• Ilyen volt ilyen lett kapcsoló szekrények, tokozatok. 5 3
Jelenleg:  

Szerző Téma: Ilyen volt ilyen lett kapcsoló szekrények, tokozatok.  (Megtekintve 7107 alkalommal)

Nem elérhető SzeleiTopic starter

• Villanyász
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 8
  • Szelei talán lesz valaki.Szelei talán lesz valaki.
  • Nem: Férfi
  • Villanyszerelõ
    • Skype - szelei.istvan1
Ilyen volt ilyen lett kapcsoló szekrények, tokozatok.
« Dátum: 2012. Október 27., 11:07:33 am »
Elképzelésem szerint szeretném ha mindenki megtudná mutatni, példát adni kezdõk számára hogyan kell, lehet régi szerelvényeket lecserélve használhatóvá tenni elosztókat, gép vezérlõket. A nélkül, hogy az eredeti még használható dobozok átmenthetõk maradnak, és mégis át tekinthetõbb használhatóbb marad minden.
Esõ példában egy tokozott nehezen javítható és költséges NKI aljzatait cseréltem kismegszakítókra és választottam le a világítást, 230 V-os aljzatok be tápját a gyorsabb javíthatóság érdekében.

Üzenet összefûzve: 2012. Október 27., 11:13:29 am
Második átalakítás egy gép amit Kínában készítettek és a beüzemelés elõtt nem teljesen felelt meg a mi szabvánnyinknak, és szerelési kultúránknak.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Hírnév erő: 37
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
Re:Ilyen volt ilyen lett kapcsoló szekrények, tokozatok.
« Válasz #1 Dátum: 2012. Október 27., 13:17:22 pm »
Sokszor persze egyszerûbb az adott szekrényeket kompletten cserélni, ha van rá lehetõség. Hiszen ilyenkor elkészíthetõ az egész a komplett új szekrény és addig üzemelhet a régi és csak a csere idejére kell leállni az ellátott fogyasztókkal.

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

• Villanyász
  • Villanyszerelõ
    • Skype - szelei.istvan1
« Válasz #2 Dátum: 2012. Október 27., 13:39:56 pm »
Kisebb elosztóknál gépeknél tény járhatóbb a csere de amikor üzemrész be tápja a tét amit folyamatosan használnak inkább átalakítás a járhatóbb. Nekem is jobb a kulccsal nyitható szekrény mint a rengeteg csavarral rögzített kiesõ tömítéssel szerelt tokozott, nincs fûzött vezetékezés hanem csatornában takartan és esztétikusan gyorsan szerelhetõ, bõvíthetõ. A töm-szelencék elhelyezése nem ütközik akadályokba. :)

Egy vezérlõszekrényt most alakítok át (rendezettebbé teszem a belsejét) közben elkészítem a mûködtetési rajzát. Még nincs teljesen kész de a javán túl vagyok.

Üzenet összefûzve: 2012. Október 27., 20:53:48 pm
Kínai brikettátlógép ráégetõ fûtõbetétek kialakítása szinte hajmeresztõ!
Itt ennek rögzítését be táp kábelének cseréjét, és burkolatát készítettem el.

• Villanyász
  • Villanyszerelõ
    • Skype - szelei.istvan1
« Válasz #3 Dátum: 2012. December 18., 20:32:04 pm »
Elkészült a gép teljes átalakítása és megosztom veletek a változást.
Bocs de elfelejtettem meg említeni mind ezt 0 és -5 fokon szereltem egy használatból kivont szárító terében egy 36 W os fénycső és egy 100 W-os lámpa mellett. Ablak tea nélkül. :'(

Nem elérhető czapi

• Villanyász
  • Hírnév erő: 7
  • czapi talán lesz valaki.czapi talán lesz valaki.
    • ElektroNord Kft. weboldala
« Válasz #4 Dátum: 2013. Január 07., 23:00:30 pm »
Üdv

Csináltam a honlapunkhoz egy képet, gondoltam megosztom itt.
Én csak az újra tervezés fázisában vettem részt, a kivitelezésben nem.

Nem elérhető flatskerrobert

• Villanyász
  • Hírnév erő: 4
  • flatskerrobert nincsen befolyása.
  • villanyszerelõ mester
« Válasz #5 Dátum: 2013. Január 07., 23:11:34 pm »
   Hát mit ne mondjak, ráfért az átalakítás a szerintem nem is olyan nagyon régi szekrényre!
Ugyan az a régi vezérlő lett átszerelve? Látom a PLC le lett lecserélve.
A motorok mágneskapcsolói hova lettek?
FR.

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Hírnév erő: 37
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #6 Dátum: 2013. Január 07., 23:13:52 pm »
Ahogyan nézem a szekrény is cserélve lett, nem csak a szerelőlap. Legalábbis az oldalán lévő szerelvények alapján.  :)
Ha már szerelvények az oldalán, miért nem lettek pont oda szerelve? Lehet erről valamit tudni?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Nem elérhető czapi

• Villanyász
  • Hírnév erő: 7
  • czapi talán lesz valaki.czapi talán lesz valaki.
    • ElektroNord Kft. weboldala
« Válasz #7 Dátum: 2013. Január 07., 23:36:02 pm »
   Hát mit ne mondjak, ráfért az átalakítás a szerintem nem is olyan nagyon régi szekrényre!
Ugyan az a régi vezérlő lett átszerelve? Látom a PLC le lett lecserélve.
A motorok mágneskapcsolói hova lettek?
FR.
Új szekrénybe lett szerelve, a vezérlés korszerűsítve és a mágneskapcsolók a frekvenciaváltó mellé kerültek.

Üzenet összefûzve: 2013. Január 07., 23:39:33 pm
Ahogyan nézem a szekrény is cserélve lett, nem csak a szerelőlap. Legalábbis az oldalán lévő szerelvények alapján.  :)
Ha már szerelvények az oldalán, miért nem lettek pont oda szerelve? Lehet erről valamit tudni?
A régi szekrényen is ott volt a kezelő felület és a régi szekrény funkcióit meg kellet  tartani.

Nem elérhető Könyves Kálmán

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • Könyves Kálmán nincsen befolyása.
« Válasz #8 Dátum: 2013. Február 20., 20:06:55 pm »
Szombat-vasárnapi foglalkozás tárgya:

Üzenet összefûzve: 2013. Február 20., 20:20:56 pm
Ti is ki szoktátok bontani az ajtóra szerelt működtetőkarokból a bekapcsolt állapotban reteszelő kütyüket? Szerintetek normális dolog az, hogy egy ilyen elosztóban például közel 40 áramkör van, és le kelljen kapcsolni a főkapcsolót, amíg visszanyomsz egy kismegszakítót, vagy kicserélsz egy biztosítékot?

Nem elérhető Marton

• Villanyász
  • Hírnév erő: 6
  • Marton talán lesz valaki.Marton talán lesz valaki.
« Válasz #9 Dátum: 2013. Február 20., 20:23:51 pm »
Kálmán!
Gratulálok a munkádhoz, szép.
A Schneider ajtókuplungos teljesítmény kapcsolókkal van rossz tapasztalatom, nehézkes az ajtót rácsukni az elhajlása miatt.
Közben olvasom a kiegészítő írásod, igen engem is zavar a reteszelés. Van olyan hely ahol kiiktatva. Ennél a Moeller-Eaton jobb mert azt egy csavarhúzóval kivülről ki lehet akasztani a bekapcsolt helyzetbeni nyitáshoz.

Nem elérhető Könyves Kálmán

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • Könyves Kálmán nincsen befolyása.
« Válasz #10 Dátum: 2013. Február 20., 20:31:10 pm »
Az előkészítés és bonyolítás az érdemem "csak". Külsős gyártatta le és cserélte ki. Tanulságos munka volt, részletesen megismertem a hálózat ezen részét. Kisebb hibák azért voltak, de már túl vagyunk rajta. Most még majd ellenőrzöm hőkamerával és összevetem a régi képekkel. Voltak kritikus pontok, ezért is kellett cserélni.

• Villanyász
  • Villanyszerelõ
    • Skype - szelei.istvan1
« Válasz #11 Dátum: 2013. Február 20., 21:15:49 pm »
Nem szerencsés a retesz alkalmazása, és nem teljesen meg tervezett a sorkapcsok elrendezése sem. Mivel felső kábelezésű a szekrény és nagy mennyiségben látok alulra le húzott kábeleket. DBII aljzatokat is inkább kismegszakítóra cseréltem volna a könnyebb kezelhetőség végett.

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 15
  • Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.Gyurmaúr(fi-relé) hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - gyurcman
« Válasz #12 Dátum: 2013. Február 23., 20:38:12 pm »
Urak, ma már senki nem tesz fel kapcsoló(ka)t a szekrényajtóra? Miért van ez az ajtókupplung őrület? Régen semmi gond nem volt akár egy VGK162-es ajtóra történő felapplikálásával sem, ma meg már mindenütt csak ajtókupplung, melynek sokkal nagyobb a meghibásodási lehetősége, mint egy "mezei" ajtóra szerelt görgős (bocsi, kamrás) kapcsolónak! Elfogadom, hogy bizonyos kábelméret felett szinte lehetelen a kapcsolóhoz/tól érkező kábeleket mozgatni, ott nyílvánvalóan csak a kupplungos megoldás jöhet szóba, ha feltétel a kapcsoló szekrényajtó nyitás nélküli működtetése, azaz a "gyerekzár" előírása.

Nem elérhető Szirty

• Villanyász
  • Szirty talán lesz valaki.Szirty talán lesz valaki.
« Válasz #13 Dátum: 2013. Február 24., 15:06:49 pm »
Üdv Gyurmaúr(fi-relé)!

Szerintem 32A fölött nem praktikus az ajtóra tenni. Ésszerűbb (ha körülmények engedik) a szekrény oldalára tenni, vagy a "kuplungos" megoldással a szerelőlapra.
A 7 vastag vezeték az ajtóra vezetve a nyitott ajtót szépen rácsukja a delikvensre. Roppant bosszantó. Seprűnyéllel kell kitámasztani. :-)

Nem elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 19
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
    • www.juvill2004..hu
« Válasz #14 Dátum: 2013. Február 24., 17:11:19 pm »

Vékonyabb keresztmetszetű vezetékkel el is ráhúzza, főleg ha hidegebb a környezet, és lehet akár több kapcsolóról is beszélni egy szekrény ajtajára szerelve.
Az ajtókuplungos megoldásokkal sajnos gyakorta előfordul, hogy egy idő után a hosszabbító tengely elveszik, vagy épen kiszerelték, de a szekrény aljába van dobva. A működtető kar szintén. Ez még a jobbik eset. Ha nincs meg, akkor a lekapcsolás körülményes. (pl. régi FLTA megszakítók.)

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
48 Válaszok
19909 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Április 05., 16:57:17 pm
írta czapi
15 Válaszok
6363 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Október 20., 10:29:36 am
írta Fecó
0 Válaszok
716 Megtekintések