• Kyorisu 6010 A mûszer 4 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Kyorisu 6010 A mûszer  (Megtekintve 2880 alkalommal)

Nem elérhető zoli46Topic starter

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • zoli46 nincsen befolyása.
Kyorisu 6010 A mûszer
« Dátum: 2011. Augusztus 15., 23:11:00 pm »
Sziasztok!

A fent említett mûszerrel lenne problémám.

Üzembe lévõ ÁVK kapcsoló hurok ellenállás mérésekor leold a Loop 20 Ohm állásba. Az RCD kapcsolót bárhova kapcsoltam. 2000 Ohm állásban pedig a hiba határ +- 30 Ohm!

Mi a teendõ????? Ez hiteles mérés 2000 Ohm állásban? Az ÁVK biztosan jó. 30 mA és 100 mA is.
2000 Ohm állásban 2 Ohm - 6 Ohm között mér. (valódi hurok ellenállás 0,5 ). Szerintetek ez hivatalos mérés???

A készülék új. Üzletben ahol vásároltam ott 2000 Ohm-ba javasolták a használatát.

Válaszotokat elõre is köszönöm.
Üdv.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Re:Kyorisu 6010 A mûszer
« Válasz #1 Dátum: 2011. Augusztus 16., 11:18:02 am »
Nekem ugyan nincs ilyen típusú mûszerem, mert más típust használok. De ha visszatekintek a régi idõkre mûszerek tekintetében sok változáson mentek keresztül az érintésvédelmi célmûszerek. A mai használatos elektronikus mûszerek tény, hogy sokkal többet tudnak, mint az elõdei. Én sokat használom ezeket a mûszereket. De az biztos sokkal többször hibásodnak, meg mint a régiek. Vagy nem volt szerencsém velük. Így ha látom a bizonytalanságot, és ha nem tudok kölcsön kérni, akkor elõ veszem a régi ÉVÉ-UNIVERZÁL mûszert. De ez sajnos már nem oldja meg a problémát mindenben.

Felhasználók, akik megköszönték:

Törölt azonosító

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2011. Augusztus 18., 13:07:43 pm »
Hello,

az ávk bekötése nem tetszõleges ,a hibásan bekötött ávk mérésnél nem megfelelõen mûködik és hibaáram esetén életet nem ment.GFCI-k és RCBO-k föld bekötését is igénylik.Az ávk alapesetben a fázis és a nulla áramának a különbségét méri,ez 0 ha a rendszerben minden szigetelés tökéletes max 1-5mA a szigetelések minõségétõl és az alkalmazott bekötõvezetékek minõségétõl függõen.
Ha ez több mint 5mA akkor a hálózat valahol szivárog ez lehet hibás szigetelés és bármi más ami a fázisról a földre áramot vezet.

Hurokellenállásmérésnél az RCD kapcsolótárcsa állása lényegtelen ez csak leoldási idõ mérésénél játszik szerepet.

A mérés jellegébõl adódóan ha a mért áramkörben van egy 30mA-s ávk és itt folyik 20mA-es alap hibaáram az ávk nem old le.
Ha a mérésnél hozzáadódik 15 mA mérõáram az ávk leold mivel ennek összege több mint 30mA,nem a készülék hibája miatt hanem az áramkörben folyó alap hibaáram miatt ami a nem megfelelõ szigetelések miatt alakul ki.
Amennyiben ez a hibaáram megszûnik a méréskor csak 15mA+1-5mA szivárgóáram folyik ami <30mA tehát az ávk nem old le.

A hurokellenállás nem lehet 0,5 ohm az ávk-n keresztül mérve mivel itt hozzáadódik az ávk tekercsének az ellenállása is ami a gyártók táblázataiban megtalálható és ez a mért értékbõl ki kell vonni.

Ez tipikusan 1 ohm körül a 250mA-esnél és 8 ohm körül a 30mA-esnél.
Hurokellenállás mérés 20ohm tartományban 25A áramerõsséggel történik, mivel
ez leoldaná az ávk-t ezért a leoldási idõnél rövidebb 10ms-ig történik a mérés.
A készüléken található 0-180 fok kapcsolóval állítható be a mérni kívánt félhullám, egyes ávk-k nem egyformán mûködnek a pozítív és negatív félhullám esetén.
Ez az ávk-tól függ, a mérõkészülék erre semmilyen befolyással nem bír.Ha a hibaáram túl nagy akkor a mérési idõre vonatkoztatott áramintegrál itt is túllépi a 30mA-tés az ávk leold.

Tehát a kérdések miékõtt a készüléket okolná a következõk:

Az ávk bekötése megfelelõ?
Mekkora szivárgóáram folyik a rendszerben mérés nélkül?
Az ávk poz. és neg. félhullámra egyforma érzékeny?
Mekkora az ávk leoldási ideje és leoldási árama?

Nem elérhető Safety

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 3
  • Safety nincsen befolyása.
  • Nem: Férfi
    • Electric Safety Team
« Válasz #3 Dátum: 2011. Augusztus 18., 19:36:15 pm »
Idézetet írta: Törölt azonosító
A hurokellenállás nem lehet 0,5 ohm az ávk-n keresztül mérve mivel itt hozzáadódik az ávk tekercsének az ellenállása is ami a gyártók táblázataiban megtalálható és ez a mért értékbõl ki kell vonni.

Ez tipikusan 1 ohm körül a 250mA-esnél és 8 ohm körül a 30mA-esnél.

Már ne is haragudj de ez szamárság!

Az áram-védõkapcsolóknak elhanyagolhatóan kicsi az átmeneti ellenállása, mivel semmilyen tekercsen nem kerülnek átvezetésre a vezetõk. Az ÁVK belsejében egy gyûrûs áramváltó található, ezen keresztül haladnak az aktív vezetõk melyek hossza néhány cm.
Azért a poén kedvéért lemértem az otthon felszerelt 30mA-es ÁVK átmeneti ellenállását kalibrált RLC mérõvel és 0,041 Ohm értéket kaptam. Ez azért messze van az általad említett 8 Ohm-tól. Említed még a 250mA-es ÁVK-t is. Ilyennel én az elmúlt húsz évben nem találkoztam -azt nem mondom, hogy nem létezik- mivel nem illeszkedik a szabványos értéksorrendbe.
Légyszíves tájékozódj mielõtt butaságokat írsz!

Nem elérhető Doki55

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • Doki55 nincsen befolyása.
« Válasz #4 Dátum: 2014. November 22., 19:43:15 pm »
Hello, úgy látom, nagy a káosz a fejekben   ???  . Nekem KT62-esem van (ez gyakorlatilag azonos a topicban szereplővel, csak kicsit többet tud), ezért a következőt tudom tanácsolni: ha van ÁVK, akkor LOOP (=hurokellenállás azaz L-PE között mért soros impedancia) biztonságosan csak a 2000 illetve 20000 Ohmos méréshatáron mérhető. Ebben az esetben, mivel 15mA-rel mér a műszer, ha leold az ÁVK, akkor bizonyosan hiba van. Ha a műszer 0.0 Ohmot mutat, akkor 1 Ohmnál kisebb a hurokellenállás, ezt lehet a minősítő iratba beírni. (Egyébként három mérés átlagát lehet venni. Ha túl nagy az ingadozás, mint a Te esetedben, próbáld meg lekapcsolni a többi fogyasztót a mérés idejére, hogy csökkenjen a hálózat zavartatása.)
Én próbáltam egyszer egy 6,8Ohmos-os ellenállással , azt korrektül mérte 2000Ohm-os állásban és természetesen 200-asban is. Persze, mivel a mérőáram utóbbi esetben 20A, emberes ellenállás kell, hogy ne füstöljön el (legalább 5, de inkább 10 W [Watt]). A mérés rövid időtartama miatt lehetséges, hogy pl. egy szelektív AVK nem fog lekapcsolni, de erre nincs garancia. Azért is megengedhető a nagyobb méréshatár, mivel az AVK miatt elvileg itt már néhányszor 10 ill. 100w is megfelelő szintű érintésvédelmet biztosít. Ajánlott irodalom: [www.kew-ltd.co.jp/en/support/pdf/A_PRACTICAL_GUIDE_200802.pdf]
Remélem, tudtam segíteni.

Nagyon lábjegyzet: fontos lenne a vonali ellenállás megmérése (LINE) is, hogy tudni lehessen, hogy esetleg a PE gyenge-e, mivel ha az L ág okoz ilyen magas értéket, azt ki kell vizsgálni! Ezzel a műszerrel ugyan közvetlenül nem lehet LINE-t mérni, de könnyen lehet olyan adaptert csinálni, ami alkalmassá teszi. Csatoltam egy fotót.

Üzenet összefûzve: 2014. November 22., 19:52:32 pm
... Azért is megengedhető a nagyobb méréshatár, mivel az AVK miatt elvileg itt már néhányszor 10 ill. 100w is megfelelő szintű érintésvédelmet biztosít. Ajánlott irodalom: [www.kew-ltd.co.jp/en/support/pdf/A_PRACTICAL_GUIDE_200802.pdf]
Remélem, tudtam segíteni.
-----
Természetesen, " ... néhányszor 10 ill. 100w" 
Ohm

Címkék: kyorisu 6010 a mûszer 

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
0 Válaszok
1079 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2011. Augusztus 16., 17:32:54 pm
írta nova
2 Válaszok