Túlfeszültség védelem

Indította lackó, 2011. november 14., 23:02:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Ha megfelelő túlfeszültségvédelmi lépcsőt akarsz, akkor a PEN bontás előtt egy B fokozatot építesz be. A PE és N vezetőre bontás után már C fokozatot, majd igény esetén ugyan ebbe rendszerbe D fokozatot.

petike199600

Ne ez engem is érdeklene.  :P
Meg az én kérdésemre a válasz is. :P
Köszönöm!

JUVILL

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. január 20., 10:45:00 DÉLELŐTT
Legyen TN-C-S rendszer  ;D
Pen vezető jön be .És a túlfeszlevezetőn Pe kapocs van.
Itt hogy kell szátválasztani?

Mit akarsz ott már szétválasztani? :)
Ha  a rendszer TN-C-S, ez azt jelenti, hogy a szétválasztásig - megfelelő keresztmetszet esetén a berendezések 4. ere a PEN vezetőre csatlakozik. Ezek túlfeszültség levezetőinél a PEN vezetőt kötöd a PE pontra.
Ha viszont már szétválasztottad a PEN vezetőt, onnantól a rendszer TN-S lesz.
Itt a védővetőt csatlakoztatod a túlfeszvédelem PE kapcsára.

petike199600

De ha a túlfeszvédőnél a PEN vezetőt rákötöm a túlfeszvédő  PE pontjára akkor mit kötök az N pontjára?

balzsi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. január 20., 16:43:41 DÉLUTÁN
De ha a túlfeszvédőnél a PEN vezetőt rákötöm a túlfeszvédő  PE pontjára akkor mit kötök az N pontjára?
Amelyik túlfeszvédőn van PE és N pont, az csak TN-S rendszerben használható (szerintem).

JUVILL


Megkérlek, hogy olvasd el amit ma korábban leírtam.
megjegyeztem, hogy fontos a kiválasztás, és az, hogy milyen a rendszer.
Csatolok egy PDF-et. Felhívom figyelmed a 22. és 23. oldalon lévő kapcsolási rajzokra.


Üzenet összefûzve: 2013. január 20., 17:58:59 DÉLUTÁN


Itt egy másik pdf is. Remélem tudtam segíteni.

petike199600

Tudom ha rendes Túlfeszleveztőt akarunk kiépíteni az több fokozatból áll.
És ha már a méretlen oldalon is van Túlfeszleveztő akkor már ott szét kell választani a PE és N-t.
De ha mégis  :D A méretlentől a mért oldalra PEN vezető jön be akkor hogy kell bekötni?
A PEN ott hova érkezik?
Bocsánat ha megint értetlen vagyok de nem valami világos ez nekem.
Köszönöm!

JUVILL


Szerintem a csatolt katalógusok rajzai mindent elárulnak. ;)

petike199600

Köszönöm Juvill!
Most találtam meg a HAGER nál .
Ott így van: Pen a mért oldalra bejön egy sorkapocsba onnan megy el a nulla és a föld.Így van szétválasztva.
Akkor így kell?
Egyébként ez a HAGER jó márka?

toma3757

Sziasztok!
Megtaláltam ezt a régi témát és pont ide illő kérdésem lenne.
Jelenleg,otthon (családi ház) nincs semmilyen túlfeszültség védelem, se villámhárító. Szeretném valamilyen módon megvalósítani/megvalósítattatni és ehhez szeretnék előzetes információt gyűjteni. A ház egy előszó szekrénnyel rendelkezik, nincs több kialakitott alelosztó. Émász területén helyezkedik el, sajnos nem tudom milyen villamos rendszerrel. T1+T2 kombinált megoldásokat nézegettem de az lenne a kérdésem igazából, hogy önállóan a T2 elég lenne e. Aljzatokba ahova kritikus eszköz van bedugva menne még T3 védelem is. Illetve azt, hogy milyen márkát ajánlanátok? Mi az ami "elég", hiszen az árak a csillagos égig terjednek.
Én konkrétan ezt néztem ki Legrand 412253 T1+T2 védelemnek.
Válaszokat előre is köszönöm.