• Faház villanyszerelése 5 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Faház villanyszerelése  (Megtekintve 10375 alkalommal)

Nem elérhető petike199600Topic starter

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Hírnév erő: 10
  • petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.
  • Nem: Férfi
  • Villanyszerelő tanuló
Faház villanyszerelése
« Dátum: 2013. Április 20., 07:20:33 am »
Sziasztok!
Nyáron lehet majd lesz egy kis munkám persze nem egyedül hanem felnőtt igazi villanyszerelő szakemberrel de mehetek neki segíteni.
Lesz egy faház. Nem teljesen fa ez. Elmondom a rétegeket.
A ház váza fából van. A külső borítás 22 mm vastag fa.Ezután van a hőszigetelő réteg ami 10 mm üveggyapot és belülről pedig gipszkarton van.Na most a gipszkartonnak is kell valami váz de gondolom az lesz amit az elején írtam tehát a fa.
Na mondta nekem a vevő hogy ide valami tűzálló kábel kell mert ugye fa az épület.
Ebben kérném segítségeteket,hogy mennyire igaz ez. Miért nem elég egy sima MBCU kábel?
Hogy kell ilyen helyeken szerelni.
Egyenlőre ennyi kérdés jutott eszembe majd a többit ezután. ;D  ;)
Köszönöm szépen!  ;D
Jó hétvégét mindenkinek!! :)

Nem elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 19
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
    • www.juvill2004.mzy.hu
Re:Faház villanyszerelése
« Válasz #1 Dátum: 2013. Április 20., 08:06:04 am »

Ha belenézel a fórumba, több helyen találsz erre választ, és a "szabványtárunkban" is előírást.
2012. január 23-án indítottam pl. egy témát erre. Tűzveszélyes épületek és helyiségek villanyszerelése.
Lehet, hogy segítene. ;)

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #2 Dátum: 2013. Április 20., 08:21:01 am »
Elolvastam minden hozzászólást de az a helyzet hogy egyáltalán nincs szó családi házról konkrétan.
Csak ipari berendezések vannak ebben a témában,engem nem ez érdekel jelenleg.
A témához kapcsolatosan tudsz valamit mondani?
Milyen ez a tűzálló kábel? Tényleg ezt kell használni faházaknál?
Köszönöm szépen!

Nem elérhető andy78

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • andy78 nincsen befolyása.
« Válasz #3 Dátum: 2013. Április 20., 09:41:10 am »
Sziasztok nekem lenne kérdésem de nem témával kapcsolatos lépcsőházi nyomó gombokat mozgás érzékelőre cseréltették velem rendesen működik csak egy nap múltán az egyik érzékelő le kapcsolása után villognak a lámpák nem tudom hogy az érzékelő rossz vagy az égőkel van valami probléma szerintetek mi a baj előre köszi

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 15
  • Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - gyurcman
« Válasz #4 Dátum: 2013. Április 20., 10:16:23 am »
Petyka, az van, hogy faházban rohadtul nem kötelező az egyébként narancssárga külső köpenyes tűzálló kábelek alkalmazása, csak max abban az esetben, ha ezt a ház (vill) tervezője valamilyen okból előírta. Viszont, a elvileg a tűzjelző berendezést ma már előírhatják lakás céljára szolgáló fa, vagy faszerkezetű házak esetében is és azok működtetésére, az egyes hurkok felfűzésére tudtommal csak tűzálló kábeleket lehet használni, melyek piros köpenyesek. Szóval a normál hálózatot -eltérő rendelkezés hiányában- simán lehet MBCu-val, esetleg MT-vel szerelni, de mindenképp Mü II-es csőben kell vezetni azokat. Kerülni kell a 3-nál több -főként 4-5 eres erőátviteli- kábel egy csőbe történő behúzását! Milyen betáp lesz, 1 avagy 3 fázis? Lesz-e éjszakai betáp?? Amennyiben a vevő továbbra is okoskodik, akkor nyugodtak kérd meg, hogy ugyanmá mutasson egy olyan rendelkezést, szabványt, mely kötelezően előírja a teljes erősáramú hálózat tűzálló kábeles szerelését lakás céljára szolgáló épületben, viszont te igenis légy jéghideg profi és tényleg nézd át az összes szabványt, ami erre vonatkozik, sőt nyomtasd is ki, s amikor elkezd okostojáskodni, csak nyomd az orra alá,vagy akár el is küldheted neki PDF-ben, amiket találsz pl a fórum szabványtárában! Ha ezek után is ragaszkodik a narancsokhoz,akkor sincs semmi gáz, fel kell venni egy jegyzőkönyvet, melyben ő az aláírásával igazolja, hogy ő a szabvány ellenére ezt kéri és továbbá vállalja ennek X összegű -légy a kábelárak tekintetében is felkészült, hogy egy pontos kalkuláció legyen a jegyzőkönyvbe mellékelve, csak azért, hogy később ne mondhassa, hogy egy bianco felhatalmazást irattatok vele alá arról, hogy megkopasszátok- többlet költségét. Amennyiben ez megvan, akkor már kezdődhet is a meló, de csak ha átutalta, vagy egy zárolt és csak általatok hozzáférhető bankszámlára helyezte az anyagárat!!!
Most pedig megyek kertészkedni, mert a végén nem lesz "szép zőld gyep" (Poldi bá nyomán az Égig érő fű c .filmből...)  :D

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #5 Dátum: 2013. Április 20., 10:19:47 am »
Hali!
Eléggé hiányos az információ, különösképpen az átalakítással kapcsolatban, ezért erre konkrét javítási javaslatot nem lehet adni. :-\

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #6 Dátum: 2013. Április 20., 11:25:45 am »
Nyaki! Ezt nekem írtad?
Gyurmaúr: Örülök hogy jól gondoltam hogy nem kell tűzálló kábel egyáltalán.De ezek után sem fogok nekem egy gyereknek hinni a vevő
hanem inkább hisz egy felnőtt villanyásznak akivel csináltatni akarja.Az én szavam ellene nem ér semmit.De szerintem amikor mondta hogy tűzálló kábel kell és én csak néztem nagyokat és ráncoltam a homlokomat akkor ő már hülyének is nézett engem mármint a vevő.
A betáplálás 3X16A meg egy éjszakai szóval 3 fázis.Esetleg tudnál feltenni a gipszkarton falban történő szerelésről képeket?
Esetleg önkioltó dobozokat azt lehet használni nem?
Köszönöm hogy tudsz nekem segíteni minden témában!
Köszi!!  ;D

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #7 Dátum: 2013. Április 20., 14:00:04 pm »
Peike!
Nem neked írtam, hanem az előző kérdezőnek.
Gipszkarton falban pedig nem kell védőcső, ha MBCu/MT vezetéket használsz. MCu-nál már kötelező.

Nem elérhető andy78

• Új tag
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2013. Április 20., 15:53:34 pm »
A lépcsőházi automatákat kivettem 5 érzékelő van 2 - 3 lámpát,3-1 lámpát kapcsol de szerintem energia takarékos izzók lesznek a problémám okai

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #9 Dátum: 2013. Április 20., 16:06:00 pm »
Az bizony lehetséges.
Gondolom élvilágítósak a nyomógombok és e mellé szerelték fel a mozgásérzékelőket.
Azok a villanások csupán pislákolások lehetnek a teljes fényerőt mellőzve.

Nem elérhető Szelei

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Szelei talán lesz valaki.Szelei talán lesz valaki.
  • Villanyszerelõ
    • Skype - szelei.istvan1
« Válasz #10 Dátum: 2013. Április 20., 16:07:36 pm »
Saját szerelésem pár képpel.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető andy78

• Új tag
  • *
« Válasz #11 Dátum: 2013. Április 20., 16:12:45 pm »
a nyomogombok helyére sülyeztet mentavill tipusú érzékelőkről van szó

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #12 Dátum: 2013. Április 20., 19:48:02 pm »
Akkor ott van a kutya elásva! :D

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 15
  • Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - gyurcman
« Válasz #13 Dátum: 2013. Április 20., 22:46:40 pm »
Basszus, kezd a téma kissé követhetetlen lenni, mert jól be lett keverve a lépcsőházi téma. Petya, Semmi hókuszpók nem kell ide, csupán gipszkarton villanyászási technológia, melynek szerves részét képezi a gipszkarton süllyesztékek alkalmazása, mind a szerelvények, mind pedig a vezeték elágazások számára. Ahogy Szelei kolléga képeit elnézem, ő nem csinált a dologból kabinet kérdést, lazán befűzte az MT kábeleket a fagerendákban lévő likakba, oszt jónapot... Ez mondjuk azért szuboptimális, mert amennyiben bármi gáz van, ill még 1-2 kábelt kéne applikálni, akkor az igen nehézkes lenne a gipszkarton lapok bontása nélkül?! Ami engem illet, én inkább beteszek 1-2 Mü II-es csövet hasonlóan rögzítve a párnafákba, ill szerelt gipszkarton esetén az alu profilokhoz erősítve és azokba tolom be az MBCU és/vagy MT kábeleket úgy, hogy a helyiségek sarkaiba nagyobb méretű gipszkarton elágdobozt teszek azért, hogy amennyiben húzkodni kell, akkor ne okozzon gondot buzulni egy olyan dobozban, ahol már mondjuk 4-5 kábel ágazik szana és szét. Persze, itt is a legjobb megoldás az álmennyezet fölé szerelt kábeltálca, oszt arra rakosgatsz OBO és tettestársai elágdobozt, majd onnét indulsz mondjuk flexi bergmann csővel, melybe vezeték behúzóval berángatod a kábelt. Ami pedig a tűzálló kábeleket illeti; azt csak a tűzjelzőkhöz, ill amennyiben lesznek, akkor a füst elszívó ventillátorokhoz kell tenni (L: mind a 2. metro mozgólépcső ejtaknáiba felszerelt Jetfan-ok esetében!) Sajnos, oly rég csináltam  szerelt gipszkarton falas épületet, hogy nincs róla képem, a gipszkarton álmennyezetes tavalyi (és még idei is...) szerelésről pedig tettem már fel párat. Ami a betápot illeti, milyen a mérőhely? Faszekrényes, vagy tokozott hensel/csatáris?? Ha ez utóbbi,akkor érdemes ott kialakítani a mért főelosztót is, annak tokozottját hozzáerősítve a mérőszerényhez. Ez azért is jó, mert akkor nem kell tökölni a gipszkartonba süllyeszett -mellesleg nem olcsó- mért főelosztóval, hanem egy egységet képeznek. Ennek persze van számos előnye, mint ahogy van sok hátránya is, hiszen a mérők ugyebár kint vannak (sok esetben nem is a ház falán, hanem a kerítésben),ezért kellemetlen helyzetet idéz elő, mikor is a téli zergeb@szó hidegben ki kell csoszogni frissen fűrcsizett állapotban (Murphy szerint mindig olyankor van vill gixer) visszakapcsolni a CICAVIRÁG suni masszírozója által levert kismegszakítót, Fi-relét...

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #14 Dátum: 2013. Április 21., 07:30:59 am »
Olvasgatva a hozzászólásokat a faház tekintetében, felmerül a kérdés bennem. A befűzött kábelek esetében ha probléma merül fel évek múltán, hogyan oldják meg a problémákat. A magam részéről ezeket házakat is csövezéssel és megfelelő dobozokkal szerelem. Igaz ez a munka talán egy kicsit tovább tart és  drágább, de utólag nem okoz gondot a bővítés, javítás, stb. Hosszú távon a süllyesztett csövezéssel ( sima falú cső) szerelt házak szerintem jobb megoldások. Természetesen mindenki olyan szerelést választ amelyiket az ő szempontjából jónak tart. A szabványok több féle szerelési technológiát is megengednek, és figyelembe kell venni ezen belül a megrendelő igényét is. Jó is és olcsó is legyen változatok között  :)

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
13 Válaszok
3674 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Január 31., 10:06:47 am
írta zoli46
63 Válaszok
17765 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2015. Június 20., 21:43:25 pm
írta Gyurmaúr(fi-relé)
9 Válaszok
1606 Megtekintések