• Bojlerrel kapcsolatos kérdés 4 3
Jelenleg:  

Szerző Téma: Bojlerrel kapcsolatos kérdés  (Megtekintve 23583 alkalommal)

Nem elérhető angoltanar

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • angoltanar nincsen befolyása.
Re:Bojlerrel kapcsolatos kérdés
« Válasz #30 Dátum: 2011. December 04., 11:57:19 am »
Sziasztok!

Hajdú bojler vétel elõtt állok (kilyukadt, holnap már vennem is kell egyet), és rosszakat olvastam róla. (Pl. itt: Vásárlás: Hajdu Z 120 EK bojler - Árak, akciós Z120EK boltok )

Konkrétan, hogy ez a Hajdú már nem az, amit régen gyártottak, a minõsége kritikán aluli és hogy ehhez képest drága. Valóban így van? De akkor miért hallom mindenhonnan, hogy Hajdút vegyek?

Mi a tapasztalatotok?

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 20
  • Novill egy emelkedő csillag!Novill egy emelkedő csillag!Novill egy emelkedő csillag!Novill egy emelkedő csillag!Novill egy emelkedő csillag!Novill egy emelkedő csillag!
    • Villanyszerelõ
« Válasz #31 Dátum: 2011. December 04., 12:46:22 pm »
A mai hajdú bojlerek mind zománcozott kivitelûek belülrõl. Ami azt jelenti, hogy a kilyukadás veszélye nagyon minimális. Én évente nagyon sok hajdú bojlert javítok, de zománcozott kivitelûvel nem találkoztam, ami kilyukadt volna. De olasz és francia bojlerrel már találkoztam több olyannal is ami a lejárt garancia után lyukadt ki.
A hajdú bojlerek alkatrész ellátása szinte minden településen a villamossági boltokon keresztül megoldható. Nem mondható el ez a spanyol bojlerekrõl.
A lényeg, hogy telepítéskor be legyen építve a víz oldalra a nyomáscsökkentõ és a kombinált szelep. A vízkötelesítést szükség szerint el kell végezni idõnként. Ez kb. 2,5-5 évente a felhasznált vízmennyiség és víz hõfok függvényében. Az aktív anódnak mindig bent kell lennie és megfelelõ állapotban.
 Mint minden bojlernak vannak hibái, de ezek nem gyakoribbak, mint más gyártmányú bojlereknél. Itt voltak típus hibák: vezeték elégése használat során, de az utóbbi típusnál már ez nincs. A mûanyag meleg víz vízcsõ a tartályon belül eltört, de ez is megoldott a mai típusnál.
 Igaz a hasonló típusokhoz képest drága a hajdú bojler, de szerintem az árkülönbözet tükrözi a minõséget jelen esetben. Természetesen vannak a hajdú bojlereknél drágábbak is és korszerûbbek is. De annyival nem érnek többet.
Mindent egybevetve csak a hajdú terméket javasolnám megvételre.

Nem elérhető angoltanar

• Új tag
  • *
« Válasz #32 Dátum: 2011. December 04., 13:03:38 pm »
Köszönöm szépen a gyors választ! Akkor Hajdú. Szép vasárnapot! :)

Nem elérhető krisz1986

• Villanyász
  • Kitiltott felhasználó!
  • Hírnév erő: 0
  • krisz1986 nagyon lenézték
  • Nem: Férfi
« Válasz #33 Dátum: 2011. December 22., 10:53:58 am »
Igaz megkésve de nekem is volt Hajdum. Igaz zabálta az áramot de mert csak napali áram volt. De gondom nem volt vele.

Nem elérhető angoltanar

• Új tag
  • *
« Válasz #34 Dátum: 2011. December 22., 11:40:50 am »
Köszi! Végül is Hajdút vettem, de Aquastic emblémájút. Körbenéztünk neten, és azt találtuk, hogy a Hajdú (Mo-on gyártott verzió) 10e-rel drágább ÉS kevésbé jó minõségû. Több problémát írtak vele kapcsolatban. Az Aquastic-ot Lengyelországban gyártatja a Hajdú és jobb minõségûnek írják a vásárlók a fórumokon (kevesebb a probléma vele). Ironikus, hogy amúgy nem az ár döntött. Szívesen adtam volna +10e Ft-ot a hazai gyártásért, ha nem riasztanak el a rossz vélemények... Persze, lehet, hogy tévedek, vagy a vásárlók képzelik be a problémákat vele.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Novill egy emelkedő csillag!Novill egy emelkedő csillag!Novill egy emelkedő csillag!Novill egy emelkedő csillag!Novill egy emelkedő csillag!Novill egy emelkedő csillag!
    • Villanyszerelõ
« Válasz #35 Dátum: 2011. December 22., 13:15:24 pm »
Lehet, már bojlert se fog gyártani Magyarország? Szomorú!

Nem elérhető krisz1986

• Villanyász
  • Kitiltott felhasználó!
« Válasz #36 Dátum: 2012. Január 12., 10:11:53 am »
Az tényleg szomorú dolog,hogy nem gyártunk szinte már semmit. De Novill ha bemész a boltba alkatrészért és közlik veled,hogy eme ama külföldi csodához nem tudnak alkatrészt hozatni mert külön külföldrõl rendelni kell? Vagy lejárod a lábad mire kapsz. Bujod az internetett mire talán találsz. Ezt ki téríti meg neked. Mert ha nem lennék tisztába a helyzetel és olyan megrendelõ lennék aki csölátásos és egy szöget nem tudnék beverni a falba lehet mondanám inkább hagyad.

Nem elérhető L.ZOLTÁN

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 2
  • L.ZOLTÁN nincsen befolyása.
« Válasz #37 Dátum: 2012. Február 09., 13:08:24 pm »
Üdv Mindenkinek!

Vízmelegítés  ügyben kinek mi a gyakorlati tapasztalata. Sok elméleti írást lehet olvasni a témában de érdekelne a valóság. Konkrétan egy kis lakásról van szó meleg víz igény max. két személy részére.

Az hogy egy gázbojlerhez hasonlóan kompromisszum mentesen lehessen a meleg vizet használni az a villanybojlerrel elég lehetetlen vállalkozás és akkor még nem is beszéltem a helykihasználtságról.
Elõször központi átfolyós vízmelegítõben gondolkodtam de ahhoz Paksról kell hozni az áramot.
Maradna azt hiszem a meglévõ 80l hajdú a fürdõszobához és egy kiegészítõ
átfolyós? /vagy 10l kis bojler/ a konyhai mosogatóhoz. Azért gondoltam így, hogy a nagy bojlert ne kelljen feltekerni /fogyasztás, vízkõ/ Meg talán az együttes használat kedvezõbb. Azon is töröm a fejem, hogy a bojlert meg kellene okosítani / használati szokásnak megfelelõ elektronikával/

Várom a véleményeteket a témában!
Jelszó. lehetõleg kompromisszummentes és energia takarékos vízvételezés.

Nem elérhető krisz1986

• Villanyász
  • Kitiltott felhasználó!
« Válasz #38 Dátum: 2012. Február 09., 17:07:28 pm »
Hát mondjuk én speciel 80 literes fali kazánnal üzemelek forró víz ügyben. De az gázos. Szerintem a 80 liter kell két embere. Van fürdökádad? Mert ha azt tele engeded egyszer és utánad zuhanyzik valaki nem jut neki víz. De fürödhetek egymás vizében is. A kis bojlert a konyhába szintén javaslom mert ami szintén hajdú nálam nem eszik annyit. A fürdõ bojlert meg ha be köteted müködtethetnéd éjszakain is. Ez az én gondolatom.

Nem elérhető L.ZOLTÁN

• Rendszeres látogató
« Válasz #39 Dátum: 2012. Február 09., 18:42:20 pm »
Vezérelt áramot pont az általad említett okok miatt nem akarok, viszont nagyobb bojlert sem szeretnék. Ezt a 80-ast is lehet hogy számûzöm a kamrába vagy beépítem, alá meg valami rejtett világítás, természetesen vízmentes kivitelben.

Idézet
De fürödhetek egymás vizében is

Egymás után vagy egyszerre :D ? Nem mindegy, az elsõ takarékos, /de kissé idejétmúlt/ a második erotikus lehetne! Legalábbis az én olvasatomban. "Azok a szép idõk!"

Nem elérhető krisz1986

• Villanyász
  • Kitiltott felhasználó!
« Válasz #40 Dátum: 2012. Február 09., 19:08:12 pm »
Jaj te!
Hát nézd én is fürödtem ugy. Hárman megfürödtünk egymás után egy vizben. Higénia hát az nem volt probléma ilyenkor a szükség diktálja. Ezt a vizet a melék leöntésére is lehet használni. Nyolcvan literesnél én nem javasolnék kisebbet. Saját tapasztalat. Meg egy kis szakma. Átfolyos gázos höcserélövel Amugy meg a korszerüsítés megéri. És érdemes okosan használni mondjuk egy aránylag arányos höfokra és azon használni. És a mosogató alá meg kell a másik kis bolyler.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
    • Villanyszerelõ
« Válasz #41 Dátum: 2012. Február 09., 19:19:35 pm »
Itt felmerülõ problémák, ha egy forróvíz tároló látja el meleg vízzel a lakást valószínû, hogy gazdaságosabb. Ha ehhez közel van a konyha, akkor jó megoldás. Ha távol van az a probléma, hogy mire oda ér a meleg víz általában veszteséget jelent. Kivéve ha ki van építve egy harmadik vezeték a cirkulációs vezeték. Amely a meleg vizet keringeti egy szivattyúval. Viszont ha a mosogató környékén van a kis 10 literes átfolyós rendszerû vízmelegítõ, akkor  szinte rögtön van meleg víz. Hátránya üzemeltetése drága. Általában egy család meleg víz igényét a 120 literes bojler elégíti ki. A nagyobb ûrtartalmú bojlernál lehet játszani az alacsonyabb hõfok beállítással, így kisebb a vízkõ kicsapódás. Kettõ bojlerral lehet villamos összekapcsolásokat kitalálni. Itt biztonsági megoldásokat nem szabad kiiktatni, vagy ha átalakítunk akkor is a biztonsági elemeket bent kell hagyni. Az energia felhasználással nagy csodákat nem lehet kitalálni. A bojler és csõ szigetelések, illetve az alternatív energia felhasználáson  kívül.  Vagyis a 80l  60 fokos víz elõállításához, mindig ugyanannyi villamos energia szükséges. Az elektronika beépítésénél nem tudom mire gondolsz, de ma már vannak olyan bojlerek is amiben vannak elektronikák. De ott sincsenek csodák.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető Szelei

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Szelei talán lesz valaki.Szelei talán lesz valaki.
  • Villanyszerelõ
    • Skype - szelei.istvan1
« Válasz #42 Dátum: 2012. Február 09., 20:41:27 pm »
Azon is töröm a fejem, hogy a bojlert meg kellene okosítani / használati szokásnak megfelelõ elektronikával/
Jelszó. lehetõleg kompromisszummentes és energia takarékos vízvételezés.

Én mint már említettem a 80 l.-es bojlertól 1/2" csõvel vinném a meleg vizet mint használatit (vagy inkább ennek megfelelõ hajlékony alu/mûanyag csõvel) és 1/4" keringetõnek beépített (vagy inkább ennek megfelelõ hajlékony alu/mûanyag csõvel) erre ráépítve a keringetõ szivattyú ami a csap elõtti visszacsatolás után a bojler hideg vizes oldalára nyomná vissza a fel nem használt keringetett meleg vizet. Természetesen jó szigeteléssel ellátni a csöveket! A keringetõnek be építeni egy kapcsoló órát (akár kapcsolható dug ajzat amit be dughat a fali aljzatba) és ezt be programozni a szokásos használati idõkre.

A bojlert 70-80 Co-on használnám. Így kellõ mennyiségû víz állna rendelkezésre és a vízkõ sem keletkezne túlzott mértékben.
A bojleren belül nem kell a víz hõfokával variálni mivel általában jó a hõszigetelés és fölösleges éjszakára alacsonyabb értéket be állítani. >:(
Sokkal olcsóbb az üzemeltetés ha úgynevezett éjszakai áramról üzemelteted. Ez mindig akkor kapcsolja be a bojlert amikor nincs áramcsúcs de legalább napi 8 órában biztosít felfûtési lehetõséget, így ha napközben hûl rá tud melegíteni. Nem úgy mint régen ha valaki nappal elhasználta estére már esélyesem volt meleg víznek. :)

Ezt kialakítani 2 m. feletti távolság esetén ajánlom, mivel ez alatt vékony jól szigetelt meleg vizes csõ is kevés vízpocsékolással jár. :)

Nem elérhető krisz1986

• Villanyász
  • Kitiltott felhasználó!
« Válasz #43 Dátum: 2012. Február 09., 20:51:57 pm »
A müanyag csövet könyebb instalálni is. Ja és ha meghibásodik javítani is.

Nem elérhető L.ZOLTÁN

• Rendszeres látogató
« Válasz #44 Dátum: 2012. Február 10., 13:08:55 pm »
Köszi az eddigi válaszokat! Úgy látom összefog ez állni.

Az a gondom hogy eddig csak gyerek koromban volt villanybojlerral dolgom. Hú az már elég rég volt, egy kis "retro"kitérõt engedjetek meg.

Emlékeim szerint az egy 200l köröli nagy dög volt, be lehetett osztani vele a vizet. Hogy örültünk neki, onnantól nem kellett fáért lemenni a pincébe amivel aztán a fürdõhengerben jól belehetett durrantani.
Egy hibája viszont volt, nem tudom a mostani készülékekbe szerelnek e olyan kis üvegcsöves méretû /ólom?/olvadóbetétet, na az párszor kiment benne.
Mikor elõször kijött a szerelõ ott lábatlankodtam mellette, a hóna alatt kukucskáltam hogy mit csinál. Egyszer pont karácsony elõtt ütött be a mennykû, nem lehetett szerelõt találni, úgyhogy én mentettem meg a családot a fazekazástól. Szép emlékek!

Na de térjünk vissza a mába. Van már mindenféle szerkezet. Jómagam a gázost részesítem elõnyben. A mai kéménybélelés árak miatt marad a villanybojler.

Novill, a két bojleres villamos összekapcsolással mire gondoltál?
Én olyasmiben töröm a fejem, hogy a hõfokszabályozó termosztátot kivenném és programozható digitális szabályozóval valahogy úgy megoldani hogy pl. nappal, éjjel 40 C fok lenne hajnalban és estefelé automatikusan "feltekerné" 70-80C fokra. Hétvégén  a szokáshoz igazodva vagy vendég érkezése esetén egy másik programbeállítás, plusz manuális.

Nem tudom hogy egy 60-80 C fokra beállított víz mennyire hûl ki egyáltalán kb. 8 óra alatt. Van erre konkrét tapasztalat?
Csak ennek függvényében érdemes variálni.

Szelei, a leírt megoldás mennyivel takarékosabb egy 80l+10l bojler üzemnél?
Az említett 2m nálam sajnos 10m, ha átrakom a kamrába nagy bojlert akkor is kb. 5m.
Természetesen jól szigetelt új csövezés.
Esetleg az nem lehet megoldás, hogy egy átfolyóst összekombinálni a nagy bojlerral. A bojler ágon, a csap közelében lenne egy hõfok érzékelõ ami lekapcsolná az átfolyós  fûtését. Így is rögtön lenne melegvíz. nem kellene tárolni./?/

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
9 Válaszok
3039 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Január 12., 07:26:04 am
írta szmihaly
18 Válaszok
2719 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Augusztus 13., 21:40:43 pm
írta JUVILL
6 Válaszok
646 Megtekintések