ötletet add meg is valosítja. De egyet vegyünk figyelembe. Tudom mindneki önérzetzét sérti az az egy ember a forumon aki kerek perec nem köntörfalaz és kinyálvinyítja véleményét ha másokat meg is sért vele. Én rossz utnak tartom azt,hogy egy embert támad mindneki egy forumon. Gyurma úr és a többiek. Nem titeket akarom ezzel az elözõ mondatal megsérteni se kritizálni. Itt jó barátokra találtam pl.: Juvill. És jó beszélgetöparnereket. Nem szeretném ha a drasztikus eszközök bevezetésre kerülnének. Senki se reked ki semmibõl se. Hangsulyozom a lényeges szakmai kérdések itt a forumban tevödnek föl. Változatlanul. ÉS HANGSULYOZOM MINDNEKINEK ÉN NEM VAGYOK DÖNTÖBIRÓ. nEM KIVÁNOK SENKI FELET SE PÁLCÁT TÖRNI. éS SENKIVEL SE KIVÁNOK ROSSZBAN LENNI. aKINEK MÉGIS MEGSÉRTETEM AZ ÖNÉRZETÉT NE HARAGUDJON. KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gyurmaúr(fi-relé)

Krisz, Isten õrizz, hogy én bárkit is bármiért itt kipellengérezzek, NEEM! Én csak azért emeltem szót, mert úgymond "személyes megtámadtatásban" volt részem, s ráadásúl olyan vádakkal, melyek nem voltak helytállóak. Én tényleg nem bírtam, nem bírom és valszínûleg a jövõben sem fogom bírni azt, ha valaki olyan dolgot ad a számba, amit én nem gondoltam, nem mondtam, nem írtam. Sajnos, dovat lett ebben az országban, hogy sokan "úgy gondolják, úgy hallották, aszonták nekik, úgy hitték", hogy és aztán megindul a cséphadaró és vérbeforgó szemekkel, fröcsögõ nyállal elkezdik verni a nyálukat, nem kímélnek se Istent,se embert, majd mikor rájönnek, vagy inkább mások rávezetik õket, hogy mekkora pusztítást végeztek maguk körül, na akkor nem gyõznek mea culpázni. Én tényleg mindenkinek azt javaslom, hogy mindig számoljon 10-ig, ha nem elég, akkor 100-ig és csak akkor hõbörögjön, ha tényleg sérelem érte. Köszönöm!