Szolárium és sószoba érintésvédelme

Indította Maczy, 2012. április 28., 21:55:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Maczy!

A kettõs szigetelés jele, a dupla négyszög, rajta van valahol?

flatskerrobert

Maczy!
Egy kérdés?
     Ugye nem azt akarod mondani, hogy a sókabinon belül egy légtérbe lesz a szolárium? Remélem nem így tervezik, csak félreértettem.
     A 230V én sem FI relével, sem kettõs szigeteléssel, sem védõelválasztással sem vezetném be a kabinba, világításnak felhasználva. Bár ennek utána kellene nézni, hogy gyógyászati, kezelõ  vagy eü. helységre mik az elõírások.
Ha sótéglával felrakják a helységet a padlótól a plafonig kötésbe, de hézaggal, pár év után ezek a téglák szinte egybe érnek egy homogén felületet alkotnak, ahol a sókristályok kirakódnak a felületre, még ott is ahol nincs sótégla, páratartalom és hõmérséklet kérdése az egész. El tudod képzelni, hogy ha van fém rész a helységben az egy idõ után, hogy néz ki? A mozaik csempe fugáját is kikezdi ha ezzel burkolják a kabint.

Villamos kötést semmi esetre sem építenék be. A légtechnikának is önállónak kellene lennie. Általában hûteni és cserélni kellene a kabin levegõt mivel egy wellness részlegnél a környezet levegõje viszonylag magas.
20-24C° között és 55-75% relatív páratartalmat kellene biztosítani. Ez a mikroklíma kedvezõ a légúti betegségekben szenvedõknek. Csak hogy ezt nem mindig sikerül így kialakítani.

A korábbi szállodánál egy légkezelõ volt az egész wellness résznek tehát a sókabinnak is ez csinálta a légcserét, a szívó fém légcsatorna olyan volt mint a szita 4 éves szállodánál, arról nem beszélve, hogy maga a légkezelõ belülrõl, hogy nézett ki. Az Al öntvényû járókerék szinte majdnem visszaalakult timföldé.
     No de eltértem nagyon a tárgytól visszatérve a témához: Biztonsági törpefeszültség 12V, LED kõsólámpák, kb 8-10W elég, helységen belül nincs kötés, nyitástól zárásig felügyelt világítás akár KNX akár kapcsolóórával aztán kész.
FR.



Maczy

Futok még úgy is egy kört a helyszínre, mert sok olyan dolog merült fel amit mondtatok, hogy ezt újra át kell beszélnem.
A sószobában jelenleg is van kötés, hisz egy két dugaljat, már kialakítottak régebben, és azokat falon kívüli zárt kötõdobozban alakították ki.
A két szoláriumból az egyik biztos külön lesz, a másikat mintha az egyik sóba akarják tenni. Persze ezt utána érdeklõdöm. Tudjuk, hogy a só kimar mindent, de ha a szabvány nem tiltja meg, hogy szoláriumot telepítsél oda ahol só van, akkor nem tilthatom meg a tulajnak. maximum meggyõzöm, hogy nem egészséges a sószobába villamos készüléket helyezni. Csak tudnám  elõször, hogy kapott jegyzõkönyvet a tulaj. Egyébként nincs úgy telerakva sóval.  Persze az sem kizárt, hogy mikor a jegyzõkönyv készült akkor ez nem volt még sókuckó.

JUVILL


Kár, hogy az elõírásokhoz nem adtad meg a szabványokat.

Üzenet összefûzve: 2012. május 02., 19:25:28 DÉLUTÁN


Maczy!

Már megint benyúltam ebbe a témába.
Itt nagyon sok mindenrõl szó van, nem csak az eredeti téma indításodról.
FL leírt nagyon sok mindent, amire figyelni kell.
A leírtakból sajnos az jön ki, amire lehetett számítani.
Ez a környezet feltehetõen marópárás. Erre gyanakodtam.
Itt másabb a villamos biztonságtechnikai követelmény, ez nem általános szerelést igényel.
Utána kell járni, mikori a kivitelezés, mindenképpen be kell kérni dokumentációt.
Legyen az terv, minõsítõ írat.
Az létesítés ideje meghatározó.
Olyat nem igazán lehet elfogadni, hogy nincs hozzá semmi korábbi doksi.
A személyes véleményem írtam le.

Maczy

Norbert!

Külön szobákban lesznek a szoláriumok, és a sókuckó. Azért ez nem olyan sókuckó, mint amilyet te leírtál. Hisz akkor már most is rossz az egész. ez inkább arra hasonlít, mint ami mondjuk nekem van is otthon, normál sólámpára. Írtad, hogy 12V-ot vinnél be, de azt is csak úgy, hogy kötés ne legyen bent. Ezek szerint nem jó ami most bent van kettõs szigetelésû izzósor? Van erre valami szabvány?

Juvill!

Ki fogom harcolni, hogy legyen doksi. :)
Ha tényleg marópárásnak kell minõsíteni ezt a helyet akkor az egész úgy rossz ahogy van. Viszont szerintem akkor már bezáratták volna ezt a helyet.

Maczy

Sziasztok!

Jobban utánajártam a dolgoknak, bár ezzel elõrébb nem jutok. Amikor ezt az épületet átadták és minõsítették akkor még itt nem volt sókuckó.  nézegettem milyen só szobák, barlangok vannak, na ez itt pont egy sima száraz sókuckó. Szerintem itt a marópárát kizárhatjuk, legalább is az én véleményem szerint. Az, hogy miért nem jó a 230V azt nem értem, hisz falanként egy fényfûzért csatlakoztatnak egy dugaljba, és a fényfüzér, meg 2év osztályú csatlakozóval van ellátva. Az  egyéb kötések zárt csavarozható kötõdobozban vannak.
A legszomorúbb, az hogy az egész netet szinte végigböngészve egyetlenegy utalást sem láttam bármilyen szabványra is.