• Retro villanyszerelő gyakorló panel 5 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Retro villanyszerelő gyakorló panel  (Megtekintve 4577 alkalommal)

Nem elérhető petike199600Topic starter

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Hírnév erő: 10
  • petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.
  • Nem: Férfi
  • Villanyszerelő tanuló
Retro villanyszerelő gyakorló panel
« Dátum: 2013. Március 16., 10:59:57 am »
Sziasztok!
Iskolában a tanárommal( lehet ismeritek,mondta hogy kérdezzem meg.A neve Tájmel József) kitaláltuk hogy csinálok egy retró panelt.
Kérte hogy csináljam meg a huzalozási rajzát a panelnak.Most ez én megcsináltam.Felteszem ide,kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Terített huzalozással fog készülni a panel.Teszek fel a panelről is képet.(Nem a sajátomról hanem az iskolai retróról.)
Szerintem hasonlít rá.
Várom a véleményeteket! Kész van a saját panelom is,mármint fel van szerelvényezve.Terített huzalozás kész.Ha érdekel valakit teszek majd fel arról is képeket)

Nem elérhető Villanyreszelő

• Villanyász
  • Hírnév erő: 6
  • Villanyreszelő talán lesz valaki.Villanyreszelő talán lesz valaki.
Re:Retro villanyszerelő gyakorló panel
« Válasz #1 Dátum: 2013. Március 16., 14:18:46 pm »
Üdv Petike!

Jól látom hogy a transzformátor PE pontja nincs bekötve a huzalozási rajzon?

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #2 Dátum: 2013. Március 16., 14:42:47 pm »
Javítottam de szerintem így rosszul néz ki mert van rajta kereszteződés.

• Villanyász
« Válasz #3 Dátum: 2013. Március 16., 15:04:06 pm »
Javítottam de szerintem így rosszul néz ki mert van rajta kereszteződés.

Ha bele nézel a laptoppal a fürdő kádban témába,akkor láthatod,hogy éppen ilyen védő vezető folytonosság hiba miatt is, történt egy halálos baleset.
Szerintem a tanárt sem fogja zavarni ha ad valaki az érintés védelemre,sőt én még a lépcső házi automata világítás izzóihoz is ki  vezettem,pedig nem volt bekötés pontja.A tanár plusz pontot adott rá.
Talán ha kicsit át lenne szerkesztve a rajz,akkor el lehetne menni a vezetővel máshol is.

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #4 Dátum: 2013. Március 16., 15:22:07 pm »
Alakítottam rajta egy kicsit így nem megy át annyi vezetéken és talán nincs is annyira szem előtt.

Nem elérhető Marton

• Villanyász
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 7
  • Marton talán lesz valaki.Marton talán lesz valaki.
« Válasz #5 Dátum: 2013. Március 16., 16:22:55 pm »
Petike!
Tisztulna kissé a huzalozás ha a motor sorkapocshoz a hozzá közelebbálló 2. mágneskapcsolóról vinnéd a vezetékeket.
A trafó primér oldalán a nulla vezetékbe nem tennék olvadó biztosítékot.

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #6 Dátum: 2013. Március 16., 16:39:48 pm »
Az olvadót nem változtatom meg mert így beszéltem meg a tanárral.
Szerkesztettem a rajzon.
Így milyen?

Nem elérhető Marton

• Villanyász
« Válasz #7 Dátum: 2013. Március 16., 17:17:05 pm »
A főáramkör így tisztább lett. Közben közelebbről megnéztem a vezérlő kör huzalozását is.
Van kettő hiba.
Egyik, a begombok nem jól vannak bekötve. A záró illetve nyitó érintkezőik vannak félig bekötve, tehát így nem tud müködtetni. Nyomógomb keresztretesz előkészítésre jó!
Másik, a mágneskapcsolók keresztretesz érintkezői a "pillanat" körbe és nem pedig közvetlenül a tekerccsel vannak sorba kötve. Ez így nem elfogadott. Az igaz viszont, hogy huzalozás szempontjából így könnyebb.

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #8 Dátum: 2013. Március 16., 17:26:50 pm »
A nyomógombos dologra a felhívásoddal rájöttem hogy nagy hülyeséget csináltam.Köszönöm!
Viszont a második hibát nem értem.Lennél szíves egy gyors rajzot készíteni hogy megértsem? Vagy  ha valahogy elmagyaráznád az is jó lenne.
Köszönöm szépen!

Nem elérhető Marton

• Villanyász
« Válasz #9 Dátum: 2013. Március 16., 17:55:27 pm »
Készítettem egy rajzot kérésednek megfelelően. A panelodon az első verzió van, a másik változatot kellene megvalósítani, hogy minden pillanatban legyen keresztretesz, ne csak meghúzás pillanatában. Nem üzemszerű, de ha valaki pl. próbálkozás közben kézzel benyomja a mágneskapcsoló mozgó részét miközben a másik húzott állapotban van, nem ejti ki az előbbit miközben "rányomódik" a másik, azaz fáziszárlat jön létre a főkörben.

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #10 Dátum: 2013. Március 16., 18:08:06 pm »
Ja,jó értem!
Már eszembe is jutott a rajzot elnézve. A tanárom pont ugyanígy rajzolta ( 1. verzió ) mint te pont azért amiért te is mondtad az előbbi hozzászólásodban hogy könnyebb legyen a huzalozás.
Már értem miért kellene másképp kötni,de ha nem haragszol meg ezt nem teszem meg mert  akkor több kereszteződés lenne a rajzon.
Remélem ez nem baj, de már megérte feltenni a rajzot mert már ebből is tanultam! Köszönöm szépen!
A rajzzal kapcsolatban van még valami hozzáfűzni valód?
A javított rajzot elfelejtettem.  ;) Bocsánat! :D

Nem elérhető Marton

• Villanyász
« Válasz #11 Dátum: 2013. Március 16., 18:45:56 pm »
Egyenlőre nincs továbi hozzáfűznivalóm, sok sikert.

Felhasználók, akik megköszönték:

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #12 Dátum: 2013. Március 21., 07:08:12 am »
Sziasztok!
A héten nem valami sokat voltam a fórumon.Kérdeztem az egyenáramú motor fordulatszám változtatása témában de hát nem kaptam választ.Kaptam egy potmétert rátettem a motorra csak az a baj vele hogy vagy úgy forog mintha direktben rá lenne kötve vagy ha letekerem akkor megáll.Szóval nagyon érzékeny.Ebben kértem segítségeteket hogy hogy kell megválasztani hogy milyen poti kell hozzá. Ha valaki esetleg tudja az légyszíves ossza már meg velem tudását. Hogy kell eleve kiszámolni hogy mekkora kell hozzá.
A fordulatszám témához feltettem hogy mekkora áramot vesz fel és 6V-os adapterről megy.
Na visszatérve a témához elkészült az iskolai RETRÓ panel.Forgásirányváltás van bekötve.Volt rajta motor is csak azt lekötöttük róla mert kellett másnak is.
Feltettem a képeket.
Várom a panelről a kritikákat ( Mert tudom hogy a mesterszemek találnak hibát ).Egyébként terített szerelés.
És várom a válaszokat a potis dologra.
Köszönöm szépen!

Üzenet összefûzve: 2013. Március 21., 07:08:48 am
Nem tudom feltenni a képeket mert azt írja ki hogy a feltöltési könyvtár megtelt.
Mit tegyek NOVA ?

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Hírnév erő: 37
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #13 Dátum: 2013. Március 21., 09:02:26 am »
Nem tudom feltenni a képeket mert azt írja ki hogy a feltöltési könyvtár megtelt.
Mit tegyek NOVA ?

Semmit nem kell tenned, a visszajelzés bőven elég volt. Megnöveltem a tárterületet.  ;)
Most már működnie kell. Köszönöm a visszajelzést.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

• Villanyász
« Válasz #14 Dátum: 2013. Március 21., 18:11:02 pm »
Sziasztok!
A héten nem valami sokat voltam a fórumon.Kérdeztem az egyenáramú motor fordulatszám változtatása témában de hát nem kaptam választ.Kaptam egy potmétert rátettem a motorra csak az a baj vele hogy vagy úgy forog mintha direktben rá lenne kötve vagy ha letekerem akkor megáll.Szóval nagyon érzékeny.Ebben kértem segítségeteket hogy hogy kell megválasztani hogy milyen poti kell hozzá. Ha valaki esetleg tudja az légyszíves ossza már meg velem tudását. Hogy kell eleve kiszámolni hogy mekkora kell hozzá.
A fordulatszám témához feltettem hogy mekkora áramot vesz fel és 6V-os adapterről megy.
Na visszatérve a témához elkészült az iskolai RETRÓ panel.Forgásirányváltás van bekötve.Volt rajta motor is csak azt lekötöttük róla mert kellett másnak is.
Feltettem a képeket.
Várom a panelről a kritikákat ( Mert tudom hogy a mesterszemek találnak hibát ).Egyébként terített szerelés.
És várom a válaszokat a potis dologra.
Köszönöm szépen!

Üzenet összefûzve: 2013. Március 21., 07:08:48 am

Üdv Petike!

Én azt gondolom hogy logarritmikus (hirtelen növekvő) karakterisztikájút próbáltál,ezt multiméterrel meg tudod nézni,vagy egyes potikra rá van írva hogy log,vagy lin. ellenállás mérővel mérsz a Poti középső lába,és bármelyik másik két  szélső láb között,lassan forgatva a csúszkát,látni fogod,hogy hirtelen megnő-e,vagy lassan növekszik,neked az utóbbi kéne,tehát lineárisra lenne szükség.

Felhasználók, akik megköszönték: