• W védelem 5 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: W védelem  (Megtekintve 2818 alkalommal)

Nem elérhető ELEKTOR-KALANDORTopic starter

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 2
  • ELEKTOR-KALANDOR nincsen befolyása.
W védelem
« Dátum: 2012. December 31., 12:46:40 pm »
Amerikában előszeretettel alkalmazzák a radioaktív felfogókat több egymás mellett álló épület   villám védelmét látja el egyetlen felfogó .Elég költségtakarékos megoldás.Magyarország számára az előírás MSZ EN 62305 .Az NFC/ francia szabvány/vajon miért nem vette át az UNIO-tól   OBO+DEHN-re  épülő méregdrága villámhárító rendszereket?

Nem elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 20
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
  • Nem: Férfi
    • www.juvill2004..hu
Re:W védelem
« Válasz #1 Dátum: 2012. December 31., 14:43:58 pm »

Szerintem az MSZ EN 62305 szabványt sem kellett volna átvennünk, mert az MSZ 274 szabványsorozat műszakilag jobb volt. ;)

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 15
  • Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - gyurcman
« Válasz #2 Dátum: 2012. December 31., 15:18:44 pm »
EL-KAL, mi ez a "provokatív" stílus? Azért mert azok ott Ámerikában sok mindent másképp (és nekem azért úgy tűnik, semmi esetre sem rosszabbul) csinálnak, mint mi ebben a "Schafhausen pontosságú" EU-ban, nos ettől azért nekünk nem kell hasra esni és csődbe tenni az OBO-t, Dehn-t, Pröpstert, illetve a többi vill multi villám/túlfeszvédelmi üzletágát... Értve vagyok?!  ;) ;D

Nem elérhető tothgyula

• Villanyász
  • Hírnév erő: 0
  • tothgyula árnyékban rejtőzködik.
  • tothgyula
« Válasz #3 Dátum: 2013. Január 18., 18:57:06 pm »
Egy 36m magas templomtorony felfogójával (nem norma szerinti) van gondom, mely az alábbi. A jelenlegi felfogórúd a toronysisak gömbje és az afölötti gömb fölé nyúlik 2m-rel. Stabilan áll, ez eddig rendben. 2db levezető csatlakozik hozzá 50mm2-es vörösrézsodrony ez is rendben, de a felfogóhoz csatlakozó 2db levezető kötéseit kell felújítani. A MSz 274 szabvány 9,2 szakasza előírta, hogy még a toronysisak peremén is kell egy felfogót elhelyezni! Megkövetelhető ez vagy sem? Én még nem láttam a gyakorlatom során (30év) ilyen toronysisakon körbefutó felfogót.Elfogadható-e a jelenlegi felfogó??? Várom véleményeiteket.

Nem elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 20
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #4 Dátum: 2013. Január 18., 20:58:45 pm »

Már láttam ilyet, de nem gyakori.
Minősíteni nem akarom.
Ez elgondolkodtató, hogy a toronysisakot is védeni kell.
Itt a kezemben a szabvány, és nézem a 9.2.1. pont alatti K80. ábrát.
A toronysisak felülete nagy és szélesebb is az ábrázolt torony hengeres palástjától.
Ha van rajta egy 2m-e felfogórúd, egy képzeletbeli gömbös szerkesztés esetén, védve van ez a kiugró felület körbefutó felfogó nélkül? ;)

Nem elérhető tothgyula

• Villanyász
  • Hírnév erő: 0
  • tothgyula árnyékban rejtőzködik.
  • tothgyula
« Válasz #5 Dátum: 2013. Január 19., 19:00:01 pm »
Köszönöm a gyors véleményt tisztelt Juvill!
Igen , védve van az egész toronysisak, kiszerkesztettem a 100m-es sugarú gömbmódszerrel.A sisak borítása 0,75mm vörösrézlemez melynek olv. pontja 1083 Celsius.Így megfelelőnek találom. Mellékelek 2db képet is.

Címkék: védelem villám 

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
38 Válaszok
11877 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Január 22., 06:42:10 am
írta petike199600
0 Válaszok
870 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Október 05., 13:51:47 pm
írta nova