• Kombinált tűzhely bekötése 4 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Kombinált tűzhely bekötése  (Megtekintve 26770 alkalommal)

Nem elérhető fultonTopic starter

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • fulton nincsen befolyása.
Kombinált tűzhely bekötése
« Dátum: 2014. Január 09., 22:08:56 pm »
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az alábbi tűzhelyet szeretnénk megvásárolni.

Electrolux EKK 54503OW

Na-most, leírás szerint ennek működtetése 230V ról történik. Az elektromos rész max teljesítmény leadása 3000W. Kérdésem, be tudják ezt kötni nálunk? mindenféle + falban kábelezés.. (falbontás stb) nélkül?
Nem tudom addig megrendelni a terméket, vagyis nem merem, míg ezt nem tudom meg, mert olyan rááldozást, hogy új vezetékelést a falban a főkismegszakítótól...stb nem szeretnék beválallni. De azt sem hogy leégjen a ház.
Készítettem pár képet a villanyóránk ról.

A konyhában van két konnektor, egyikre vannak kötve a hűtő mikró...stb. A másik szabadon van csak a két kábel csüng ki.. leszigetelve a konektor helyéből. (magyarán itt nincs beszerelve 230-as dugalj.
Köszönöm előre is a válaszokat.

Nem elérhető plctechtb

• Aktív tag
  • **
  • plctechtb nincsen befolyása.
Re:Kombinált tűzhely bekötése
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 09., 22:23:02 pm »
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az alábbi tűzhelyet szeretnénk megvásárolni.

Electrolux EKK 54503OW

Na-most, leírás szerint ennek működtetése 230V ról történik. Az elektromos rész max teljesítmény leadása 3000W. Kérdésem, be tudják ezt kötni nálunk? mindenféle + falban kábelezés.. (falbontás stb) nélkül?
Nem tudom addig megrendelni a terméket, vagyis nem merem, míg ezt nem tudom meg, mert olyan rááldozást, hogy új vezetékelést a falban a főkismegszakítótól...stb nem szeretnék beválallni. De azt sem hogy leégjen a ház.
Készítettem pár képet a villanyóránk ról.

Fulton

Fulton

Fulton

A konyhában van két konnektor, egyikre vannak kötve a hűtő mikró...stb. A másik szabadon van csak a két kábel csüng ki.. leszigetelve a konektor helyéből. (magyarán itt nincs beszerelve 230-as dugalj.
Köszönöm előre is a válaszokat.

Szia!

Tűzhely bekötés szempontjából a konnektorok mellékesek, fixen kell bekötni az ilyen készüléket. Hasznosabb infó lenne, hogy a tűzhely kiállásnál milyen keresztmetszetű vezeték van. Ha van egyáltalán?

Ha a dugalj áramkört terveznéd felhasználni (irásodból ezt vettem ki):1,5 mm2 alu vezetékre (az óraszekrény képéből kiindulva - javíts ki ha nem az) 13 A terhelést (3 kW) amúgy sem javasolnák ráterhelni ha csak az áll rendelkezésre - mindenképp ki kell építeni az új kört.

Még egy gondolat: a konnektor helyén csak két vezeték "lóg ki" a falból? Védővezető? Anélkül megint csak bukó a tűzhely bekötés.

Remélem segítettem.

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 15
  • Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
    • Skype - gyurcman
« Válasz #2 Dátum: 2014. Január 10., 17:40:13 pm »
Sajnos rossz híreim vannak! Látva az órád, illetve a 10A-es fő automatát (azért engem érdekelne, hogy lehet manapság ennyivel elvinni egy háztartást, amikor a legpronyóbb mikró alsó hangon ennyit vesz fel és akkor még hol a többi?! Elmennek a sunyiba "szeretett" áramszolga cégeink ezekkel az 1 fázisos 10,15,16,20A-es mérőikkel!) csak azt tudom mondani, hogy teljes körű mért fővezeték, mért főelosztó felülvizsgálat, s amennyiben bármelyik is hulladék, akkor CSERE! Külön Á.K kiépítése a mért főelosztótól a sütőig, min 2.5-ös MCu, vagy 3x2.5-ös MBCU/MT kábellel, saját B13A-s kismegszakival (annyi elég lesz a 3kW-hoz), illetve ha nincs, akkor egy 30mA-es fi-relé kecónak. Ja és mérőt 32A-re felbővíttetni, mert az alanyi jogon jár a dolgozóknak!! ;)
ja és azt ne feledd, hogy a villanyászati követelmények teljesítése nem kívánság-hangverseny, illetve szeretem-nem szeretem téma, hanem ú.n. KÖVETELMÉNY, csak azért, hogy egyikőtök se kerüljön szorosabb kapcsolatba Pakssal, ill egyéb más erőművel (nem tom, hol laksz?)!! :'(

Nem elérhető szpetja

• Új tag
  • *
  • szpetja nincsen befolyása.
« Válasz #3 Dátum: 2014. November 12., 05:31:05 am »
Kedves Fórumozók!

Kérlek, segítsetek abban, hogy elektromos tűzhely bekötésekor milyen formátumú 'szerelői nyilatkozatot' kell tenni, hogy a berendezés garanciális legyen.

köszönettel!

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #4 Dátum: 2014. November 18., 08:16:33 am »
A forgalmazó vagy a gyártó szervizétől kell megkérdezni.  Mert vannak cégek akik ragaszkodnak a saját szervizükhöz. Én általában a számlára szoktam rá írni, hogy a vonatkozó szabványok figyelembevételével bekötöttem és üzemszerű használatra alkalmas. Ezen kívül egy hurokellenállás és zárlati áramvédelem adatait is oda írom, a garancia levelet pedig lebélyegzem és aláírom a dátummal.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető Klara79

• Új tag
  • *
  • Klara79 nincsen befolyása.
« Válasz #5 Dátum: 2014. December 21., 14:26:35 pm »
Kedves Fórumozók!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kombinált tűzhely vásárlását tervezzük, de nem tudom, hogy alkalmas e a lakás elektromos hálózata a működtetéshez.
A biztosíték doboztól 1,5-es kábel jön a falba ( ha jól tudom 16 A biztosíték van hozzá). Ebből a vezetékből 3 konnektor csatlakozás van szerelve. Egyikbe a mikró a másikba a hűtő van bedugva, a harmadik az szabadon van. Amit néztem tűzhely, annak 2680 KW a teljesítménye, vagy volt egy másik annak 2100 KW.
A kérdésem, hogy beköthető a biztonságosan a tűzhely, vagy esetleg ez vezeték túlmelegedéshez és tűzhöz vezet?
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Üdvözlettel:
Szabó Klára

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #6 Dátum: 2014. December 21., 16:03:06 pm »
A leírtak alapján inkább sütőre gyanakszom. Ehhez viszont 3x2,5mm2 réz vezeték lenne jó, ami B 16 A-ra biztosítható. A főzőlapos és sütős  villanytűzhely ennél nagyobb teljesítményű szokott lenni,aminek 5x2,5mm2 Cu vezeték kell 3 fázis esetén, egy fázis esetén legalább 3x4mm2 vezetéket illik vinni neki. Természetesen külön biztosítva.  Ma már a 1,5mm2 Cu vezeték csak kb 13 A-rel terhelhető.

Nem elérhető sámli

• Aktív tag
  • **
  • sámli nincsen befolyása.
« Válasz #7 Dátum: 2014. December 21., 19:57:12 pm »
A leírtak alapján inkább sütőre gyanakszom.
Én inkább egy kenyérgyárra. :D

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
    • Villanyszerelõ
« Válasz #8 Dátum: 2014. December 21., 20:04:46 pm »
Igen elnéztem  :D, valószínű, hogy a kérdés feltevője elírta. Watt helyett KW-t írt.

Nem elérhető sámli

• Aktív tag
  • **
  • sámli nincsen befolyása.
« Válasz #9 Dátum: 2014. December 21., 20:15:19 pm »
Kombinált tűzhelyről lévén szó, (a teljesítmény adatokból kiindulva) szerintem inkább ez egy gáz főzőlapos, elektromos sütővel kombinált tűzhely lehet.

Nem elérhető vadito

• Új tag
  • *
  • vadito nincsen befolyása.
« Válasz #10 Dátum: 2015. Július 26., 13:05:58 pm »
Kedves fórumozók,
hasonló kérdésem lenne mint a téma nyitójának. Kombinált tűzhely vásárlás előtt állok, egy Electrolux EKK54550OX a kinézett modell. A gondom, hogy a leírásából számomra még az sem derül ki, hogy egyfázisú készülék-e ez vagy sem(a házban - panel - nem tudok róla, hogy elérhető-e 3fázisra bővítés). A gyártó a honlapján '2x16A' kismegszakítót kér, de a sütő teljesítménye 3000W(+gáz főzőlap). A leírás szerint "Ez a készülék dugasszal és csatlakozókábellel kerül szállításra.", ez alapján én nem fix bekötésű, egyfázisú eszközre gondolnék, de ezesetben mi a második 16A? Találkozott már valaki ezzel a típussal, esetleg tud róla infókat? Ügyfélszolgálat egyelőre nem válaszolt az érdeklődésre.

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 7
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
« Válasz #11 Dátum: 2015. Július 26., 16:01:25 pm »
Üdvözöllek új fórumtárs
Ha az a 2x16 A valóban kellene hozzá akkor az nem kombi, hanem egy teljes elektromos tűzhely, mert annak kell a kb.7,5 kW. Javaslom, mivel volt néhány hasonló ügyfelem szerényebb kombi beépítésével  (ha még nem vetted meg) válaszd a 2,2-2,3 kW-os változatot az is garantáltan elég még nagyobb családnál is és akkor nem kell bővítés. Már eredetileg  a kispanel lakások mért betápjai is 6-os aluval szereltek ezért csak a mért főelosztótól szoktam ennek külön kiépíteni 3x1,5 réz kábelt és nem dugaszolóval hanem kapcsolóval és fix bekötéssel. A csatlakozókábelt garancia okok miatt eltetetem a tulajdonossal, mivell ennek kiváltása (ha már más kifogást nem találnak) garanciavesztéssel jár. Ha majd teszel fel fotókat, vagy vázlatot a lakásról megadom az új nyovonalnak hol kell futnia.

Nem elérhető vadito

• Új tag
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2015. Július 26., 18:14:19 pm »
Üdvözöllek új fórumtárs
Ha az a 2x16 A valóban kellene hozzá akkor az nem kombi, hanem egy teljes elektromos tűzhely, mert annak kell a kb.7,5 kW. Javaslom, mivel volt néhány hasonló ügyfelem szerényebb kombi beépítésével  (ha még nem vetted meg) válaszd a 2,2-2,3 kW-os változatot az is garantáltan elég még nagyobb családnál is és akkor nem kell bővítés. Már eredetileg  a kispanel lakások mért betápjai is 6-os aluval szereltek ezért csak a mért főelosztótól szoktam ennek külön kiépíteni 3x1,5 réz kábelt és nem dugaszolóval hanem kapcsolóval és fix bekötéssel. A csatlakozókábelt garancia okok miatt eltetetem a tulajdonossal, mivell ennek kiváltása (ha már más kifogást nem találnak) garanciavesztéssel jár. Ha majd teszel fel fotókat, vagy vázlatot a lakásról megadom az új nyovonalnak hol kell futnia.
Köszönöm a választ, hasonló gondolatmenet miatt nem világos nekem a feltüntetett 2x16A, 3kW-os sütőhöz soknak tűnik. 1 hete a bekötés szabványosítását végző villanyász a mért fővezetékre MKH 6-ot írt a munkalapra, a falakban(talán csatornában, még nem bontottam meg a plafon alatti kábelcsatornának tűnű dolgot) 4-es alu van. Azt nem tudom ez gyárilag is így készült-e vagy valaki az idők folyamán szerelte. A tűzhely mellett van egy konnektor, ami elhelyezkedése miatt semmi másra nem jó, ezért jó lenne kikerülni a külön vezetékezést/innen vinni a tűzhelyet, konnektort megszüntetni(persze ha máshogy nem megy, akkor lesz új vezeték). A konyhába 2 kör megy az elosztódobozból, tippre az egyik a világítás másik pedig ez a konnektor. Egyelőre semmit sem vettem, amíg nem tudom biztosan, hogy megy a fél lakás szétverése nélkül, addig nem is veszek. Meglátom mit válaszol az ügyfélszolgálat, addig utánanézek a kisebb verzióknak, köszönöm a tippet!

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 7
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
« Válasz #13 Dátum: 2015. Július 27., 00:06:12 am »
Szó sincs bármiféle rombolásról a takarítás mindössze (táblacserével egyutt) seprű-lapát-felmosó. A lakás egyéb fogyasztóit hagyom a korábbi rendszerben, ha csak nem kér "komlett műszaki kozmetikát" a megrendelő. Ha "szájhagyomány" útján terjedek akkor bíztosan kér teljes szemlét és szabványosítást is. Az ÁVK szinte 100%-ban bekerül a táblába, még 60-70 éves ügyfeleknél  is. Valahogy most divatja lett.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető vadito

• Új tag
  • *
« Válasz #14 Dátum: 2015. Augusztus 16., 09:41:56 am »
Kedves fórumozók,
hasonló kérdésem lenne mint a téma nyitójának. Kombinált tűzhely vásárlás előtt állok, egy Electrolux EKK54550OX a kinézett modell. A gondom, hogy a leírásából számomra még az sem derül ki, hogy egyfázisú készülék-e ez vagy sem(a házban - panel - nem tudok róla, hogy elérhető-e 3fázisra bővítés). A gyártó a honlapján '2x16A' kismegszakítót kér, de a sütő teljesítménye 3000W(+gáz főzőlap). A leírás szerint "Ez a készülék dugasszal és csatlakozókábellel kerül szállításra.", ez alapján én nem fix bekötésű, egyfázisú eszközre gondolnék, de ezesetben mi a második 16A? Találkozott már valaki ezzel a típussal, esetleg tud róla infókat? Ügyfélszolgálat egyelőre nem válaszolt az érdeklődésre.
Érkezett válasz az ügyfélszolgálattól, megosztom a lényeget, hátha másnak is hasznos lesz: "1fázis 16A biztosítás megfelelő, és elegendő"

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
8 Válaszok
9449 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Július 05., 23:08:59 pm
írta Gyurmaúr(fi-relé)
10 Válaszok
9448 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2016. Április 25., 12:18:05 pm
írta nyaki
Tűzhely kiállás

Indította luiy « 1 2 » Erõsáram