• Eurotest 61557 tapasztalatok 4 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Eurotest 61557 tapasztalatok  (Megtekintve 24863 alkalommal)

Nem elérhető zsozsóTopic starter

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 1
  • zsozsó nincsen befolyása.
Eurotest 61557 tapasztalatok
« Dátum: 2010. November 14., 08:56:11 am »
A felülvizsgálatoknál ezt a mûszert használják legtöbbet ahogy eddig észrevettem. A régi ÉVÉ Univerzál helyett.
Érdekelne a véleményetek Eurotest 61557 típusú mûszerrõl, kinek mi a gyakorlati tapasztalata. Esetleges hibái.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Re:Eurotest 61557 tapasztalatok
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 15., 07:14:33 am »
Nekem korábban magyar gyártmányú mûszereim voltak, így a legutóbbi elötti ÉVÉ-UNIVERZÁL is. Nagyon megvoltam velük elégedve. A mérési eredmények nem ingadoztak úgy, mint a mostani EUROTEST 61557 mûszernél. Ennél a típusnál már többször kellett a csatlakozó zsínort cserélni. Amúgy tény, hogy sokkal több mérési funkciót lehet vele elvégezni. Így az ÁVK komplett vizsgálatát is például. Viszont a mérési eredményeket tároló funkciója nálam nem jött be.

Nem elérhető MM

• Aktív tag
  • **
  • MM nincsen befolyása.
« Válasz #2 Dátum: 2011. Március 10., 10:48:42 am »
A csatlakozó hibája engem is megtréfált, érdemes többször kalibrálni a vezetéket

Nem elérhető flatskerrobert

• Villanyász
  • Hírnév erő: 4
  • flatskerrobert nincsen befolyása.
  • Nem: Férfi
  • villanyszerelõ mester
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 10., 11:57:56 am »
Már 11 éve használom kifogástalanul mûködik, a mérõ vezeték, hát az fogyó eszköz. Az áramköri keresõje is jó, bár rá kell jönni a használatára, mert megtévesztõ lehet. Már nagyon sok szakadt, zárlatos, idõszakosan zárlatos, hol a vége típusú problémában segített.
FR.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 11., 19:38:34 pm »
Nem tudom valaki találkozott-e már olyan esettel, amikor mûszer beállítása mérésre megfelelõ volt. De mégis nem mûködik rendesen. A jelenség a következõ.:
RCD állásban hurokellenállás mérésnél lekapcsol a fi relét, automatikus kiértékelésnél nem lehet végig vizsgálni t1-t6-ig háromszög felkiáltójellel, illetve idõhatáron túl kijelzés látható.
Zloop hurokellenállás mérésállásban lehet mérni, de nem kapcsol le a fi relé. Csatlakozó zsinór probléma nincs.  Nem mindig van ez a probléma csak idõnként, máskor tökéletesen mûködik.  Olyan mintha fordítottan mûködne idõnként. Ha valakinek van ötlete a kalibráláson kívül azt szívesen várom.

Felhasználók, akik megköszönték:

• Villanyász
  • villanyszerelõ mester
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 11., 20:44:05 pm »
A mûszert beállítottad az FI adataira? Volt-e rajta szoftver frissítés? Telep?

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Hírnév erő: 37
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 11., 20:50:54 pm »
Lehet ezeken a mûszereken szoftvert frissíteni? Ha igen akkor ez megoldható otthonról, vagy szervizbe kell bevinni?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

• Villanyász
  • villanyszerelõ mester
« Válasz #7 Dátum: 2011. Március 11., 23:28:31 pm »
17-én megmondom pontosan, de interneten keresztül nem lehet letölteni, kalibrálási és egyéb okok miatt.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
    • Villanyszerelõ
« Válasz #8 Dátum: 2011. Március 12., 06:48:23 am »
Szoftverfrissítés nem volt rajta, de elem csere igen. A fi relé adatai viszont jó volt beállítva. És ami érdekes nem mindig mûködik rosszul. De ha elkezdi, akkor órákig ez funkció nem mûködik jól általában.

Nem elérhető lackó

• Aktív tag
  • **
  • lackó nincsen befolyása.
    • Skype - kalmar.laszlo53
« Válasz #9 Dátum: 2011. Március 17., 22:43:09 pm »
Nekem UNILAP 100-as ÉV mûszerem van mindig csodálatosan mûködik

• Villanyász
  • villanyszerelõ mester
« Válasz #10 Dátum: 2011. Március 18., 13:07:59 pm »
Valószínû mûszer probléma lesz!
A szoftver frissítése a problémát nem fogja megoldani. Egyébként a frissítés a mérõ vezeték csatlakozóján lévõ távvezérlési funkció bekapcsolási és kikapcsolási lehetõségét biztosítja.
A számítógépre telepített le és feltöltõ szoftver már Magyar nyelvû, de a struktúrája az ugyan az sajnos.
Excelbe átlehet másolni, de egy kicsit macerás.
Kalibrálva mikor volt?
FR.

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Fecó talán lesz valaki.Fecó talán lesz valaki.
« Válasz #11 Dátum: 2011. Augusztus 11., 20:43:04 pm »
XBS tipusú érintésvédelmi relénél tapasztaltam ilyet, hogy ZLOOP-nál nem történt meg a kioldás, csak ha mérési félhullámot fordítottam. Hasonlót még nem láttam.

Nem elérhető zoli46

• Új tag
  • *
  • zoli46 nincsen befolyása.
« Válasz #12 Dátum: 2011. Augusztus 16., 16:10:11 pm »
A felülvizsgálatoknál ezt a mûszert használják legtöbbet ahogy eddig észrevettem. A régi ÉVÉ Univerzál helyett.
Érdekelne a véleményetek Eurotest 61557 típusú mûszerrõl, kinek mi a gyakorlati tapasztalata. Esetleges hibái.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
    • Villanyszerelõ
« Válasz #13 Dátum: 2011. Szeptember 01., 06:42:42 am »
Hogyan használjátok a mûszer csatlakozó zsinórját e mûszernél Z lopp állásban, illetve RCD állásban? Fekete színû vezeték a fázis, a kék és a zöld színû vezeték  össze van csatlakoztatva és ez csatlakozik együtt a PE ( védõvezetõ) pontra. Így használtam mindig. Mostani infó szerint  mérésnél a kéket a nulla vezetõre kell csatlakoztatni, várom ezen gyakorlati véleményeteket.

Nem elérhető Zappa

• Rendszeres látogató
  • Zappa nincsen befolyása.
« Válasz #14 Dátum: 2011. Szeptember 01., 07:40:07 am »
Ha van áramvédõ kapcsoló,akkor a kéket a nullára mert különben lever az ávk.Ha nincs akkor én is összedugom.

Címkék: eurotest 61557 tapasztalatok 

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
0 Válaszok
1213 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2011. Augusztus 16., 15:48:43 pm
írta nova
0 Válaszok
1492 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Január 01., 21:06:29 pm
írta nova
11 Válaszok