• Gáz bekötésnél EPH igazolás feltételei (vizsgálat) 5 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Gáz bekötésnél EPH igazolás feltételei (vizsgálat)  (Megtekintve 26825 alkalommal)

Nem elérhető gyulagyTopic starter

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 1
  • gyulagy nincsen befolyása.
Gáz bekötésnél EPH igazolás feltételei (vizsgálat)
« Dátum: 2013. Január 15., 10:16:25 am »
Erről bővebben tud valaki valamit?

Emlékeztető az Érintésvédelmi Munkabizottság 2012. február 1.
üléséről:

5.) Egyebek:
a) Szikora Ferenc kollégánk arról tájékoztatott, hogy a gázszolgáltató egy új készülék ellenőrzése
kapcsán előírta:
- lakáson belül a gázcsatlakozások EPH-ba valóbekötését,
- áram-védőkapcsoló alkalmazását a gázkészülék villamos táplálásában,
- reteszfeltétel kialakítását: a konyhai szagelszívó ne működhessen egyidejűleg a gázkészülékkel (kazán,
bojler),
- az előzőek ellenőrzését, nyilatkozat, illetve jegyzőkönyv szolgáltatását.

Nem elérhető Zappa

• Rendszeres látogató
  • Zappa nincsen befolyása.
Re:Gáz bekötésnél EPH igazolás feltételei (vizsgálat)
« Válasz #1 Dátum: 2013. Január 15., 13:35:28 pm »
Én ki is veszekedtem magam egy gázossal.A kazánházra külön áramvédőt kért és nem akarta megérteni hogy ha az egész házon van akkor felesleges egy másik.Már csak azért is mert akkor szelektívet kíván.
A retesz meg jogos,nagyon sok CO mérgezés van.Én mondjuk előmelegített levegő beáramlóval szeretem megoldani az áramlást.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 19
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
  • Nem: Férfi
    • www.juvill2004.mzy.hu
« Válasz #2 Dátum: 2013. Január 15., 18:49:58 pm »

Az EPH vitathatatlan.
Az ÁVK-k létesítése, biztonságosabb üzemelést szolgál.
A reteszeléseken lehet vitatkozni. Biztos így van.
Egyet szeretnék kérni, hogy tisztán lássunk ebben a témában.
Szabványt, rendelet előírást a vonatkozó szabvány- és rendelet számával.
Vitatkozni csak ezek után lehet, hogy mennyire jogszerű a jegyzőkönyv.
Igazság szerint, ha a jegyzőkönyv precíz, abban ezek fel vannak tüntetve.

Nem elérhető Eckermester

• Új tag
  • *
  • Eckermester nincsen befolyása.
« Válasz #3 Dátum: 2013. Január 15., 19:14:04 pm »
Ezt a reteszeléses dolgot kifejtené valaki bővebben! Nagykonyhai környezetben már régen van ilyen, de kislakásnál még nem hallottam róla!

Nem elérhető gyulagyTopic starter

• Rendszeres látogató
  • gyulagy nincsen befolyása.
« Válasz #4 Dátum: 2013. Január 15., 19:41:41 pm »
Ez a reteszelés izgat engem is, ki dönti el mi alapján , hogy kell?. Nekem csak vizsgálnom kell a működését.
Az AVK és az EPH az azért alap, habár olvastam valahol,  holnap meg is keresem, hogy csak 35 kW fűtőteljesítmény fölött kell az AVK.

Nem elérhető Zappa

• Rendszeres látogató
  • Zappa nincsen befolyása.
« Válasz #5 Dátum: 2013. Január 15., 19:54:21 pm »
Jogos a 35KW /GOMBSZ/de az átvevő gázos nagyobb hatalommal bír mint a jogalkotó.A keresztretesz azért kell mert vákuumot semmilyen ventilátor nem tud képezni ezért ott szív utánpótlást ahol talál.A mostani nyílászárók már szinte légmentesen zárnak,ezért a kémény marad.Én még a szerelő beton alatt becsövezek utánpótlás levegőnek a kazánháznak,a WC-nek,a fürdőszobának és a konyhának.Mindenhova ahova ventilátor elképzelhető.20-30m spirálcsövön míg végigjön a levegő elég rendesen megenyhül.

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 14
  • Gyurmaúr(fi-relé) egy nap talán lesz valaki...Gyurmaúr(fi-relé) egy nap talán lesz valaki...Gyurmaúr(fi-relé) egy nap talán lesz valaki...Gyurmaúr(fi-relé) egy nap talán lesz valaki...
    • Skype - gyurcman
« Válasz #6 Dátum: 2013. Január 15., 21:00:15 pm »
Bizony, mindegyik tétel igaz, én tavaly decemberben adtam át egy felújított, bővített kérót, ahol nekem is volt 1-2 menetem a kéményseprővel, aki addig nem írta alá a kémény legalizáló papírokat, ameddig a konyhai elszívót tiltó reteszkapcsoló -én a piros etikettes szolnoki jószágot raktam fel, így a konyhai elszívó nem a konyhából, hanem a kazán helyiségből kapja a betápot- működő állapotát nem konstatálta, viszont a gázos abszolúte normális volt, mivel eleve látta, hogy EPH-t vittem (L.képek) mind a fűtési, mind a használati hideg- melegvíz, valamint a gázmérő előtti méretlen és áthidalással a mért oldalához, továbbá a gázcső másik végéhez, azaz a cirkó csatlakozásához is, sőt amikor látta, hogy a cirkó, illetve a napkollektor működtető Á.K-ja is kapott egy saját közös 30mA-es Fi-relét, kenhető volt, mint a nutella a friss reggeli kalácsra. Szóval, én ezek után mndig így fogok kötni és ezt javaslom mindegyikőtöknek, elkerülendő egy ordas nagy összeveszést a kéményesekkel, ill a gázossal. ;)

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
« Válasz #7 Dátum: 2013. Január 15., 22:48:13 pm »
Én is olvastam már valahol, valamelyik új szabványban, hogy azokon a helyeken kötelező a reteszelése az elszívóventilátoroknak, ahol a gázkészülék légtere egybeér a lakótérrel, vagy közösségi térrel. ::) Emlékeim szerint akkor nem kell, ha a kazán turbós, azaz a külső levegőt használja az égéshez.

Nem elérhető Király Dénes

• Új tag
  • *
  • Király Dénes nincsen befolyása.
« Válasz #8 Dátum: 2013. Február 04., 21:29:53 pm »
Tisztelt Kollégák!
Rágcsálhatjuk a csontot napestig, addig míg a gázosnak nincs erősáramú végzettsége nem tudja miről beszél decemberbe kihívtak egy családi házhoz EPH jegyzőkönyvet "kiadni" de mire odaértem már átadták ugyanis a gázos táskájában termet néhány példány szerettem volna megtudni ki írta alá de nem adta meg a kért adatokat a "MEOS"
Telefonos érdeklődésemre úgyanolyan választ kaptam mint hasonló esetekben az ELMŰ-töl Az osztály vezető úr azt mondta, hogy a GÁZMŰVEK csak akkor kéri az AVK-t(FIRELÉ) ha olyan helyen van a készülék PL fürdőszoba amire azt mondtam ez természetes, tehát a beszélgetés során az derült ki, hogy ami kis gázosaink vannak elszállva maguktól és azt hiszik szakmailag irányíthatnak minket. Tisztelettel:

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #9 Dátum: 2013. Február 05., 08:48:48 am »
Igen valóban rágcsálhatjuk a csontot napestétől reggelig oda vissza, pozitív változást ritkán tapasztalunk. Viszont ki dühönghetjük magunkat  :). Nekem is már több olyan esetem volt amikor családi ház részleges elektromos felújítását végeztük, és a fűtési rendszert is felújítottak. Remélve  egy kis plusz EPH munkát és EPH jkv készítést. Amikor rákérdeztem az EPH az volt a válasz, hogy a gázos hozott egy embert aki megcsinálta a papír munkát már. Így nincs szükség semmi EPH jkv-re és munkára. Az érdekes, hogy nem láttam EPH kialakítást a házban. Biztos sokan találkoztatok azzal a megoldással amikor a külső falon lévő gázcsőre kötnek rá úgy, hogy egy kis betonvas van leszúrva, és ez van rákötve a csőre. Ami persze minden szakmaiságot nélkülöz. Úgy látom az országon belüli egységes műszaki szemlélet kialakítása nem egy sikeres ágazat!
A másik érdekes eset számomra. Hosszú éveken át a Tigáz területén saját kialakítású EPH  jkv-t alkalmaztam. Ebben szerepelt a zárlati áram védelem, hurokellenállás értékek, ÁVK adatai és mérése,stb. De most itt is a Főgáz nyomtatványt alkalmazzák . A felülvizsgálói jegyzetek is az ehhez hasonlóakat tartalmazzák.  -- Szerintem az igazi ellenőrzést a mérési vizsgálatot tartalmazó  ellenőrzés jelent csak!!!!  >:(.  Ezért én személyesen mindig néhány legfontosabb mért értéket feltüntetek a nyomtatványon. Aminek előnye az utólagos bizonyítási lehetősége jobban bizonyítható, mint amit kér a gázszolgáltató. Ugyanúgy az érintésvédelmi szerelői ellenőrzéssel sem értek egyet amit a jogszabályok lehetővé tesznek például egy óvoda esetében is.
 Végül is ma Magyarországon szinte minden közüzemi szolgáltató állam az államban.

Nem elérhető kergabor

• Rendszeres látogató
  • kergabor nincsen befolyása.
« Válasz #10 Dátum: 2013. November 07., 20:43:01 pm »
Tisztelt Urak!
Csatlakozhatnék a témához egy kérdéssel? A közelmúltban kazánt cseréltünk, és nem látom rajta az itt olvasott EPH-rendszer kialakítottságát. Hangsúlyoznám, hogy az előző kazánnál sem volt myoma ennek, de, mivel nekem erről nem volt szakmai ismeretem, nem is kerestem. Most azonban, tanulmányozgatva az itt leírtakat és okosodom, felmerült bennem a gyanú, hogy valami nem stimmel. A cserét szakember végezte, a kazánt egy másik szakember beüzemelte, mintegy 20ezer ft-ért, de nem ejtettek szót az EPH-ról. Most tünt csak fel, hogy a lépcsőházban a szomszédok gázóráin van nyoma az EPH-nak, a mienkről hiányzik ez az összekötő elem.
Képeket csináltam, de nem tudom , hogyan lehet beszúrni ide, hiába kattintok a kép-beszúrás ikonra, csak szögletes zárójelben megjelenik egy img felirat, aztán megáll a tudományom. Kaphatnék erről egy kis kiképzést?

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Hírnév erő: 37
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Nem elérhető kergabor

• Rendszeres látogató
« Válasz #12 Dátum: 2013. November 07., 22:52:32 pm »
Na, akkor a képek.

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 14
  • Gyurmaúr(fi-relé) egy nap talán lesz valaki...Gyurmaúr(fi-relé) egy nap talán lesz valaki...Gyurmaúr(fi-relé) egy nap talán lesz valaki...Gyurmaúr(fi-relé) egy nap talán lesz valaki...
    • Skype - gyurcman
« Válasz #13 Dátum: 2013. November 08., 19:03:25 pm »
Kedves kergabor! Rossz hírem van; EPH KÖTELEZŐ! Mint ahogy kötelező a Fi-relé is! Tehát amennyiben az épületben van -s mert a szomszédoknál van-, akkor biza Önnek/neked is lennie kell és pont! Amennyiben a gázmérő a lakás mért főelosztójának közelében van, akkor onnét kell(ene) kihozni a gázmérőig tartó min 4mm2-es EPH zöld-sárga MKh vezetékét, azt a méretlen- egy szakaszon festéktelenített- gázcsőre -EPH bilincs segítségével- rögzíteni kell, majd egy további MKh vezeték segítségével áthidalni a mérőt és a mért csőre is rögzíteni azt. Ami a cirkót illeti, odáig is el kéne vinni a mért főelosztótól a min. 6mm2-es  EPH vezetéket és ott is rendre fel kell fűzni mindegyik csövet, mely a készülékbe csatlakozik. És van még egy rossz hírem; a kádat és/vagy zuhanytálcát is be kell kötni, ha akryl, akkor is, mégpedig egy, a lefolyó csőbe applikált EPH rozsdamentes közdarab segítségével. Remélem, nem keserítettem/elek el?! Íme, 1-2 fotó: 

Nem elérhető kergabor

• Rendszeres látogató
« Válasz #14 Dátum: 2013. November 08., 20:32:42 pm »
Ezúton is köszönöm szépen a részletes tájékoztatást. Nem keserítettél el, sőt fel vagyok lelkesülve, mert szeretném helyrehozni ezt a hiányosságot, már említettem is egy villanyszerelőnek, aki ígérte, hogy jön, csak nyugiban legyek, de ennek már két hete, gondoltam, addig bemosakszom a témába. Először alaposan átrágom, amit írtál, mert nekem ezt többször el kell olvasnom, hogy értelmezzem, aztán megkísérlem berajzolni a képekre, hogyan értettem a feladatot. Utána még kérdeznék, ha nem gond.

Üzenet összefûzve: 2013. November 08., 22:18:01 pm
Tehát amennyiben az épületben van -s mert a szomszédoknál van-, akkor biza Önnek/neked is lennie kell és pont!   
A szomszédnál látom az áthidalást, de nem látom a zöld-sárga vezetéket. Valami bemegy a falba, de ott mihez csatlakozhat?
Amennyiben a gázmérő a lakás mért főelosztójának közelében van, akkor   
Kb 4 méterre lehet a lakásban lévő főelosztótól, de a gázóra a lépcsőházban van, át kell fúrni a falat, és úgy kivinni a vezetéket.
Ami a cirkót illeti, odáig is el kéne vinni a mért főelosztótól a min. 6mm2-es  EPH vezetéket és ott is rendre fel kell fűzni mindegyik csövet, mely a készülékbe csatlakozik.
Van egy csatorna a fürdőszobában, abban el lehetne vinni a vezetéket a kazánig, onnan levezetni a bemenő vizcsövekhez, majd összekötözni őket. Rajzoltam egy képre, így megfelelne?
És van még egy rossz hírem; a kádat és/vagy zuhanytálcát is be kell kötni,
Nincs zuhanytálca, akkor mi a teendő?

Üzenet összefûzve: 2013. November 08., 22:20:44 pm
Azt hiszem a gázóránál felcseréltem a megnevezéseket. Pont fordítva van, jól gondolom?

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
10 Válaszok
6133 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Augusztus 27., 22:10:28 pm
írta metrigraf
1 Válaszok
1958 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Október 19., 21:29:01 pm
írta nova
0 Válaszok
697 Megtekintések