• Földelő szonda kemény talajba 4 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Földelő szonda kemény talajba  (Megtekintve 8668 alkalommal)

Nem elérhető hacsateTopic starter

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • hacsate nincsen befolyása.
Földelő szonda kemény talajba
« Dátum: 2014. Július 02., 12:26:42 pm »
Sziasztok.
Lehet már valahol tárgyalták, de én nem találtam meg.
Lakótelep bérháznál a földelő szondák tönkre mentek. Új keresztföldelőt ütnék le 2m-eseket. Sajnos a talaj töltött. Ráadásul kohósalakkal. Ez kellően összecementálódott. Így képtelenség még gépi segítséggel is leütni. Fél méterig tudtunk gödröt ásni. Még így is csak 1m-ig ment le. Hívok fúró mestert, aki le fog fúrni 2 m mélyre, kb: 10cm-es átmérőben.
A kérdésem a következő:
halottam olyan anyagról, amivel feltöltve a lyukat, a szonda behelyezése után, tökéletes vezetést biztosít a talaj felé. Valamilyen perlit féle. Igaz-e ez, és ha igen, akkor mi a neve és hol lehet beszerezni?
Köszönöm a segítséget.
Üdvözlettel.

Nem elérhető recens

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 2
  • recens nincsen befolyása.
Re:Földelő szonda kemény talajba
« Válasz #1 Dátum: 2014. Július 02., 16:08:04 pm »
Véletlenül nem a Bentonitra gondoltál.

Adalékanyagok fejezetnél:
Néhány szó a földelésről

bentonit:
https://www.google.hu/?gws_rd=ssl#q=bentonit

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető Villanyreszelő

• Villanyász
  • Hírnév erő: 6
  • Villanyreszelő talán lesz valaki.Villanyreszelő talán lesz valaki.
  • Nem: Férfi
« Válasz #2 Dátum: 2014. Július 02., 18:14:17 pm »

Lakótelep bérháznál a földelő szondák tönkre mentek. Új keresztföldelőt ütnék le 2m-eseket. Sajnos a talaj töltött. Ráadásul kohósalakkal. Ez kellően összecementálódott.

Üdv!
Ha már fúróembert hívsz én a helyedben vennék 3 méteres pálcikát,kicsit drágább,aztán földelési ellenállásmérés.
Több földelő szonda  is összeköthető szükség esetén.

Nem elérhető wpetya

• Új tag
  • *
  • wpetya nincsen befolyása.
« Válasz #3 Dátum: 2014. December 22., 01:10:42 am »
Miért nem fektettetek le egy 5 métereset? Nem kel  annyit szenvedni vele.

Nem elérhető villanyvili

• Aktív tag
  • **
  • villanyvili nincsen befolyása.
« Válasz #4 Dátum: 2014. December 22., 09:20:42 am »
Miért nem fektettetek le egy 5 métereset? Nem kel  annyit szenvedni vele.

Igen, fagyhatár alá (70 cm - 1 m). És nem utolsó sorban olcsóbb is, mint a fúróember! :)
Villmix Euro Kft. Debrecen

Nem elérhető Szelei

• Villanyász
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 8
  • Szelei talán lesz valaki.Szelei talán lesz valaki.
  • Villanyszerelõ
    • Skype - szelei.istvan1
« Válasz #5 Dátum: 2014. December 22., 09:47:29 am »
Sajátmunkahelyemen is töltött a talaj, ami az egykori ZIM (Zománc és kádgyár) kohósalakjával töltöttek fel.

Nekem is gondot okozott a szonda leverése. Volt, amit arrébb kellett leverni a tervezettől, de megérte. A talaj vízszint változásai nem befolyásolják annak földelő értékét. A körföldelők kiterjedd, mérete biztosítja a megfelelő értéket minden időjárási és talajvízszint változás ellenére.

Én nem tartom földelésnek egy a föld alá fektetett 5 m.-es gömbvasat, ha az csak egy méter mélyre van lefektetve. Még családi ház esetében sem! Tudom nagyon meg kell vele kínlódni de a nyugodt alvás egyik alapja. :)

Nem elérhető Sztrogoff

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #6 Dátum: 2014. December 22., 10:50:39 am »
...Én nem tartom földelésnek egy a föld alá fektetett 5 m.-es gömbvasat, ha az csak egy méter mélyre van lefektetve...
Miért ez a véleményed?

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 7
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
« Válasz #7 Dátum: 2014. December 22., 13:35:01 pm »
Kellemes Karácsonyt minden fórumtársnak !
(Tudom hogy nem itt a helye, de  legalább elolvassátok. Hi !)
A földelés levezetési értékét én nem bízom a véletlenre, mivel avitt 1/2 colos cső mindíg akad, pláne egy felújításnál azt használom mérőszondának a hosszát megmérem a lehetséges mélységíg leverem vagy lefúrom és kellő óvatossággal, fogyasztón keresztül, mért 0,5-4 A áramot hajtok át rajta. Ha van segédföldeléshez alkalmas távolság (15-20m) akkor megmérem a feszülségemelkedést a próbaföldelőn, ha nincs pontosabb áram feszülségméréssel számítom ki a referenciaértéket. Természetesen a csőnek sem festettnek sem jelentősen korrodáltnak nem szabad lennie. A levert hosszból  és a kerületből számított felűlet jó közelítéssel kiadja a kívánatos földelési keresztmetszetet. Nálam ez még mindíg bevállt, jellemzően a várt értéknél jobb adatokat kaptam kivétel egy hibás TR állomás csillagpont földelése esetében. ( Erről korábban beszámoltam.)
Amennyiben szabadon gazdálkodom az ügyfél pénzével meggyőzöm az árokba fektetett szalagföldelő használatáról ez esetén a próbaszondával mért értéknél  többszörösen jobb értéket kapok, erre még senki sem panaszkodott. A földelőszalag 35-40 mm széles 3,5 - 4mm vastag és teljes hosszban tüziónozott. A felvezetés saját anyagából műanyagcsőben, vagy elvakolt vezetékcsatornában fut. A szokásos EPH sinek kis reszeléssel befogadják a szalagot. Az EPH kötésdobozt a föld irányába eltömítem. Lásd csatolmány. Ha közműárok van az építkezésen abban helyezem el szalagföldelőt, ha az rövid akkor kétoldalon vezetem , vagy tovább ásom az árkot. Ezek a földelések jellemzően tizedohm tartományban vannak.

Nem elérhető Szelei

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Szelei talán lesz valaki.Szelei talán lesz valaki.
  • Villanyszerelõ
    • Skype - szelei.istvan1
« Válasz #8 Dátum: 2014. December 22., 16:27:45 pm »
A talaj vízszint változásai nem befolyásolják annak földelő értékét. A körföldelők kiterjedd, mérete biztosítja a megfelelő értéket minden időjárási és talajvízszint változás ellenére.

Kedves Sztrogoff.

Bocs de a választ is meg írtam.

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 15
  • Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - gyurcman
« Válasz #9 Dátum: 2014. December 22., 16:59:01 pm »
Hopplá, OBO 1801!! Yeesss...
Egyet nem értek, hogy ez miért nem a tokozott mérőhely egyik, alsó 1530-as (150x300) PVT-jébe került, hiszen abban az esetben a beérkező méretlen betáp kábel PEN ere érkezhetne rája!  ::)

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 7
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
« Válasz #10 Dátum: 2014. December 23., 00:00:21 am »
Üdv Gyurmaúrfi !
Azért nem ott van, mivel az a fal csak három évvel a földelés elkészülte után épült meg, ahová a mérő került. Ez építkezés közbeni állapot. Hozzáteszem a megbízó nagyon igényes, de csak rendes berendezésre hajlamos költeni.
 Az úr nagyon szimpatikus lenne neked, mert áldozott "B-s"és "C-s" túlfesz. védelemre. Ezek mind ABB-s szerkentyük. A 6-os drót oda megy a 4-es meg a gázkazánhoz. A "talaj" a mérőhelyíg 2m széles öntött betonjárda, azt azért én sem vésettem volna fel a helyébe.

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 15
  • Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - gyurcman
« Válasz #11 Dátum: 2014. December 23., 18:55:21 pm »
Így igaz, biztosan szimpi lenne számomra az ÚR, hiszen ő nem agymosott, konzumidióta átlagmagyarja módjára gondolkodik, mert valószínűleg hosszú évek kemény melójával keresett meg annyi pénzt, melyből futotta a qualityre, ergo képben van abban a tekintetben, hogy mit is jelent ismét előteremteni mondjuk több millába kerülő, egy esetleges villámcsapás, vagy trafó knock-out okozta túlfesz csapás következtében kapituláló cuccost, mért vill hálózatot! No, ezt hívják felelős, felnőtt módjára történő gondolkodásnak, melyet javaslok ellesni az ÚR-tól!!  ;)

Nem elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 19
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #12 Dátum: 2014. December 25., 12:20:13 pm »

Lakótelep bérháznál a földelő szondák tönkre mentek. Új keresztföldelőt ütnék le 2m-eseket. Sajnos a talaj töltött. Ráadásul kohósalakkal. Ez kellően összecementálódott.

Üdv!
Ha már fúróembert hívsz én a helyedben vennék 3 méteres pálcikát,kicsit drágább,aztán földelési ellenállásmérés.
Több földelő szonda  is összeköthető szükség esetén.

Én úgy tudom, hogy az egymástól 20 m-en belül elhelyezett földeléseket kötelező összekötni, ha egyéb előírás nem tiltja.

Elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #13 Dátum: 2014. December 25., 18:18:30 pm »
Ha vissza idézzük a régi MSZ 172-1 és az MSZ 274 szabványt, akkor egyértelműen megtalálhatók a 20 m-e belüli földelők( erősáramú rendszereknél) összekötését. Amivel egyet is értek. A mai hatályos szabványoknál erről még nem olvastam  :D. Vajon a mai hatályos szabványok mit írnak erről? Jó volna ha valaki fontos szabvány  ponttal idézettel támasztaná alá.

Nem elérhető villanyvili

• Aktív tag
  • **
  • villanyvili nincsen befolyása.
« Válasz #14 Dátum: 2014. December 25., 21:28:04 pm »
Ha vissza idézzük a régi MSZ 172-1 és az MSZ 274 szabványt, akkor egyértelműen megtalálhatók a 20 m-e belüli földelők összekötését. Amivel egyet is értek. Vajon a mai hatályos szabványok mit írnak erről? Jó volna ha valaki fontos szabvány  ponttal idézettel támasztaná alá.

Az MSZ HD 60364-5-54 Kisfeszültségű villamos berendezések
5-54. rész: A villamos szerkezetek kiválasztása és szerelése. Földelőberendezések, védővezetők és védő egyenpotenciálra hozó vezetők (IEC 60364-5-54:2002, módosítva)

Ebben semmi erre vonatkozó részt nem találtam.
Villmix Euro Kft. Debrecen

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
72 Válaszok
25116 Megtekintések
Utolsó üzenet: Ma - 19:58:51
írta nyaki
0 Válaszok
1758 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Január 20., 22:23:23 pm
írta nova