Kocsibeálló villamos hálózata

Indította petike199600, 2012. november 05., 19:19:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék tőletek kérni egy kocsibeálló villamos hálózatához.
Azt szeretném tőletek kérdezni hogy ide milyen világítást szerelnétek dugalj kell-e?
Ez egy nyitott szerkezet csak tetője van és alulról fa gerendák tartják gondolom eltudjátok képzelni.
Ha kell kép majd esetleg tudok feltenni.
Köszönöm szépen

nova

Megfelelő IP védettségű konnektor jól jöhet a kocsi takarításakor. Esetleg a közelebb eső füves területek kezelése elektromos fűnyíróval. Lehet a beálló útvonalak is megvilágítani, egyrészt szép esztétikus látványt nyújt. Másrészt megkönnyíti a közlekedést. Mindezt ha mozgásérzékelővel működtetjük akkor tovább növelhetjük a komfort igényt. A beton szerkezetbe előre el kell helyezni a megfelelő csöveket és akkor később számtalan variáció megvalósítható. Ha anyagi lehetőségeink engedik akkor a kocsibejáróra fűtőkábeleket is elhelyezhetünk, hogy a téli havas jeges időben sem legyen problémánk. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Ha olyan, amilyennek leírtad, akkor az egy szín. Ez még attól szabadtérnek számít.
Ide csak olyan villamos berendezést létesíthetsz szabványosan, ami ennek megfelelő.
A villamos berendezés védettségének legalább IP23 szükséges. Ilyen feltételekkel szerelhetsz dugaszoló aljzatot is.

Szelei

Én nyitott szín esetén keveslem az IP 23 at.

A szél télen havat behordhatja, nyáron az esőt szintén be viheti. Itt IP 44 legalább amit tartani kell, mind a szerelvényekkel mind elosztóval. És természetesen a szerelésnek is hasonlóan víz zárónak kell lenni. Brio fénycsöves lápát javaslok ami energia takarékos, vízmentes csöve 1-2 évig stabilan működik.

Be tervezni mivel kint alszik a kocsi vízmelegítő számára csatlakozási lehetőség. Akkumulátor töltő, kézi szerelő lámpa, porszívó, kompresszor, magasnyomású mosó. Legalább ezekre lehet számítani normál használat mellett.

Jó munkát!

nova

Vízmelegítő miért kell? A többi jogos, de szerintem a teát célszerűbb a konyhában elkészíteni. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Ti ide milyen csövet javasoltok?
Mü 1-es? és  te a fénycsövet Szelei ÚR  hova tennéd?Belülre? Én úgy gondoltam hogy a bejáratra  egy mozgásérzékelő és a bejárat másik oldalára tehát ahova behajt a kocsi egy 150w-os reflektor.
Fűtőkábelt azt nem értem hogy hova kéne tenni?
Köszönöm szépen!

nova

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2012. november 05., 20:07:58 DÉLUTÁN
Fűtőkábelt azt nem értem hogy hova kéne tenni?
Köszönöm szépen!

Ebben a témában tudsz informálódni a fűtőkábelekkel kapcsolatban.  ;)

http://villanyszerelo.forum.hu/index.php?board=24.0
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL

Idézetet írta: Szelei Dátum 2012. november 05., 20:01:14 DÉLUTÁN
Én nyitott szín esetén keveslem az IP 23 at.

A szél télen havat behordhatja, nyáron az esőt szintén be viheti. Itt IP 44 legalább amit tartani kell, mind a szerelvényekkel mind elosztóval. És természetesen a szerelésnek is hasonlóan víz zárónak kell lenni. Brio fénycsöves lápát javaslok ami energia takarékos, vízmentes csöve 1-2 évig stabilan működik.

Be tervezni mivel kint alszik a kocsi vízmelegítő számára csatlakozási lehetőség. Akkumulátor töltő, kézi szerelő lámpa, porszívó, kompresszor, magasnyomású mosó. Legalább ezekre lehet számítani normál használat mellett.

Jó munkát!

Az IP23 védettség elég.:)
Ezt még az MSZ 1600/7. szabvány írta.
Az új MSZ 2364-714:2002 számú szabvány legalább IP 2x védettséget ír.
Ha magasabb az IP védettsége a berendezéseknek, az természetesen jobb.
Ha már itt tartunk akkor egy megjegyzés.
Új előírás itt, hogy csak szerszámmal bontható burkolat alatt lehet elhelyezni a 2,8 m-nél alacsonyabban lévő lámpatestek fényforrásait. Ez azt jelenti, hogy egy izzócseréhez is szerszámmal kell felnyitni a burkolatot.

Szelei

Idézetet írta: nova Dátum 2012. november 05., 20:06:51 DÉLUTÁN
Vízmelegítő miért kell? A többi jogos, de szerintem a teát célszerűbb a konyhában elkészíteni. :)
Mély tisztelettel de akinek az az igénye, hogy gyorsan fűtse be az utasteret és könnyen induljon a dízel motorja az kb. 30 perccel hamarabb (időrelével, kapcsoló órával kapcsolt) melegítik a hűtő rendszer vizét. :)

nova

Ezt a szerkezetet bekötik a gépkocsi hűtő körébe?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!