• TV társaságok és biztonságtechnika 5 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: TV társaságok és biztonságtechnika  (Megtekintve 1188 alkalommal)

Nem elérhető JUVILLTopic starter

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 19
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
  • Nem: Férfi
    • www.juvill2004..hu
TV társaságok és biztonságtechnika
« Dátum: 2013. Június 23., 18:41:26 pm »

Járok egy - két helyen, de a tapasztalatom ugyan az.
A társasházak TV készülékei több társaság hálózatáról is üzemelnek.
A csatlakozó szekrények betáplálása erősáramú, és ezek általában fémszekrények.
Érintésvédelme viszont egyiknek sincs.
Mi ennek az oka?
Szakmai nem törődés, vagy a fémszekrények védővezető csatlakozása zavarhatja a működtetést? ;)
Kinek, mi a véleménye erről a szerelésről, mik a tapasztalatok?

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Re:TV társaságok és biztonságtechnika
« Válasz #1 Dátum: 2013. Június 23., 21:02:48 pm »
Én is találkoztam egy tv ( román tulajdonú cég) társasággal. Ez a cég az áramszolgáltatóval való megállapodása alapján általány összeg alapján számoltak el fogyasztásmérő nélkül. Társas házakba kellett volna kiépíteni a villamos csatlakozást, de a munkát nem kaptam meg,mivel soknak bizonyult. Később megnéztem,hogy nyertes konkurens cég  hogyan oldotta meg.
2x1,5-es Mt kábelt behúzták a felszálló 48-as csőbe a méretlen vezeték mellé.  Természetesen rá volt  kötve a 100 A-es NKI-ra,igaz a fémszekrénybe ahol az erősítő volt egy 6A -s kismegszakítóval volt védve. Itt sem volt a fémszekrény bekötve védővezetővel. Tehát lehet olcsón dolgozni és munkát nyerni  :)

Felhasználók, akik megköszönték:

• Régi motoros
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #2 Dátum: 2013. Június 23., 21:47:36 pm »

Megjegyezném még, hogy a tömszelencét sem ismerik.
A felhasznált szekrények mindegyike olyan, hogy alul 6 db tömszelence hely van, melyekbe akár 36-os tömszelencét is lehet szerelni, de az összes "lyuk" szabadon tátong. Célnak megfelelően ezeken ágaztatják le a jelátviteli vezetékeket. Csövezés, és "helytakarékosság céljából" ezek a vezetékek gyakran az erősáramú hálózattal párhuzamosan, akár azonos csőben futnak.
Mindig felvetődik bennem a kérdés. Ezek a kollégák mennyire ismerik a szabványok előírásait? Kik ellenőrzik csapnivaló munkájukat?
A jelátviteli hálózatok szereléseire van-e időszakos felülvizsgálat?
Ennyi különbség lenne az erős- és gyengeáramú szabványelőírások között? :)

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #3 Dátum: 2013. Június 24., 06:45:37 am »
Ami biztos az erősáramú berendezésekre felülvizsgálati kötelezettség van. A leírtak alapján erősen kifogásolhatok az elvégzett munkák.  Vajon mit tesz a tulajdonos ilyen esetben. Továbbítja a kivitelező felé. A kivitelező vajon erre, hogyan reagál majd?

• Régi motoros
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #4 Dátum: 2013. Június 24., 20:18:18 pm »

A téma indítását egy múlt heti felülvizsgálat váltotta ki.
Ezek a műszaki állapotok sajnos általánosak a társasházaknál, de láttam már ilyet több szállodában is.
A minősítő iratot elkészítettem, a hiányosságokat leírtam, javaslatot is adtam ezek megszüntetésére. A hiányosságokat mérlegelve határidőt is adtam a javításra.
Novill megpengette a húrt. Mit tesz ez esetben a tulajdonos?
Ki fizeti ki a trehány munkavégzés utáni javítás költségeit?
Van-e bizonylat, számla, átvételi dokumentáció az ilyen munkavégzésekről?
Nekünk nem tudtak semmilyen dokumentációt felmutatni.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
7 Válaszok
2473 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Május 01., 22:53:21 pm
írta nyaki