• EBF felülvizsgálat - szigetelési ellenállás - Szivárgó áram 5 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: EBF felülvizsgálat - szigetelési ellenállás - Szivárgó áram  (Megtekintve 1399 alkalommal)

Nem elérhető mvillTopic starter

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • mvill nincsen befolyása.
EBF felülvizsgálat - szigetelési ellenállás - Szivárgó áram
« Dátum: 2014. Március 14., 10:12:21 am »
Hello
Ipari üzem esetében (20 000 m2) több száz armatúra, mind EVG-s szigetelési ellenállás mérését hogyan lehetne megvalósítani?
Szivárgó áram méréssel nem oldható meg?
Minden lámpát kikötni szinte fizikai képtelenség, ill. hozzáférés hiányában lehetetlen. (gépek - gépsorok, stb.)
A termelő gépek ill. kábelhálózatai hova sorolhatóak EBF szempont-ból, nagyobb részt a mennyezeten tálcában haladnak.

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 7
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
Re:EBF felülvizsgálat - szigetelési ellenállás - Szivárgó áram
« Válasz #1 Dátum: 2014. Március 14., 13:42:03 pm »
Én egész nagy egységeket egyben mértem és csak rossz érték után bontottam fázisra vagy csoportra. Ha nagy volt a fémszennyezettség (pl. köszörük felett) jeleztem a megrendelőnek és a lámpatestek bontását saját embereivel végeztette el a karbantartás és szinkronban a javítást is . Ez az ügyfél érdeke, mert nem kell megrendelnie a második, vizsgálatot, megelőzhető a nagyobb kiégés vagy zárlat és nem kell bogarásznia a javító szolgálatnak, hogy mi a teendője ha párhuzamosan folyik a két munka. (Én azért az azonnali javitást is bevettem a jegyzőkönyvbe.) Az elektronikus előtétek és kapcsolóüzemű fényforrások előzetes felmérése után egyeztettem a megrendelővel, hogy ezeket a vizsgálat (jogszerűen!) tönkreteheti, mert a PE-re kötött zavarszűrők álltalában nem bírják ki a DC 500V-ot. Egyébként más meghibásodást nem okoz. A két érrel csatlakozó szüségvilágítási lámpatesteknél ez a veszély nem áll fenn, legfeljebb kiderül, hogy a belseje egy betört ablak miatt úszni tanul. A géptermi hálózatok rejtett nullázásait az "egybemérés" felszínre hozza. Gond ott van ha vezérelt a világítás, mert a mágneskapcsolók feszültség nem lévén, kényszerűen áthidalva lettek, vagy segéderőnek kellett benyomva tartania a mérés idejére.

Címkék: szigetelési ellenállás 

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
3 Válaszok
2257 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Augusztus 09., 15:51:31 pm
írta Villanyreszelő
0 Válaszok
643 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Október 05., 13:40:20 pm
írta nova
4 Válaszok