• Besorolás az OTSZ szerint 5 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Besorolás az OTSZ szerint  (Megtekintve 986 alkalommal)

Nem elérhető JUVILLTopic starter

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 19
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
  • Nem: Férfi
    • www.juvill2004..hu
Besorolás az OTSZ szerint
« Dátum: 2015. Október 23., 10:38:55 am »

Vagyunk egy páran, kik szinte naponta végeznek, foglalkoznak erősáramú berendezések felülvizsgálatával.
Sajnos az OTSZ az utóbbi időben gyakran változott.
A helyszíni felülvizsgálatok alkalmával a felülvizsgáló kér különböző dokumentációkat. Ilyen például a létesítmény és helyiségei, szabadterek tűzvédelmi osztályba sorolása.
Szererncsés dolog, ha meg is kapja, még szerencsésebb, ha a dokumentáció szerinti besorolás megegyezik az épület, helyiség tűzvédelmi besorolásával. Az új (54/2015. szerinti besorolással) még nem igazán találkoztam, és a minősítő iratban az A - B - C - D - E osztályba sorolást tüntettem fel, mivel ez áll a megrendelő által adottakban.
A Katasztrófavédelem viszont beleköt - hogy milyen szándékkal az más kérdés - a minősítő iratban alkalmazott besorolással, és az 54/2015. BM rendelettel kiadott OTSZ szerinti robbanásveszélyes, tűzveszélyes, nem tűzveszélyes besorolást kéri.
Mennyi helyes ez?
Van-e előírás, mely kötelezővé teszi a cégeket, társasházakat ... , hogy változtassák meg a régi besorolást, valamint a felülvizsgálót kötelezhetik-e, hogy az új besorolást alkalmazza, ha a kapott tűzvédelmi osztályba sorolás még nem az 54/2015. OTSZ szerinti?

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Re:Besorolás az OTSZ szerint
« Válasz #1 Dátum: 2015. Október 23., 11:15:03 am »
Mivel a tűzvédelmi osztályba sorolás az anyagok tekintetében van meg, bizonyos túlfejlesztett változatban. Én a tűzveszélyességi osztályba sorolás helyett az épület kockázati besorolását kérem és ezekre is hivatkozom. Én sem találkoztam olyan hellyel ahol ez meg lett volna. Szerintem a katasztrófa védelem is most tanulja még ezeket, tisztelet a kivételnek. A megrendelő figyelmét fel kell hívni a változásokra a minősítő iratokban is, hivatkozva az érvényességi feltételeknél.

Felhasználók, akik megköszönték:

Címkék:

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
5 Válaszok
3974 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. November 18., 14:45:48 pm
írta Novill
11 Válaszok
8021 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Március 05., 21:25:03 pm
írta zsizsi