• Világítási áramkörök hibái 4 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Világítási áramkörök hibái  (Megtekintve 17145 alkalommal)

Nem elérhető VillanyreszelőTopic starter

• Villanyász
  • Hírnév erő: 6
  • Villanyreszelő talán lesz valaki.Villanyreszelő talán lesz valaki.
  • Nem: Férfi
Világítási áramkörök hibái
« Dátum: 2012. November 24., 22:19:40 pm »
Van egy izzó foglalatom a ház sarkán 1000 éve.
Ebben a foglalatban az izzó kiég folyamatosan a cserét követően hetente.
Szétszedtem összeraktam,kontakt hiba nincs,feszültségesést,ingadozást nem tapasztaltam a hálózaton,betekertem olcsó tesco izzótól kezdve tungsramig mindent, de kiég.
Az izzó nincs kapcsolgatva,egy éjszakán keresztül világít,60W
A ház másik oldalán már majd 1 éve ugyanaz az izzó világít.
Másnál is találkoztam ilyen problémával,ja és a kapubejáratnál 120KV os távvezeték található az utcában. :)
Vélemény?

Üzenet összefûzve: 2012. November 25., 21:14:07 pm
Nos senki? :)

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 37
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
Re:Világítási áramkörök hibái
« Válasz #1 Dátum: 2012. November 28., 14:18:54 pm »
A hiba keresés mindig a legnehezebb feladat. :) Nem hiszem, hogy a nagyfesz kábel miatt lenne. Esetleg így láthatatlanban a gyengébb minőségű izzóra gondolnék, ha tényleg nincsen semmi hiba.
Esetleg a feszültség értéke megfelelő és állandó? Nem változik a nap folyamán? Kisebb településeknél előfordulhat, hogy változnak a villamos hálózaton a terhelési viszonyok é s ezáltal a feszültség szintek.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Nem elérhető petike199600

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Hírnév erő: 10
  • petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #2 Dátum: 2012. November 28., 14:47:10 pm »
Ugyanezzel a hibával találoztam nővéremék házánál.
De ott az a különbség hogy csak a fürdőszobában ég ki hamar bár a többi helységben energiatakarékos van.
Ott én is megnéztem mindent.Annyi hogy a feszültség az 237 V volt.
Ez nagy probléma?

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #3 Dátum: 2012. November 28., 14:47:28 pm »
A házban egy vagy három fázis jön be? A három fázis estén lehet nulla vezető kontakt hiba a terhelés függvényében. De az sem kizárt, hogy külső hálózati probléma van időlegesen.

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.petike199600 dolgozza magát felfelé.
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #4 Dátum: 2012. November 28., 14:55:24 pm »
Az oszlopról 3 fázis + egy PEN jön be és az órától már 1fázis 1nulla és egy pe jön az elosztószekrényhez.
Egyébként a ház összes dugaljában 240voltot mértem.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #5 Dátum: 2012. November 28., 17:35:35 pm »
Petike: az 1 fázis esetén a szabványos feszültségszint 230V, lefelé -7% felfelé +8% eltérés lehet. Az oszlopról lehetőség van 1 és 3 fázis csatlakoztatására. Így 3 fázis esetén jól írod a bejövetelt, de az elmenetelnél a PE védővezető nem a mérőtől jön, hanem az üzemi földelőtől. Sőt az áramszolgáltatók többsége nem is engedi meg a mérőn keresztüli PE vezetést.

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #6 Dátum: 2012. November 28., 17:48:48 pm »
De úgy van itt hogy a 3 fázis bejön 3 késes biztosítóra a PEN pedig bejön egy aljztatféleségre.
Ott van külön választva a PE - és N a mérőhöz 3 vezeték megye az L N PE  és onnan ugyanez.
A hibára nem tudod mi lehet a megoldás?

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 17
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #7 Dátum: 2012. November 28., 21:40:29 pm »
Petike jól mondja.
Egy időben tényleg a fogadódobozból kellett elágaztatni a PE vezetőt és keresztül is lehetett vinni az óradobozon, aztán később megtiltották az óradobozon keresztüli átvitelt, majd még később az lett ami most van, tehát se a fogadóba, se az óradobozban nem lehet védővezetőt be-átvinni....legalábbis az EON tiszántúli területén.
Valószínűleg egy régebbi bekötésről van nagybaszó. :)

• Villanyász
« Válasz #8 Dátum: 2012. November 28., 21:58:15 pm »
Nova: A feszültség szint 224V a dugaljakon,állandó szerintem,mivel a ház másik felén a nem kiégő izzó,is arról kap ellátást.
Gondolkoztam fénycsővilágításon,az talán nem annyira érzékeny az ingadozásra.
Novill: 1fázisú betáplálás 4 db guman táblára szerelt olvadóbetét az elosztó,a falban ilyen kátránypapírba húzott 1,5 aluminium
vető van,a vezetékcsatlakozásokat újra csupaszítottam,és bevagoztam.
Védővezető sehol nem fut,talán még földelő sincs, az utcában földkábel rendszer fut a nagyfesz vezeték miatt gondolom.
Erről üzemel a ház,és semmit nem tehetek a tulaj nem járul hozzá egy komolyabb szereléshez.
Szigetelési ellenállást mértem,folytonosságokat mértem,szobai dugalj hurokimpedancia 2.2 ohm elosztónál 1.5 ohm,gondolom ezen is,és a feszültségesésen is  látszódnak az elöregedett kábelek.
Szobai izzók nem villognak.
Petike: a földkábel fogadószekrénybe érkezik 3 fázis a ház falára,onnantól gondolom 1 fázis a fogyasztásmérőig.

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #9 Dátum: 2012. November 29., 07:08:25 am »
igen

Nem elérhető exchange

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 3
  • exchange nincsen befolyása.
    • Almasiweb
« Válasz #10 Dátum: 2012. November 29., 11:30:56 am »
Bocs hogy belevágok de ide is vág kicsit a téma :)
ismerősömnél armatúra cserekor is voltak érdekességek (nem én csináltam a munkát), annál a lámpának két hagyományos kapcsolója (folyosó és udvar) van nem váltókapcsoló csak síma tehát csak akkor ég mikor mindkét kapcsoló fel van kapcsolva. Feltették az új lámpát de az nem világít fázis ceruzával mérik  és furcsa jelenség volt tapasztalható volt mikor a Nulla és a fázis kábelnél is világot a ceruza volt mikor egyiken sem. (2-3 éve a régi lámpában szétrobbant az izzó majd az egyik fém vezető a foglalatban is letört azért lett cserélve) (Külön földelő kábel nem volt-régi hálózat, alumínium vezetékkel) végül is a udvari kapcsolóhoz futó fázis vezeték csere illetve egy felesleges nullázó kábel eltávolítás után  már normálisan működött.  ugyanis a udvari kapcsolóhoz két nullázó volt bekötve (volt egy jó helyre, és egy a csengő kapcsoló nullázó vezetékből elosztott nullázó is rá volt kötve)
érdekes szerelés volt az biztos bár régi házakba lehetnek még hasonló érdekes dolgot.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
    • Villanyszerelõ
« Válasz #11 Dátum: 2012. November 29., 14:56:23 pm »
Én is találkoztam egy régi alternatív kapcsoló bekötéssel, ami a régi MSZ 1600/1 szabványban is szerepelt, mint rossz bekötési mód. Ennél a módszernél az egyik kapcsolónál a fázist adta ki a másik kapcsoló a nulla vezetőt. Addig nem is volt probléma, míg a régi lassú működésű kapcsoló volt felszerelve. A probléma akkor jelentkezett amikor ki lett cserélve a régi kapcsoló. A mai kapcsolók mechanikája gyorsabb kapcsolást biztosít, mint a régi. Ez volt a probléma, mert e miatt zárlat keletkezett.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető exchange

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 3
  • exchange nincsen befolyása.
    • Almasiweb
« Válasz #12 Dátum: 2012. December 03., 15:27:29 pm »
Én is találkoztam egy régi alternatív kapcsoló bekötéssel, ami a régi MSZ 1600/1 szabványban is szerepelt, mint rossz bekötési mód. Ennél a módszernél az egyik kapcsolónál a fázist adta ki a másik kapcsoló a nulla vezetőt. Addig nem is volt probléma, míg a régi lassú működésű kapcsoló volt felszerelve. A probléma akkor jelentkezett amikor ki lett cserélve a régi kapcsoló. A mai kapcsolók mechanikája gyorsabb kapcsolást biztosít, mint a régi. Ez volt a probléma, mert e miatt zárlat keletkezett.

Értem köszönöm a választ :) valószínű hogy itt is valami hasonló lehetett :)

• Villanyász
« Válasz #13 Dátum: 2012. December 03., 16:38:19 pm »
Nálunk a spejzban még található régi billenőkapcsoló,ha nem nyomom fel határozott mozdulattal nem kapcsolja az áramkört,de sajnálom leszedni,hamarosan talán a múzeum is veszi :D

Felhasználók, akik megköszönték:

• Tanuló
  • Villanyász
  • *
  • Villanyszerelő tanuló
« Válasz #14 Dátum: 2012. December 10., 17:51:40 pm »
Gondoltam felfrissíthetnénk a témát, mert még nagyon válaszokat nem kaptam hogy mi lehet a probléma a nővéremék fürdőszobájában.
Még egyszer leírom a dolgokat:
Adott egy ház.
3 fázis jön be az oszlopról + egy pen.
Villanyórától a ház elosztótáblájára már 1 fázis és 1 nulla jön.
Na most akkor van a fürdőszoba.Itt jön a hiba. Az izzót kb 2 hetente cserélgetni kell.Normál 60w-os izzó már több márkát próbáltak még energiatakarékosat is de a két hét megmaradt élettartamra.
Pára nem nagyon van ott fent a lámpánál.
Feszültség:240V
és 0,25Ampert vesz fel.
Mi lehet a probléma.Ez amúgy csak a fürdőszobában van,a ház többi pontján semmi probléma nincs a világítással.
Kivéve az hogy a szobában felkapcsolják a villanyt és lekapcsolódik a nappaliban.Ez is eléggé érdekes téma.
Most maradjunk az első kérdésemnél.
Szóval várom az ötleteket.
Nagyon szépen köszönöm!!! :)

moderátori bejegyzés:
Csupa nagy betűket nem szeretjük a fórumon, kérlek jövőben mellőzni. Hivatkozási alap fórum szabályzata.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
39 Válaszok
10824 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Július 22., 14:52:10 pm
írta Könyves Kálmán
15 Válaszok
3261 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2014. Április 28., 08:00:53 am
írta Novill
4 Válaszok
3450 Megtekintések