Elrettentõ tanulságos esetek, életveszélyes esetek.

Indította Novill, 2012. március 26., 20:22:04 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Azért gondoljunk is a vízköztelenítést végző villanyszerelőre is  :) :D.

nyaki

Üdv!
Én nem preferálom a bojler melletti elhelyezést, ha az a vizesblokk közelében van. Inkább az elosztóban való elhelyezést, különösen akkor, amikor már kapható az egymodulos kivitelű kismegszakító/ÁVK együttes is. Ennek használatával elkerülhető a túlzsúfoltság az elosztóban, így már az elmenő vezeték is védetté válik.

tothgyula

Üdv.
Nem is teheted azÁVK-t a fürdőszobába,legfeljebb a 2-es sávba! Ha van akkora a fürdőszoba.
Lásd: MSzHD60364-7-701:2007sz. 701.512.4pontja.
Üdv.TothGyula

nyaki

Üdv!
Értem én, hogy a szabvány meg minden, de miért ne fokozhatnánk a biztonságot azzal, hogy nedves vagy időszakosan nedves helyekből száműzzük a készülékeket, ha már módunkban áll.
A 2.sáv gyakorta része egy fürdőszobának, ennek ellenére sem tartom teljesen biztonságos megoldásnak az idehelyezését, mert a párakicsapódás tud kellemetlen tüneteket okozhatni úgy, hogy közben az ÁVK hatástalan maradhat.

exchange

Idézetet írta: nyaki Dátum 2015. január 28., 18:05:40 DÉLUTÁN
Üdv!
Értem én, hogy a szabvány meg minden, de miért ne fokozhatnánk a biztonságot azzal, hogy nedves vagy időszakosan nedves helyekből száműzzük a készülékeket, ha már módunkban áll.


Hátja rokonomnál énse értem hogy mi a jó istenért a kád fölé került az a bojler, mikor a fal másik oldalán kamra van ami nála kicsit nagyobb mint a kis szoba tehát oda bőven elfért volna csak kb 50 centivel több vízcső kellet volna.  dehát vannak furcsa megoldások.

Gyurmaúr(fi-relé)

komaam, háte nóóórmaaliss vagy, he? tod, te mibá kerűű 50 cm cső?? Fél paletta schönerbergerburger sőr!! Há mit gondóósz te, szarom én a pénztet?? Sajnállak exchange, nem lehetsz könnyű helyzetben...  :'(

exchange

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2015. január 29., 17:31:06 DÉLUTÁN
komaam, háte nóóórmaaliss vagy, he? tod, te mibá kerűű 50 cm cső?? Fél paletta schönerbergerburger sőr!! Há mit gondóósz te, szarom én a pénztet?? Sajnállak exchange, nem lehetsz könnyű helyzetben...  :'(

Ez jó volt :D

Könyves Kálmán

Mai termés, kábelrendezés közben, kötődobozban talált finomság. Szerencsétlen esetben a tűzvizsgáló találja meg.

Ezért nem használunk csavaros sorkapcsot, vagy ha mégis így dönt valaki, egy csavar alá egy vezeték, és időnként után kell húzni. Érdemes megfigyelni, hogy az érhüvelyezett sodrott vezeték és tömör vezeték egymás mellé kötve okozott majdnem tüzet.

nyaki

Üdv!
Véleményem szerint a két vezeték egymás mellé helyezésével semmi probléma nincs, hiszen gyakorta adódik olyan helyzet, hogy nincs más lehetőség, de törekedni kell arra, hogy mindkét csavar átfogja a bedugott vezetékeket és mindkettőt rendesen meg kell húzni. A probléma ott is szokott kezdődni, ha az érvéghüvely olyan hajlékony vezetékre kerül, ami erősen oxidálódott és azt nem pucolták le róla. Figyelni kell arra is, hogy a vezetékek keresztmetszete ne nagyon különbözzön.

Könyves Kálmán